Moncayola zdobywa oszałamiającą bramkę, a jego przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania

  • JORGE HIDALGO

Actualizado

Jon Moncayola strzelił oszałamiającą bramkę w zwycięstwie Osasuny nad Huescą. Napastnik z Nawarry był w wyśmienitej formie, podczas gdy plotki o jego możliwym odejściu ze strony 'rojillo’ wciąż krążą.

Pomocnik skorzystał ze złego oczyszczenia przez obronę Hueski, aby przejąć piłkę, opanować ją i oddać strzał na bramkę. Piłka zakończyła się wejściem na pół wysokości prawego słupka bramki bronionej przez Andrésa Fernándeza, bez możliwości zrobienia czegokolwiek przez bramkarza, aby zapobiec bramce.

Podczas gdy syrenie śpiewy napływają, głównie z miasta Bilbao, Moncayola wciąż skupia się na swojej obecnej drużynie i jest jej franczyzobiorcą.

Zawodnik z Nawarry rozegrał 36 spotkań dla Osasuny w zeszłym sezonie. Gracz młodzieżowej drużyny 'rojillo’ zdobył dwie bramki i rozdał trzy asysty w 2.924 minut, będąc jednym z fundamentów drużyny.

Możliwe odejście

Plotki łączące go z Athletic Bilbao nie są nowe. Moncayola już w ostatnich rynkach rozbrzmiewał w celu wzmocnienia dyscypliny Bilbao, ale nigdy się nie zmaterializował. Jego sytuacja byłaby uzależniona od ewentualnej dużej sprzedaży przez Athletic, ponieważ jeśli strona Ernesto Valverde sprowadziłaby dobrą kwotę za odejście, miałaby aktywa do wzmocnienia drużyny.

Read More