MLB All-Star Game 2022: Dodgers’ Diego Cartaya, Brewers’ Jackson Chourio prowadzą Futures rosters

By Jordan Shusterman
FOX Sports MLB Writer

Od jednego z najfajniejszych wydarzeń w kalendarzu baseballowym dzieli nas nieco ponad tydzień: All-Star Futures Game.

W zeszłym roku Futures Game odbył się tego samego dnia, co pierwsza runda MLB Draft, po raz pierwszy zorganizowana podczas All-Star Week. W 2022 roku MLB postanowiła dać grze swój własny dzień, gdyż odbędzie się ona o godzinie 19:00 ET 16 lipca na Dodger Stadium, a draft rozpocznie się następnego dnia.

Składy zostały ogłoszone w czwartek i jak to zwykle bywa, przytłaczająca ilość młodych talentów będzie skupiona na jednym boisku w Los Angeles.

Jest wiele fajnych perspektyw do wyboru, ale oto te, na które jestem najbardziej podekscytowany:

Dodgers C Diego Cartaya

Międzynarodowa klasa podpisująca w 2018 roku wyprodukowała dwóch łapaczy z Wenezueli, którzy wydają się być mocno na dobrej drodze do gwiazdorstwa. Jednym z nich był Francisco Álvarez, który otrzymał $2.7M bonus za podpisanie od Mets i od tego czasu rozkwitł w jeden z najlepszych prospektów w baseballu.

Drugim był Cartaya, który w momencie podpisania był uważany za lepszy prospekt przez większość oceniających, pomimo otrzymania nieco mniejszego bonusu od Dodgers ($2.5M). Sensacyjny awans Álvareza – który również zasłużenie będzie w L.A. na Futures Game – przyćmił nieco świetny początek kariery Cartayi. Wciąż jest w A-ball, ale posiada linię .286/.392/.529 w minors i nie zrobił nic, co mogłoby zaszkodzić jego notowaniom, mimo że nie porusza się tak szybko jak Álvarez.

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak obaj ci zawodnicy wymachują piłką na treningu, ale szczególnie nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Cartaya wystrzeliwuje piłki w miejscu, które może być jego przyszłym domowym boiskiem.

Cardinals 3B Jordan Walker i SS Masyn Winn

Walker i Winn byli pierwszymi dwoma pickami Cardinals w drafcie 2020 i spędzili większość 2021 roku jako koledzy z drużyny w low minors. Walker przełamał się w zeszłym roku, kiedy to zanotował .936 OPS na obu poziomach, zdobywając miejsce w spisie Double-A na dzień otwarcia 2022 roku. Wielki trzeciobazowy kontynuuje swoją grę w tym sezonie i jest jednym z najbardziej intrygujących kandydatów do gry w baseballu.

Winn, tymczasem, zmagał się z problemami ofensywnymi w swoim debiucie rok temu, zwłaszcza po awansie do High-A. W szkole średniej był graczem obunożnym, ale niektóre drużyny wierzyły w niego bardziej jako miotacza, Winn wyglądał na takiego, który może się powoli wypalać… a przynajmniej tak nam się wydawało. Po powrocie na ten poziom zdemolował boisko High-A i został awansowany do Springfield, gdzie razem z Walkerem tworzy jedną z najmłodszych lewych stron pola w Double-A.

Będę z fascynacją śledził rozwój tych dwóch graczy, biorąc pod uwagę jak bardzo zatłoczone jest pole karne Cardinals i jak bardzo będzie się ono rozwijać. Nie ma żadnego powodu, by zakładać, że któryś z Paulów Goldschmidtów, Nolanów Gormanów, Tommy’ego Edmana czy Nolana Arenado w najbliższym czasie pójdzie gdzieś indziej.

To oczywiście dobry problem. Jestem ciekaw, czy Winn lub Walker mogą w końcu stać się centralnym punktem jakiejś transakcji, czy też sami wepchną się do wielkiej ligi, bez względu na to, jakie pozycje wydają się być już ugruntowane.

Brewers OF Jackson Chourio

Najmłodszy gracz na liście Futures Game, Chourio urodził się w – uwaga, millenialsi – 2004 roku! Aby przedstawić jego młodość w odpowiedniej perspektywie, Chourio (data urodzenia: 3/11/04) jest młodszy od kilku najlepszych kandydatów ze szkół średnich w drafcie 2022, w tym Druw Jones (11/28/03), Elijah Green (12/4/03) i Jackson Holliday (12/4/03).

Zamiast zakończyć sezon w szkole średniej i przygotować się do draftu, wenezuelski outfielder spędził 2022 rok demolując z łatwością Carolina League, grając jednocześnie w silnej obronie na środku pola. Chourio otrzymał $1.9M bonus za podpisanie kontraktu z Milwaukee, więc już od jakiegoś czasu był dobrze oceniany – ale nikt nie mógł przewidzieć, że ten przełom nastąpi tak szybko. To wyjątkowy talent i zdecydowanie nazwisko, które warto zapamiętać.

Marlins RHP Eury Pérez

Podczas gdy Chourio jest jedynym urodzonym w 2004 roku zawodnikiem w składzie Futures Game, Pérez – mierzący 6 stóp i 8 cm prawy obrońca z piekielnym charakterem i przedwczesnym wyczuciem boiska – jest jednym z zaledwie dwóch urodzonych w 2003 roku, obok Jankeskiego outfieldera Jassona Domingueza.

Pérez był statystycznie najbardziej dominującym miotaczem na dwóch poziomach A-ball w 2021 roku i utrzymał to tempo w tym sezonie jako nastolatek w Double-A, wybijając 77 w 56 inningach z 3.21 ERA.

Ze wszystkich utalentowanych ramion, które będziemy mieli okazję poznać w tej grze, Pérez jest z łatwością tym, na którego czekam najbardziej.

Guardians 1B/OF Jhonkensy Noel

Będę szczery: swojego faworyta zostawiłem na koniec. Jedną z najlepszych części Futures Game jest oglądanie najlepszych perspektywicznych graczy w grze, którzy odbywają treningi w parku wielkich lig, a nie ma nikogo, kogo bardziej ekscytowałoby oglądanie potwornych uderzeń niż Noela.

Spójrzcie na tego kolesia!

Mimo że Noel podpisał kontrakt za jedyne 100 000 dolarów jeszcze w 2017 roku, Cleveland dodało go do 40-man roster w minionym offseason po przełomowej kampanii 2021 roku, a teraz zaczął zdobywać większy szacunek w kręgach prospektów. Jest obecnie związany z prospektem Cardinals Moisés Gómez na czele minor-league home run, z 24 dingers, w tym pięć w jego pierwszych ośmiu meczach od czasu awansu do Double-A.

Guardians mają już gracza o takim profilu w Franmilu Reyesie, więc wiemy jak to wygląda, gdy jest dobrze. Noel ma jeszcze wiele do zrobienia, by zadomowić się w Cleveland, ale jak na razie można go z przyjemnością oglądać w lidze.

Mam nadzieję, że trafi piłką do Elysian Park w Futures Game!

Jordan Shusterman jest połową @CespedesBBQ i pisarzem baseballowym dla FOX Sports. Mieszka w D.C., ale jest wielkim fanem Seattle Mariners i uwielbia oglądać KBO, co oznacza, że nie dostaje dużo snu. Możesz śledzić go na Twitterze @j_shusterman_.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.