Milan pokonuje Maceratę u siebie

MACERATA – CBF Balducci HR Macerata nie mogła oprzeć się wpływowi Vero Volley Milano, które pokonało Forum Banca Macerata w trzech setach w piątym dniu rewanżu Serie A1 kobiet. Po początku zdominowanym przez dziewczyny Gaspariego, prawdziwy mecz był tylko w drugim secie, kiedy pomarańczowo-czarne wydawały się być na dobrej drodze do wygrania części meczu, zanim doznały gwałtownego powrotu drużyny z Lombardii prowadzonej przez nową zawodniczkę Begic, oraz w drugiej części trzeciego seta, kiedy Fiesoli i jej koleżanki próbowały stawiać opór, ale nie udało im się przedsięwzięcie przedłużenia meczu i musiały poddać się pragnieniu Vero Volley o trzy punkty. MVP dnia została dyrektor Alessia Orro (również 7 punktów dla niej, z 3 ścianami i 2 asami), podczas gdy Symone Abbott z Maceraty była najlepszym strzelcem z 9 punktami. Różnicę zrobiło też 9 asów Milanu i 10 ścian zdobytych przez Lombardki, a także występy Davyskiby (10 z 2 ścianami i 2 asami) i Stevanovic (12 z 4 ścianami i 2 asami).

Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla ofiar trzęsień ziemi w Turcji i Syrii oraz apelem obu drużyn o zbieranie funduszy dla ludności.

Paniconi rozpoczęli z Dijkemą na pozycji setera i Okenwą naprzeciwko, Cosi i Aelbrecht na środku, Fiesoli i Chaussee na pozycji setera, Fiori na pozycji libero.

Gaspari zaczyna z Orro na directorze i Stysiakiem po przeciwnej stronie, Stevanovic i Candi na środku, Davyskiba i Larson na seterze, Parrocchiale na libero.

Milan zaczyna dobrze od asa Candi i ścian Davyskiby i Stevanovica na 1-4, błąd Davyskiby (3-4), podwójny błąd Aelbrechta i Okenwy, 3-7 i Macerata prosi o czas. Rura Davyskiby, ściany Stevanovica i Orro oraz as Davyskiby, 4-12 i Paniconi wzywa na drugi timeout. Szybki atak Stevanovica i as Davyskiby (4-16), mur Cosi (6-14), pierwszy zamysł Orro (6-16), as Larsona i Orro (7-19), as Cosi (10-20), as Stysiaka i szybki atak Stevanovica (11-24), błąd Davyskiby i kontratak Aelbrechta i set kończy się 14-25.

W drugim secie Maceratę potwierdza Abbott, as Fiesoli (1-0), Stysiak (1-2), mur Okenwa (3-2), Aelbrecht (5-3), błąd Stysiaka i pipe Abbotta, 9-5 i Gaspari wzywa na czas. Kontratak Stysiaka (10-8), pierwszy czas Cosi i błąd Davyskiby (13-8), kontratak Abbotta, 15-9 i Milano przerywa grę. Błąd Stevanovica (17-10), na 18-11 po jednej stronie Begic i Thompson, a po drugiej Molinaro, mur Orro, 18-13 i Macerata wzywa na czas. Podwójny as Stevanovica, kontratak Larsona (18-16), ściana Cosi (20-16), kontratak Thompsona (20-18), faul Okenwy, ściana Candi i as Orro (20-21), wchodzi przekątna Ricci-Malik, kontratak Thompsona, 20-22 i Paniconi przerywa grę. Wraca przekątna początkowa dla Maceraty, a Thompson zamyka częściową 23-25

W trzeciej tercji Gaspari potwierdza Thompsona i Begica, kontratak Begica (0-1), as Cosi (2-1), mur Stavanovica (2-3), kontratak Fiesoli (6-5) błąd Okenwy, kontratak Larsona i błąd Fiesoli (6-8), Paniconi zatrzymuje grę. Kontratak Begica (10-14) wewnątrz Malik, ściana Stevanovica (10-15), wewnątrz Davyskiba, as Begica, 11-17 i Paniconi ogłasza czas. Ściana Orro (12-19), błąd Thompsona i ściana Fiesoli (15-19), w Stysiaka, błąd Stysiaka (19-22), błąd Davyskiby, 21-23 i Milano ogłasza czas. Davyskiba zamyka mecz ścianą na 21-25.

I PROTAGONISTI-

Laura Dijkema (Balducci Macerata)- ” Mecz rozpoczęliśmy bardzo źle, grając trochę bojaźliwie. W drugim secie szkoda było się nie skonkretyzować, bo nie wykorzystałyśmy dobrej szansy w naszej dyspozycji. Mimo wielu porażek musimy nadal pozostać pozytywnie nastawione, musimy jak najszybciej wrócić do zwycięstwa.”.

Edina Begic (Vero Volley Milano)- ” Mieliśmy pewne trudności w obronie ścian, ale byliśmy dobrzy w utrzymaniu wysokiej koncentracji przeciwko drużynie Maceraty, która dała nam popalić. Mamy silny, stojący na wysokim poziomie zespół i mam nadzieję, że razem uda nam się osiągnąć cele, które mają znaczenie. Jak się czuję po kontuzjach? Dużo lepiej. W końcu przestoje na problemy fizyczne są częścią sportu. Mam nieszczęście doświadczyć ich na swojej skórze, ale mam twardą głowę: spróbowałem jeszcze raz dzięki rodzinie, przyjaciołom i Prawdziwej Siatkówce, która znów we mnie uwierzyła.

IL TABELLINO-

CBF BALDUCCI HR MACERATA – VERO VOLLEY MILANO 0-3 (14-25 23-25 21-25)

CBF BALDUCCI HR MACERATA: Fiesoli 7, Cosi 8, Okenwa 5, Chaussee 1, Aelbrecht 3, Dijkema 1, Fiori (L), Abbott 9, Malik 2, Molinaro, Ricci. Nie uwzględniono: Quarchioni, Poli, Napodano (L). Wszyscy: Paniconi.

VERO VOLLEY MILANO: Larson 8, Candi 6, Stysiak 9, Davyskiba 10, Stevanovic 12, Orro 7, Parrocchiale (L), Begic 5, Thompson 4. Nie uwzględniono: Rettke, Badini, Sylla, Negretti (L), Folie. All. Gaspari.

REBITTERZY: Mesiano, Bassan.

NOTY – Widzowie: 445, Czas trwania setów: 20′, 27′, 29′; Tot: 76′.

MVP: Alessia Orro (Vero Volley Milano)