Mistrzostwa Świata 2022 Grupa E Przewodniki po drużynach: Kostaryka

Dwaj byli zwycięzcy Pucharu Świata – Hiszpania i Niemcy – są oczywistymi faworytami do awansu, a ich spotkanie 27 listopada jest najważniejszym meczem pierwszej rundy. Mocno stąpająca po ziemi Japonia ma solidny skład i jest bardziej prawdopodobne, że w razie wpadki któregoś z gigantów, zakłóci naturalny porządek. Jeśli chodzi o starzejącą się Kostarykę, przetrwanie pierwszej rundy będzie niezwykle trudnym zadaniem.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Kostaryce:

Trener: Luis Fernando Suárez

Najwyższe miejsce: Ćwierćfinał (2014)

Miejsce w 2018 roku: Runda 16

Kurs FOX Bet: +75000

Kluczowi zawodnicy: Celso Borges, Joel Campbell, Keylor Navas

Co nas ekscytuje: Jeśli Kostaryka ma awansować wbrew pozorom, prawie na pewno będzie musiała wygrać swój drugi mecz w Katarze, z Japonią w listopadzie. 27.

Jak wygląda sukces: Wyjście z tak trudnej grupy byłoby triumfem.

Pięta achillesowa: Wiek. Nie da się ukryć, że Ticos mają już swoje lata. Borges ma 34 lata. Navas ma 35 lat. Bryan Ruiz, najlepszy strzelec wszech czasów w Kostaryce, ma 37 lat. Nawet Campbell jest teraz po złej stronie 30.

X-Factor: Navas. Trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA nie zagrał ani minuty dla Paris Saint-Germain w tym sezonie po tym, jak stracił pracę na początku. Oznacza to, że najlepszy gracz w historii Kostaryki – w pojedynkę doprowadził Ticos do ćwierćfinału w 2014 roku – ma coś do udowodnienia w Katarze.

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Kostaryce

Three things you need to know about Costa Rica

Alexi Lalas podaje trzy rzeczy, które musimy wiedzieć o Kostaryce przed Mistrzostwami Świata Mężczyzn FIFA 2022.

Full roster

Goalkeepers: Keylor Navas, Esteban Alvarado, Patrick Sequeira.

Obrońcy: Francisco Calvo, Juan Pablo Vargas, Kendall Waston, Oscar Duarte, Daniel Chacon, Keysher Fuller, Carlos Martinez, Bryan Oviedo, Ronald Matarrita.

Pomocnicy: Yeltsin Tejeda, Celso Borges, Youstin Salas, Roan Wilson, Gerson Torres, Douglas Lopez, Jewison Bennette, Alvaro Zamora, Anthony Hernandez, Brandon Aguilera, Bryan Ruiz.

Napastnicy: Joel Campbell, Anthony Contreras, Johan Venegas.

Doug McIntyre jest pisarzem piłkarskim dla FOX Sports. Zanim dołączył do FOX Sports w 2021 roku, był pisarzem w ESPN i Yahoo Sports, a także zajmował się męskimi i kobiecymi reprezentacjami Stanów Zjednoczonych podczas wielu Mistrzostw Świata FIFA. Follow him on Twitter @ByDougMcIntyre.


FIFA World Cup 2022

Dowiedz się więcej z FIFA World Cup 2022 Śledź swoich faworytów, aby uzyskać informacje o meczach, news and more