Middlesbrough uzgadnia warunki z Carrickiem, który ma zostać głównym trenerem

Middlesbrough uzgodniło warunki z Michaelem Carrickiem, który obejmie stanowisko nowego trenera głównego.

Były pomocnik Manchesteru United i tymczasowy szef ma podpisać swój kontrakt w ciągu najbliższych 24 godzin z klubem z Teesside bliskim zakończenia poszukiwań następcy Chrisa Wildera.

Boro i Carrick finalizują również warunki z jego personelem zaplecza i oczekuje się, że nominacja zostanie ogłoszona przed weekendem.

  • Wilder zwolniony przez Middlesbrough po 11 miesiącach
  • Tabela LIVE Championship | Mecze Middlesbrough

Carrick, 41, może pojawić się w czółnie, aby objąć dowodzenie nad drużyną przeciwko Huddersfield w sobotę.

Middlesbrough pokonało Wigan Athletic 4-1 w Championship w środę wieczorem.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z meczu Sky Bet Championship pomiędzy Middlesbrough a Blackburn Rovers

Carrick przeprowadził zaawansowane rozmowy z hierarchią Boro w ciągu ostatnich 48 godzin, po tym jak Wilder został zwolniony 3 października po pięciu porażkach w pierwszych 11 meczach ligowych sezonu i odpadnięciu w pierwszej rundzie Carabao Cup przeciwko Barnsley.

Leo Percovich nadzorował sprawy pierwszej drużyny w ciągu ostatnich dwóch tygodni, wspomagany przez Craiga Liddle’a, Marka Tinklera i Lee Cattermole’a, w tym czasie Middlesbrough pokonało Birmingham, ale następnie przegrało z Millwall i Blackburn.

The 41-year-old took charge of Manchester United as caretaker  manager late last year and avoided defeat in his three games in charge

Image: Carrick objął stery Manchesteru United jako menedżer zastępczy pod koniec ubiegłego roku i w swoich trzech meczach pod wodzą uniknął porażki

Jeśli zostanie mianowany, praca będzie pierwszą Carricka na stałym stanowisku menedżerskim. Po przejściu na emeryturę w 2018 roku, stał się częścią sztabu trenerskiego w United, służąc pod Jose Mourinho i Ole Gunnar Solskjaer przed opuszczeniem Old Trafford po przybyciu Ralfa Rangnicka w grudniu ubiegłego roku.

Carrick został polecony przez szefa Anglii Garetha Southgate’a, który ma silne relacje z prezesem Boro Steve’em Gibsonem po tym, jak był tam zawodnikiem i menedżerem.

Klub prowadził już rozmowy z kilkoma kandydatami, z którymi rozmawiał w zeszłym tygodniu, obok Roba Edwardsa, Cattermole’a i innych.

Scott Parker, który został zwolniony przez Bournemouth wcześniej w tym sezonie, i nie pracujący Sean Dyche również byli w myślach Boro, gdy szukali odpowiedniego następcy Wildera.

Carrick stoi przed trudnym początkiem życia na Riverside, jeśli obejmie stery, z pięcioma z siedmiu pozostałych spotkań Middlesbrough przed Mistrzostwami Świata odbywających się poza domem.

’Carrick może wnieść świeże spojrzenie’

Carrick is yet to hold down a full-time management job

Image: Carrick nie ma jeszcze pełnoetatowej posady menedżera

David Prutton ze Sky Sports:

„Po zdystansowaniu się w zeszłym tygodniu, cynik w tobie myśli: 'Jeśli to nie brzmiało jak właściwy ruch od razu, to co się stało od tego czasu, że przywrócił go do życia?’. Ale Middlesbrough to świetne miejsce, biorąc pod uwagę historię i prestiż klubu.

„Prezes Steve Gibson kocha to miejsce, urodził się i wychował, i odniósł bardzo duży sukces, a czasami klub również odnosił sukcesy. Był okres słabych wyników pod wodzą kilku menedżerów, ale Michael przyszedłby ze świeżym spojrzeniem.

„Czasami jest to patrzenie na ten sam zestaw graczy świeżym okiem. Wiem, że Chris Wilder był sfrustrowany brakiem aktywności transferowej, ale wciąż jest tam bardzo sprawny skład, który nie powinien być nigdzie w pobliżu miejsca, w którym się znajduje.

„Michael nauczył się swoich praktyk w miejscu pracy, jak to było w Manchesterze United jako asystent i przejmując trochę, i to powinno stać go w dobrym miejscu.”