MLB Rumors: 'Several executives’ expect Xander Bogaerts to sign with this team in free agency

MLB Rumors: 'Several executives’ expect Bogaerts to sign with this team originally appeared on NBC Sports Boston

Szefowie MLB mają już pomysł na to, gdzie Xander Bogaerts będzie grał w przyszłym sezonie i nie jest to Boston.

Jeśli All-Star shortstop nie podpisze przedłużenia kontraktu z Red Sox, to prawdopodobnie zrezygnuje z pozostałych trzech lat i 60 milionów dolarów w swoim obecnym kontrakcie i stanie się wolnym agentem. Obie strony nie rozmawiały jeszcze o nowym kontrakcie w tym sezonie, więc trafienie Bogaertsa na rynek wydaje się być przesądzone.

Tomase: Exciting prospect Brayan Bello could make an impact in Boston

Jeśli i kiedy to się stanie, miejcie oko na Chicago Cubs. USA TODAY’s MLB Insider Bob Nightengale twierdzi, że „kilku menedżerów przewiduje”, że wylądują Bogaerts w wolnej agencji następnej zimy.

Nightengale wskazuje, że Cubs prezydent operacji baseballowych Jed Hoyer był w biurze Red Sox, kiedy podpisali Bogaerts jako międzynarodowy wolny agent z Aruby w 2009 roku. Chicago rozstało się ze swoim domowym shortstopem, Javierem Baezem, przed trade deadline w zeszłym sezonie.

Bogaerts jest nastawiony na zarobienie dużej zapłaty, czy to w Bostonie czy gdzie indziej. 29-latek, który pomógł Red Sox w zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata, w tym sezonie uderza na poziomie .318, ma sześć homerów i 31 RBI w 76 meczach.