Mistrzostwa Europy kobiet, Norwegia: Irlandia Północna pokonana 4-1

SOUTHAMPTON (Anglia)Norwegia spełniła przewidywania w przeddzień meczu i wygrała 4-1 nad Irlandią Północną w debiutanckim meczu Mistrzostw Europy kobiet. Na St. Mary’s Stadium w Southampton drużyna prowadzona przez trenera Szwecji Martina Sjogrena wygrała mecz w pierwszej połowie. Julie Blakstad otworzyła wynik w 10 minucie, Frida Leonhardsen-Maanum podwoiła wynik w 13 minucie, a Caroline Hansen sprawiła, że było 3-0 z rzutu karnego w 31 minucie. Na początku drugiej połowy Irlandia Północna zdołała skrócić dystans za sprawą Julie Nelson w 49. minucie, ale już sześć minut później Guro Reiten zdobył ostateczną bramkę na 4-1. Dzięki temu sukcesowi Norwegia poleciała na szczyt grupy A Mistrzostw Europy, remisując z Anglią (ale wyprzedzając ją różnicą bramek). 10 lipca przyjdzie kolej na Włochy, które będą musiały zmierzyć się z Francją.

Europei femminili, l'Italia corre verso la Francia: tutto pronto per l'esordio

Zajrzyj do galerii

Mistrzostwa Europy kobiet, Włochy biegną w stronę Francji: wszystko gotowe na debiut