Mistrzostwa Świata 2022 Grupa E Przewodniki po drużynach: Japonia

Dwaj byli zwycięzcy Pucharu Świata – Hiszpania i Niemcy – są oczywistymi faworytami do awansu, a ich spotkanie 27 listopada jest najważniejszym meczem pierwszej rundy. Mocno stąpająca po ziemi Japonia ma solidny skład i jest bardziej prawdopodobne, że w razie wpadki któregoś z gigantów, zakłóci naturalny porządek. Dla starzejącej się Kostaryki przetrwanie pierwszej rundy będzie niezwykle trudnym zadaniem.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Japonii:

Trener: Hajime Moriyasu

Najwyższy finisz: Runda 16 (2002, 2010, 2018)

Finisz w 2018 roku: Runda 16

Kursy FOX Bet: +25000

Kluczowi gracze: Daichi Kamada, Takumi Minamino, Takehiro Tomiyasu

Co nas ekscytuje: Japonia rozkoszuje się rolą underdoga i ma tendencję do przekraczania oczekiwań. W 2018 roku przetrwali grupę, w której znalazły się Kolumbia, Polska i Senegal, a następnie dali Belgiiwszystko, z czym mogli sobie poradzić w drugiej rundzie. Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli zdenerwują któregoś ze swoich udekorowanych europejskich przeciwników.

Jak wygląda sukces: Wyjście z pierwszej rundy na kolejnych Mistrzostwach Świata byłoby bezprecedensowym osiągnięciem dla Niebieskich Samurajów. Wygranie meczu w rundzie pucharowej po raz pierwszy byłoby jeszcze lepsze.

Pięta achillesowa: Zdobywanie punktów. Czterech napastników w 26-osobowej kadrze Japonii ma na koncie zaledwie 10 międzynarodowych bramek.

X-Factor: Obrona. Z linią obrony prowadzoną przez obrońcę Arsenalu Tomiyasu i kapitana Mayę Yoshidę, Japonia jest bardzo zdyscyplinowana i zorganizowana w defensywie, co sprawia, że przeciwnicy mają ogromne trudności z jej złamaniem. Drużyny, które nie dają się pokonać – nawet takim Niemcom czy Hiszpanii.

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Japonii

Three things you need to know about Japan

Alexi Lalas podaje trzy rzeczy, które musimy wiedzieć o Japonii przed Mistrzostwami Świata Mężczyzn FIFA 2022.

Goalkeepers: Shuichi Gonda, Daniel Schmidt, Eiji Kawashima

Obrońcy: Miki Yamane, Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Takehiro Tomiyasu, Shogo Taniguchi, Ko Itakura, Hiroki Ito, Yuto Nagatomo

Pomocnicy: Wataru Endo, Hidemasa Morita, Ao Tanaka, Gaku Shibasaki, Kaoru Mitoma, Daichi Kamada, Ritsu Doan, Junya Ito, Takumi Minamino, Takefusa Kubo, Yuki Soma

Napastnicy: Daizen Maeda, Takuma Asano, Shuto Machino, Ayase Ueda

Doug McIntyre jest pisarzem piłkarskim dla FOX Sports. Zanim dołączył do FOX Sports w 2021 roku, był pisarzem w ESPN i Yahoo Sports, a także zajmował się męskimi i żeńskimi reprezentacjami Stanów Zjednoczonych podczas wielu Mistrzostw Świata FIFA. Follow him on Twitter @ByDougMcIntyre.


FIFA World Cup 2022

Dowiedz się więcej z FIFA World Cup 2022 Śledź swoich faworytów, aby uzyskać informacje o meczach, news and more