Michigan pozyskuje zobowiązanie od transferującego Seton Hall Traya Jacksona

Michigan zanurzył się w portalu transferowym jeszcze raz w piątek, kiedy to Seton Hall transfer Tray Jackson popełnił do Michigan. Juwan Howard i Wolverines byli w dużej mierze pozbawieni jakiejkolwiek produkcji na pozycji power forward przez większość sezonu 2022-23, a Jackson może potencjalnie wypełnić tę rolę.

Jackson wszedł na portal transferowy 15 marca po trzech sezonach z Piratami, a w piątek ogłosił swoje zaangażowanie w Wolverines. 6-foot-10 forward notował średnio 6,5 punktu i 2,2 zbiórki w 14,7 minuty podczas swojego seniorskiego sezonu z Seton Hall.

Jego statystyki były dość podobne w jego juniorskim sezonie z Piratami. Zdobywał 6,8 punktu i notował 3,5 zbiórki w 18,1 minuty na mecz. Jackson rozpoczął 18 spotkań dla Piratów w swojej kampanii juniorskiej, ale w minionym sezonie wchodził z ławki dla Seton Hall.

Jackson to były czterogwiazdkowy rekrut z Bel Aire w Kansas, a on sam był 81. rankingiem graczy w klasie 2019. Był zaangażowany w Minnesotę przez 39 dni w 2018 roku, zanim zdekomunizował się i podpisał z Missouri.

Jackson spędził jeden sezon z Missouri, gdzie grał 8,1 minut na mecz. Następnie przeniósł się do Seton Hall, gdzie spędził ostatnie trzy sezony.

Zdolności strzeleckie Jacksona zza łuku są imponujące i mogą służyć jako duży upgrade z pozycji '4′, z którą Michigan zmagało się w zeszłym sezonie. Jako 35,5 procentowy strzelec zza łuku, 6-foot-10 napastnik może pozwolić Michigan na rozciąganie parkietu.

Zanotował spadek ilości rzutów za 3 punkty z roku juniora do roku seniora. Podczas kampanii juniorskiej trafiał 34-86 (39.5 procent) z dystansu, co równało się 2.7 próbom na mecz.

Jako senior, chociaż, strzelał 15-40 (37.5 procent), co było dobre dla 1.4 prób na mecz.

Jackson ładnie wpasuje się w obecnie uszczuplony skład Michigan. Wolverines potrzebowali dużej pomocy na pozycji power forwarda i Jackson mógłby potencjalnie wypełnić tę rolę.

Rozkład sił

Z wieloma ruchomymi częściami przychodzącymi i wychodzącymi z Ann Arbor w ostatnich kilku tygodniach, spójrzmy na to, jak wygląda roster Michigan 2023-24 w tym momencie.

G, Dug McDaniel, sophomore

G, Jaelin Llewellyn, graduate student*

G, Ian Burns, junior

G, Joey Baker, graduate student*

G, Jace Howard, junior

G, Cooper Smith, junior

G, Nimari Burnett, junior

F, Terrance Williams, senior

F, Gregg Glenn, student drugiego roku

F, Youssef Khayat, student drugiego roku

F, Tarris Reed Jr., drugi rok

F, Will Tschetter, drugi rok

F, Jackson Selvala, student*

F, Tray Jackson, student

oznacza niepewność, czy zawodnik wróci do gry. Llewellyn i Baker ubiegają się o waivers, Selvala mógłby wykorzystać rok Covid.

wskazuje na transfer do programu.

Przedyskutuj ten artykuł z naszą społecznością na naszych tablicach ogłoszeń premium

Nie jesteś abonentem Maize & Blue Review? Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych Michigan intel M&BR ma do zaoferowania

Śledź nasz personel na Twitterze: @JoshHenschke, @Berry_Seth14, @TrevorMcCue, @DennisFithian, @BrockHeilig, @JimScarcelli, @lucasreimink, @JaredHalus

Subskrybuj nasze podcasty: Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify

Sprawdź treści wideo Maize & Blue Review na YouTube

Śledź Maize & Blue Review w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, TikTok i Instagram