MLB Rumors: Xander Bogaerts, Yankees byli w kontakcie

Raport: Yankees have been in touch with Bogaerts originally appeared on NBC Sports Boston

Boston Red Sox nie będzie miał w tym offseason braku konkurencji w sweepstakes Xander Bogaerts. Bogaerts, który po raz pierwszy w swojej karierze będzie wolnym agentem, będzie prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem na rynku, gdy Aaron Judge zniknie z rynku.

Weteran shortstop już podobno wzbudził zainteresowanie wielu drużyn, w tym Philadelphia Phillies i Chicago Cubs. Co gorsza dla Red Sox, ich rywal najwyraźniej wyciągnął rękę do ich domowej gwiazdy.

Tomase: Why Red Sox protected speedy infielder in Rule 5 draft

New York Yankees have touched base with Bogaerts as well as fellow free-agent shortstops Carlos Correa and Trea Turner, according to The New York Post’s Jon Heyman. Pozycja shortstop nie jest priorytetem dla Bronx Bombers, ale Bogaerts i inni są opcjami awaryjnymi, jeśli Judge podpisze kontrakt gdzie indziej.

„Poza ponownym podpisaniem umowy z gwiazdą pierwszej bazy Anthonym Rizzo, która opiewa na 40 milionów dolarów na dwa lata plus opcja we wtorek, udało im się nawiązać kilka zaskakujących kontaktów z wolnymi agentami, w tym z gwiazdami shortstopu Trea Turnerem, Carlosem Correą i Xanderem Bogaertsem, a także z gwiazdą centrum miasta Brandonem Nimmo” – pisze Heyman.

Choć to mało prawdopodobne, Bogaerts w jankeskich paskach byłby koszmarnym scenariuszem dla Bostonu. 30-latek, który przez prawie dekadę był uważany za lidera w klubie Red Sox, kończy swój czwarty sezon All-Star i niedawno zdobył swoją piątą nagrodę Silver Slugger. Można śmiało powiedzieć, że fani nie byliby zadowoleni, gdyby bostoński front office pozwolił mu wylądować u rywala w dywizji, a zwłaszcza u Yankees.

Szef baseballu Red Sox, Chaim Bloom, powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu sezonu, że organizacja jest „priorytetem” dla podpisania kontraktu z Bogaertsem. Oczywiście, czyny mówią głośniej niż słowa, a Boston do tej pory nie zrobił wiele, by poprzeć to stwierdzenie.