Milan z Leao pod znakiem zapytania: Rossoneri celują w Zaniolo i Davida

MILANWiele, jeśli nie wszystko, kręci się wokół odnowienia kontraktu Rafaela Leao i tego, co może się stać w Rossoneri, jeśli Portugalczyk nie przedłuży kontraktu. Potrzebny jest nowy szczep w ataku, a Milan już zidentyfikował kilku z nich, prowadząc do nazwisk Nicolò Zaniolo i Jonathana Davida, z powrotem na szczycie sondaży wyjazdowych do roli przyszłego środkowego napastnika (z Salzburskim Okaforem i Lens’ Opendą w drugim rzędzie).

Milan-Leao, wszystko przełożone

Leao – niewykorzystany karny i gol w ciągu 15 minut na boisku Luksemburg-Portugalia 0-6 -, to kontraktowy przypadek sezonu Rossoneri. Paolo Maldini i Ricky Massara mieli nadzieję na rozwiązanie sprawy przed mundialem, potem zaraz po styczniowym mercato, ale kontakty, choć stałe, ze świtą napastnika nie doprowadziły do białego dymu. Dystans między podażą a popytem pozostaje, mimo że Milan doszedł już do łatwo osiągalnej oferty 6,5 mln plus 1,2 mln w bonusach. ’Klan’ Portugalczyków pozostaje twardo przy podstawie 7,5 mln , ale w tle – nawet nie za bardzo – pozostaje 'węzeł Sportingu’, a raczej 19 mln i więcej do zwrotu dla portugalskiego klubu (wraz z Lille), co komplikuje wszelkie rozumowanie. Ostrożny optymizm nadal filtruje się z Casa Milan, ale niemal na pewno będzie musiał poczekać do końca sezonu. Tabela ligowa, która nie daje żadnych gwarancji na przyszłość, oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Napoli wymagają od wszystkich zachowania koncentracji na boisku. Jest jednak jasne, że w czerwcu Milan będzie musiał zakończyć tę aferę, ponieważ wejście w kolejny sezon z kontraktem Leao wygasającym w czerwcu 2024 roku z silnym ryzykiem utraty go za bezcen, jak to miało miejsce w przeszłości z Donnarummą, Calhanoglu i Kessie, byłoby naprawdę karygodne. Bez odnowienia kontraktu Maldini i Massara byliby zmuszeni do sprzedania go, za sumę znacznie odbiegającą od 120-milionowej wyceny z lata 2022 roku. Z zaledwie rokiem pozostałym na kontrakcie i tuż po powrocie z sezonu w ciemnościach – nie strzelił gola od 14 stycznia i wszyscy mają teraz nadzieję, że powtórzy ostatni sezon jako mpv Serie A, jak w ’21-22 – pewnie trudno byłoby zebrać więcej niż 70-80 mln. Ważne pieniądze, jednak do reinwestowania w celu wzmocnienia drużyny.

Inter e Milan, mercato in rosso: i giocatori che hanno perso più valore

Zobacz galerię

Inter i AC Milan, rynek w czerwieni: zawodnicy, którzy stracili najwięcej na wartości

Milan, nowy atak

Wśród celów, zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, pozostaje Zaniolo, zawodnik, którego zarząd wziąłby niezależnie od losu Leao. Milan chciał go już w styczniu, ale nie doszło do porozumienia z Romą. Teraz zawodnik jest w Galatasaray, ale nie wykluczył powrotu do Włoch po zakończeniu sezonu. Jest klauzula 35 mln, ale Turcy mogliby też zaakceptować niższą kwotę, między 25 a 30 mln.Zaniolo mógłby grać na prawej stronie, na 3/4 (Real Madryt chce odzyskać Brahima Diaza) lub nawet na lewej w przypadku odejścia Leao. W tym momencie większą część budżetu Maldini i Massara zainwestowaliby na środkowego napastnika, który miałby oskrzydlać Giroud, a David z Lille to gość, który od jakiegoś czasu się podoba. Kanadyjczyk – który strzelił w niedzielę przeciwko Curacao w Lidze Narodów Ameryki Północnej – ma wysoką wycenę (50 mln) i jest na celowniku kilku klubów z Anglii, a także Barcelony (David ostatnio powiedział, że jako dziecko kibicował Blaugranie) i Napoli (w przypadku pożegnania Osimhena). Jednak dzięki pieniądzom Leao, Milan miałby siłę, aby wejść w ten wyścig.

Il messaggio di Ibra:

Obejrzyj wideo

Przesłanie Ibry: „Nigdy nie będziesz w stanie postawić się na moim miejscu”

© RESTRICTED REPRODUCTION