Młodzi ludzie i motocykle: połączenie Aprilii na targach Eicma z ELECTRICĄ

Młodzi ludzie i motocykle. Niemal idealna para, w której ukryte jest również przeżycie motocykli. Każdy „starszy” motocyklista ma nadzieję, że uda mu się przekazać tę samą pasję synowi, dzięki czemu motocykle nigdy nie przestaną żyć. I na to liczą również producenci, którzy powinni mocniej naciskać na tworzenie produktów, które są istotne dla młodego pokolenia. Wygląda na to, że Aprilia poszła w tym kierunku, prezentując iswój projekt ELECTRICa na Eicma, który podobnie jak platforma 660, niesie ze sobą know-how dostarczony przez grupę Piaggio. Przyjrzyjmy się wszystkim specjalnym funkcjom razem.

Model dla młodych ludzi

ELECTRICa, jak opisuje firma, jest nowo opracowanym projektem. Jest to lekki, zeroemisyjny motocykl dający radość z jazdy, który łączy aspekt zrównoważonego rozwoju z maksymalną swobodą i przyjemnością nawet w użytkowaniu wielkomiejskim, środowisku, w którym motocykliści muszą manewrować na co dzień, nie rezygnując przy tym z radości, jaką daje motocykl sportowy.

I rzeczywiście, pomimo silnika elektrycznego, stylizacja jest typowa dla Aprilii, zwłaszcza w przedniej części z nowoczesną interpretacją potrójnego zespołu reflektorów, typowego dla wszystkich modeli marki, znapiętymi i wyraźnie sportowymi liniami. Kompaktowe wymiary i niska wysokość siedziska od ziemi dodają lekkości, a obecność obu kontrolek hamulców na kierownicy (wybór, ten ułatwiający przejście ze skuterów). Przechodząc do silnika, znajdujemy go w centralnej części, z końcowym napędem łańcuchowym. Miejsce poświęcono również technologii w sensie praktycznym dzięki systemowi bezkluczykowemu, oprzyrządowaniu LCD i fonicznym kółkom w kołach, a także aktywnym elektronicznym wspomagaczom zapewniającym bezpieczeństwo jazdy.

Kawasaki idzie w stronę „zielonego” wejścia na EICMA 2022