Michigan spring football storylines: Dążenie do utrzymania się na szczycie Big Ten

O tej porze w zeszłym roku, Michigan football był programem w okresie przejściowym: Główny trener Jim Harbaugh był łagodny z powrotem do Ann Arbor po jego najpoważniejszym dalliance z NFL; trzech nowych trenerów łączyło się, aby wypełnić wakaty pozostawione przez koordynatora defensywy Mike Macdonald i koordynator ofensywy Josh Gattis, z których oba wzięły nowe miejsca pracy; i urzędujący rozgrywający Cade McNamara przygotowywał się do konkurencji z byłym pięciogwiazdkowym rekrutem J.J. McCarthy.

Jest więcej ciągłości tym razem wokół, jak Wolverines otworzyć wiosenny trening w tym tygodniu. Koordynator ofensywy Sherrone Moore i koordynator defensywy Jesse Minter wracają na swoje drugie sezony, a McCarthy jest niekwestionowanym numerem 1 po tym jak McNamara przeniósł się do Iowa.

Tak, Harbaugh wciąż flirtował z NFL i pozostaje przedmiotem dochodzenia NCAA. I tak, współkoordynator ofensywy Matt Weiss został zwolniony za rzekome przewinienia w Schembechler Hall. Ale żadne z tych zakłóceń nie odbiera Michigan talentu, który powinien wystarczyć do walki o trzecie z rzędu miejsce w College Football Playoff. Produkt na boisku jest silny, nawet gdy poza nim panuje chaos.

Oto fabuły, które należy obserwować w Michigan tej wiosny:

Identyfikacja następnego pass-rushera

Drugi rok z rzędu, Michigan rozpocznie wiosenny trening bez utalentowanego pass-rushera nr 1. Odejście Aidana Hutchinsona i Davida Ojabo po sezonie 2021 dało podstawę do tego, aby Mike Morris wspiął się na listę obrońców w 2022 roku. Po tym, jak Morris stwierdził, że jest kandydatem do wczesnej rundy, zbierając 7½ sacków i 37 presji, Wolverines potrzebują kogoś nowego przed kampanią 2023. Morris, który w kwietniu skończy 22 lata, zrezygnował z pozostałych uprawnień do gry w NFL Draft.

Podczas gdy były koordynator defensywy Macdonald miał luksus wystawiania Hutchinsona (14 sacków, 74 presje) i Ojabo (11 sacków, 43 presje) na boisku przy większości oczywistych okazji Michigan do obrony podań, Minterowi nie było dane zaznać tego samego luksusu. Morris był jedynym Wolverine’em z więcej niż 4½ sackami w zeszłym sezonie, co okazało się być uzasadnionym podejściem „by-committee” dla trenera linii defensywnej Mike’a Elstona i asystenta Dylana Roneya, który pracuje z zawodnikami Michigan. Kreatywny repertuar Mintera na trzecią część boiska wciąż przyniósł więcej worków (37) niż drużyna z ’21 roku (34), która była bardziej zależna od swoich gwiazd.

Czego fani Michigan mogą się spodziewać po powrocie Jima Harbaugha

What Michigan fans can expect with Jim Harbaugh's return

RJ Young przygląda się drużynie Michigan w przyszłym sezonie i analizuje szanse Wolverines na zdobycie mistrzostwa kraju.

Oprócz Morrisa, który jest perspektywą top-100, Michigan straciło kolegów Eyabi Okie (4½ sacków, 24 presje) i Taylor Upshaw (1½ sacków, 20 presji) na portalu transferowym, z pierwszym podążającym za trenerem Biffem Poggi do Charlotte i drugim dołączającym do Deiona Sandersa w Colorado. Powracający rusherzy to Jaylen Harrell (3½ sacks, 25 presji), Braiden McGregor (2½ sacks, 12 presji) i Derrick Moore (dwa sacks, 14 presji).

Oto jak wypadają wskaźniki pass-rushingu na podstawie statystyk z Pro Football Focus (PFF):

Hutchinson – jedna presja co 5.7 rush; jeden sack co 30.4 rush

Ojabo – jedna presja co 6.9 rush; one sack every 27 rushes

Morris – one pressure every 5.9 rushes; one sack every 29.1 rushes

Harrell – one pressure every 8.4 rushes; one sack every 59.7 rushes

McGregor – one pressure every 10.7 pędów; jeden sack co 51.2 pędów

Moore – jeden nacisk co 8.9 pędów; jeden sack co 62.5 pędów

Jednym z graczy do monitorowania jest transfer Josaiah Stewart z Coastal Carolina. Stewart miał 12½ sacków w 13 meczach jako świeżak w 2021 r. i 3½ sacków w 12 meczach w 2022 r.

Tasowanie części wzdłuż linii ofensywnej

Potencjał szerokiej przebudowy wzdłuż linii ofensywnej był uzasadnioną możliwością dla Michigan, który mógł stracić czterech z pięciu swoich starterów z ubiegłego sezonu. Center Olu Oluwatimi, lewy obrońca Ryan Hayes, lewy obrońca Trevor Keegan i prawy obrońca Zak Zinter rozważali za i przeciw wpisaniu swoich nazwisk do NFL Draft.

Ostatecznie Oluwatimi i Hayes byli jedynymi graczami, którzy odeszli po tym, jak obaj startujący obrońcy zostali przekonani do powrotu po części dzięki stworzeniu One More Year Fund – crowdfundingowej akcji mającej na celu zebranie pieniędzy dla kluczowych członków rosteru. Kampania, która została zorganizowana przez Valiant Management Group, kluczowy trybik w wysiłkach Michigan w NIL, zebrała ponad 108 000 dolarów od ponad 1000 darczyńców.

Oprócz Keegana i Zintera, z których obaj są przewidywanymi starterami w 2023 roku, Wolverines również powracają offensive tackles Karsen Barnhart (644 snaps) i Trente Jones (335 snaps) po tym, jak podzielili się prawą pracą tackle w zeszłym sezonie. Moore, który jest jednocześnie trenerem linii ofensywnej, będzie szukał nowego centra i lewego obrońcy do czasu meczu z East Carolina.

W ruchu, który może odzwierciedlać sceptycyzm co do niektórych mniej doświadczonych graczy Wolverines, Moore najechał portal transferowy w poszukiwaniu trzech ofensywnych liniowych z uzasadnionym czasem gry pod ich pasami: center Drake Nugent ze Stanford zalogował się 1,555 snaps w ostatnich dwóch sezonach; ofensywny tackle Myles Hinton, który jest również ze Stanford, zalogował się 1,136 snaps w trzech sezonach; i guard LaDarius Henderson z Arizona State zagrał 1,802 snaps datowane na 2019 rok.

Niektórzy z underclassmenów do obserwowania to center Greg Crippen, guard Giovanni El-Hadi i offensive tackles Jeffrey Persi i Andrew Gentry.

J.J. McCarthy do Corneliusa Johnsona!

J.J. McCarthy to Cornelius Johnson!

Michigan QB J.J. McCarthy trafia Corneliusa Johnsona na 75-jardowy TD przeciwko Ohio State w zeszłym sezonie.

Znalezienie nowego startowego cornerbacka

Jednym z największych sukcesów defensywy Michigan w zeszłym sezonie była przemiana szerokiego odbiorcy Mike’a Sainristila na nickelbacka, którą to pracę wygrał podczas wiosennych treningów i nigdy nie zrezygnował. Skończył z drugą najwyższą oceną pokrycia wśród cornerbacków (77.7) i pozwolił na zaledwie jedno przyłożenie w całym roku. Zatrzymał przeciwnych quarterbacków na poziomie 83.3 NFL passer rating, zajmując trzecie miejsce przed Gemonem Greenem (98.4) oraz za świeżo upieczonym Willem Johnsonem (66.5) i DJ Turnerem (68.3), cornerem nr 1 w drużynie.

Choć Green i Turner zgłosili się do NFL Draft, Sainristil i Johnson powracają, by w 2023 roku zakotwiczyć w drużynie Wolverines cornerback depth chart. Oczekuje się, że pierwszy z nich będzie nadal pełnił rolę głównego obrońcy dla koordynatora defensywy i trenera Steve’a Clinkscale’a, podczas gdy drugi awansuje na pozycję nr 1 na obwodzie po tym, jak błysnął umiejętnościami i atletycznymi zdolnościami, które uczyniły go pięciogwiazdkowym prospektem w szkole średniej.

Pytanie, przed którym Michigan stanie w najbliższych miesiącach, to kto może wyłonić się jako drugi obwodowy obrońca naprzeciwko Johnsona. Bezkontuzyjna kampania w 2022 roku pozwoliła Wolverines przejść przez sezon bez testowania ich głębi poza preferowaną przez Clinkscale’a rotacją. Nie jest jasne, jak wyglądałaby kolejność za Turnerem, Johnsonem i Greenem na pozycjach zewnętrznych.

Wśród graczy, którzy będą rywalizować o czas gry, znajdą się między innymi: wznoszący się sophomore Kody Jones, two-way player Amorion Walker (wide receiver/cornerback), były trzygwiazdkowy prospekt Ja’Den McBurrows i czterogwiazdkowy freshman Jyaire Hill.

Michael Cohen zajmuje się futbolem i koszykówką dla FOX Sports, z naciskiem na Wielką Dziesiątkę. Follow him on Twitter @Michael_Cohen13.

Top stories from FOX Sports:


College Football

Get more from College Football Follow your favourites to get information about games, news and more