MLB Rumors: Red Sox „mocno” zabiegają o Justina Turnera w wolnej agenturze

Raport: Red Sox 'heavily’ pursuing former All-Star third baseman originally appeared on NBC Sports Boston

The Los Angeles Dodgers poached a talented slugger from the Boston Red Sox in free agency Saturday. Czy Red Sox mogą się odwdzięczyć?

Red Sox są „mocno zainteresowani” pozyskaniem Justina Turnera, jak donosi w niedzielę Jon Heyman z MLB Network, dodając, że Turner stara się o dwuletnią umowę.

UPDATE (6:15 p.m. ET): Turner i Red Sox uzgodnili dwuletni kontrakt na 22 miliony dolarów, jak donosi Jeff Passan z ESPN.

Boston ma za sobą nieudany sezon, w którym podpisał Kenleya Jansena i Masatakę Yoshidę, ale pozwolił Xanderowi Bogaertsowi i J.D. Martinezowi podpisać kontrakt w innym miejscu, tracąc jednocześnie większość czołowych graczy na rynku wolnych agentów.

Tomase: Nie oszukujmy się … Rafael Devers jest następny do odejścia

To, co pozostało na rynku, to gracze tacy jak Turner, który zarobił All-Star nods w 2017 i 2021 roku i ma sprawdzoną historię sukcesu, ale skończył 38 lat w listopadzie. Turner w 2022 roku uzyskał przyzwoity wynik .278 z 13 home runami i 81 RBI i prawdopodobnie wskoczyłby do roli designated hittera, którą zwolnił Martinez.

Mimo to, Red Sox podpisując Turnera nie poruszyliby tak bardzo sprawy i podnieśliby pytania o długoterminową przyszłość obecnego trzeciego basemana Rafaela Deversa, który ma zostać niezastrzeżonym wolnym agentem po sezonie 2023.