Mike McDaniel z Dolphins doskonale żartuje na temat Kyle’a Shanahana i 49ers

McDaniel cracks perfect joke about facing Shanahan, 49ers originally appeared on NBC Sports Bayarea

Mike McDaniel i Kyle Shanahan zmierzą się po raz pierwszy jako przeciwni główni trenerzy w 13. tygodniu, gdy 49ers będą gościć Miami Dolphins w niedzielę na Levi’s Stadium.

To matchup, na który zanosiło się od dawna, bo obaj trenerzy po raz pierwszy skrzyżowali swoje drogi w NFL w 2006 roku w Houston Texans. Shanahan był 27-letnim trenerem szerokich odbiorników, a McDaniel był 23-letnim asystentem ofensywy pod Gary’m Kubiakiem.

„Nie patrzę tak naprawdę przez linię boczną, że dużo na przeciwnych trenerów” McDaniel powiedział w poniedziałek. „Więc nie sądzę, na boisku, będę czuł się inaczej niż w każdej innej grze w odniesieniu do [Shanahan]. W ogóle wiele mu zawdzięczam. Będę wiecznie wdzięczny i myślę, że zawsze był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, trenerów ofensywnych i trenerów głównych, że kiedykolwiek miałem doświadczenie bycia w pobliżu.”

W typowej modzie McDaniela, nie mógł przejść przez konferencję prasową bez upuszczenia lekkiego żartu.

„Nie będę podejmował żadnych ćwiczeń Oklahomy, jak również w tym tygodniu na polu z nim.”

Obie drużyny są płonące. Dolphins (8-3) wygrali pięć prostych spotkań i są związani z Buffalo Bills o pierwsze miejsce w AFC East. 49ers (7-4) odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu i są na szczycie NFC West.

„Myślę, że to co jest ekscytujące to fakt, że masz dwie drużyny, które wygrały kilka meczów z rzędu,” powiedział McDaniel. „Dostają do gry siebie, a coś musi dać. I to jest zabawny futbol dla wszystkich.”

McDaniel był początkującą gwiazdą na sztabie trenerskim 49ers w latach 2017-21, wskakując jako koordynator gry biegowej przed awansem do koordynatora ofensywy w zeszłym sezonie. McDaniel jest przypisywany za odblokowanie potencjału odbiornika Deebo Samuela i przekształcenie go w gwiazdę „wide back”, która zdobyła 1770 jardów od scrimmage w zeszłym sezonie.

Jury wciąż nie było na Dolphins quarterback Tua Tagovailoa, nr 5 ogólny pick z 2020 NFL Draft, wchodząc w tym sezonie, ale McDaniel ma go grającego na poziomie MVP. Tagovailoa prowadzi w NFL w passer rating (115.7), yards per completion (12.9) i yards per attempt (9.9), by pójść razem z 19 przyłożeniami i tylko trzema przechwytami.

Dwie najlepsze opcje w grze podaniowej Tagovailoa – Tyreek Hill i Jaylen Waddle – zajmują odpowiednio pierwsze i piąte miejsce w NFL, jeśli chodzi o jardy odbiorcze.

„[McDaniel] robi to, co zawsze, dobrze porusza się po boisku” – powiedział w poniedziałek Shanahan. „Wykorzystując swój personel bardzo dobrze. Rozgrywający wydaje się grać na bardzo wysokim poziomie. Ich odbiorcy są tak przerażający, jak to się dzieje, a ja wiem po prostu z oglądania niektórych zwrotnic tej obrony i rzeczy tego typu przez lata, jak bardzo są aktywni, jak agresywni są w swoich blitzach, jak agresywni są w swoim pokryciu.

„Dla mnie to nie jest przypadek, dlaczego ta drużyna gra tak dobrze.”

RELATED: NFL Power Rankings: Where 49ers stand after win over Saints

Były 49ers running back Raheem Mostert niedawno trafił na pierwsze strony gazet za krytykę San Francisco w sposobie, w jaki organizacja zajęła się jego kontuzją kolana w zeszłym sezonie. Mostert ostrzegł również 49ers, że on i Jeff Wilson Jr, inny były członek backfield San Francisco, zamierzają „zaszaleć” w niedzielę.

Dla trenerów jednak to tylko kolejny mecz.

„Mam bardzo wysokie mniemanie o franczyzie 49ers i graczach, trenerach, członkach sztabu” – powiedział McDaniel. „Mam wiele miłości do każdego, z kim pracowałem, zwłaszcza przez tak długi okres czasu. Więc te relacje i ludzie zawsze będą dla mnie ważne. Ale jeśli chodzi o ten tydzień, to na pewno będzie to dziwne przez sekundę, być w innej szatni, albo podjechać autobusem w dziwnym miejscu, albo być na innej linii bocznej przez sekundę, zakładam – po prostu dziwne, jak w nienormalnym.

„Ale po tym, moim obowiązkiem jest służyć każdemu zawodnikowi i trenerowi i próbować wydobyć z nich to co najlepsze.”

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast