Michigan wygrywa z Fairfield i poprawia swoją pozycję na 4-0 w sezonie

(W niedzielę koszykarze Kim Barnes Arico po raz pierwszy w tym sezonie odwiedzili Fairfield w Connecticut. Michigan spadł wcześnie, ale wielkie występy Maddie Nolan i Laila Phelia pomogły Michigan do zwycięstwa 69-53.

Leigha Brown po raz pierwszy w całym sezonie znalazła się w wyjściowej piątce, gdyż zastąpiła Gretę Kampschroeder w wyjściowym składzie. Brown zagrała tylko 11 minut w pierwszej połowie i trafiła 1-3 z parkietu oraz dwa rzuty wolne, co dało jej cztery punkty w pierwszej połowie.

Nolan i Phelia skradły jednak show. Nie było potrzeby, aby przedsezonowy wybór All-Big Ten zrobił zbyt wiele. Nolan i Phelia połączyły się na 20 punktów w pierwszej połowie, a Michigan zakończyło pierwsze 20 minut z dziewięciopunktową przewagą nad Fairfield.

Chociaż Brown nie był zbyt ważnym czynnikiem w pierwszej połowie, starszy obrońca ożywił się w drugiej połowie, aby utrzymać Stags na komfortowym dystansie. 6-foot-1 guard zdobył 14 punktów w drugiej połowie i zakończył mecz z 18.

Emily Kiser również miała wielkie popołudnie. 6-foot-3 napastniczka kontynuowała swój dominujący sezon z 19 punktami na koncie, w tym 9-10 na linii rzutów wolnych.

Phelia, Brown i Kiser zdobyli łącznie 54 z 69 punktów Michigan, a Wolverines odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie.

Michigan będzie teraz pakować swoje torby jako zespół przygotowuje się do głowy do Florydy w przyszłym tygodniu. W piątek Wolverines rozpoczną Gulf Coast Showcase z Air Force. W zależności od różnych wyników, drugi mecz Michigan będzie przeciwko Georgia Tech lub South Florida.

Przedyskutuj ten artykuł z naszą społecznością na naszych tablicach ogłoszeń premium

Nie jesteś abonentem Maize & Blue Review? Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych Michigan intel M&BR ma do zaoferowania

Śledź nasz personel na Twitterze: @JoshHenschke, @Berry_Seth14, @TrevorMcCue, @DennisFithian, @BrockHeilig, @JimScarcelli, @DavisMoseley, @lucasreimink

Subskrybuj nasze podcasty: Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify

Sprawdź treści wideo Maize & Blue Review na YouTube

Śledź Maize & Blue Review w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, TikTok i Instagram