Mistrzostwa powracają: jutro Albese-Trento

CASNATE (COMO)- Po noworocznej przerwie drużyna kobiet A2 wraca na boisko na drugi dzień rozgrywek w ramach rewanżu. Zaczyna się jutro o 17.00. Tecnoteam Albese i Itas Trento zmierzą się na obiekcie Palafrancescucci w Casnate. Drużyna Saja zmierzy się w wyjazdowym meczu w Casnate, celując zdecydowanie w trzy punkty, aby spróbować szturmu na pierwsze miejsce w grupie A, które po zwycięstwie z Brescią dzieli tylko jeden punkt. Na czele znajduje się drużyna Beltramiego, która teraz czuje oddech na karku pań z Trentino. Dla Itasa nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo Albese jest jednym z najlepszych objawień sezonu i do tej pory pełnił rolę „big-killera”.

Trento – wyjaśnia w przeddzień meczu trener Mauro Chiappafreddo – jest jednym z najważniejszych kandydatów do zwycięstwa w mistrzostwach. Mają duże indywidualności i przyznają mało miejsca swoim przeciwnikom. My ze swojej strony musimy być dobrzy i postawić ten dobrze zbudowany zespół w trudnej sytuacji, będziemy starali się wykorzystać wszystko, aby zdobyć kilka punktów. Postaramy się ich zaatakować, choć nie chcemy lekceważyć ich siły. Wiemy, że to trudny mecz, ale dziewczyny są gotowe dać z siebie wszystko na boisku. Dobrze się przygotowali. Jak zawsze prosimy również o pomoc naszych fanów, którzy zawsze gorąco nas wspierali.”

” Spotykamy się z zespołem, który przeżywa szczególny moment – mówi trener Itas Trentino, Stefano Saja – . W prawdzie Albese znajduje się na dole ligowej tabeli, ale w pierwszej połowie sezonu potrafiło wygrać z trzema pierwszymi zespołami w zestawieniu, w tym z Trento. Porażka z Sanbàpolis musi nas nauczyć, że każdy mecz ma swoją historię: Albese pokazało, że ma świetną postawę w defensywie i w ogóle na pierwszych przyłożeniach, co zmusza przeciwników do długich wymian, w których ci, którzy się denerwują i tracą klarowność, często mają najgorzej. Z pewnością będą chcieli wspinać się w klasyfikacji, podczas gdy my chcemy kontynuować naszą ścieżkę rozwoju. To będzie dobry, intensywny mecz, który moim zdaniem nagrodzi drużynę, której uda się najlepiej połączyć agresywność i klarowność.

2. DZIEŃ ZWROTU-

GIRONE A-

Piątek 6 stycznia o godzinie 17.00

Tecnoteam Albese Volley Como – Itas Trentino Sędziowie: Angelucci-Mazzarà