Mistrz NBA w konkursie wsadów Mac McClung kończy imponujący sezon prowadząc Delaware Blue Coats do tytułu G League

Chris Cwik

Mac McClung won a G League championship and the NBA slam dunk contest this season. (Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

Mac McClung zdobył w tym sezonie mistrzostwo G League i konkurs slam dunk w NBA. (Fot. Tim Nwachukwu/Getty Images)

To był całkiem niezły rok dla Philadelphia 76ers two-way guard Mac McClung. Po wygraniu konkursu wsadów w NBA w lutym, McClung poprowadził Delaware Blue Coats do mistrzostwa G League.

McClung poprowadził tę drogę, rzucając 30 punktów na Rio Grande Valley Vipers, aby odebrać zwycięstwo 114-110 w meczu 2 Finałów. McClung nie rzucał się na tablicę wyników, zamiast tego odgrywając rolę facylitatora. W drugiej połowie podkręcił tempo gry i ostatecznie zakończył zawody z 30 punktami i 8 asystami.

Jednak to strażnik Jaden Springer zgarnął nagrodę MVP. W meczu nr 2 Springer zdobył 21 punktów i zebrał 9 zbiórek. Jednak to jego występ w Game 1 przyniósł mu nagrodę MVP. Zdobył 43 punkty podczas wygranej 134-120 w Game 1.

Zarówno McClung jak i Springer starają się wypracować sobie drogę do podstawowego składu 76ers. Springer, który został wybrany przez drużynę w pierwszej rundzie draftu NBA w 2021 roku, wystąpił w tym sezonie w 14 meczach z 76ers, notując średnio 3.8 minuty na mecz.

McClung nie wystąpił w tym sezonie w meczu NBA. W zeszłym roku zagrał w dwóch meczach, jednym z Chicago Bulls i drugim z Los Angeles Lakers.

McClung i Springer mogą dołączyć do 76ers wraz z końcem sezonu regularnego NBA. Filadelfii pozostały jeszcze dwa mecze. W piątek drużyna zagra z Atlanta Hawks, a w niedzielę z Brooklyn Nets. 76ers mają 52-28 punktów w dwóch meczach do rozegrania i są obecnie numerem 3 w Konferencji Wschodniej.