Michigan pokonuje fatalny początek, Brown zdobywa 29 punktów w zwycięstwie nad rywalami

Kiedy Michigan przegrywało 10-0 z Michigan State w Breslin Center w niedzielę po południu, nie wydawało się, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Laila Phelia, czołowa strzelczyni zespołu, nie dotarła do East Lansing z powodu kontuzji nogi, a Greta Kampschroeder nie pojechała.

Michigan było jednak w stanie pokonać przeciwności losu i odnieść imponujące zwycięstwo 77-67 nad Michigan State w East Lansing.

Przewaga Michigan State wzrosła aż do 12 punktów w pierwszej kwarcie, ale Wolverines udowodnili, dlaczego są jedną z lepszych drużyn Big Ten. Bez Phelia, Maddie Nolan wstąpiła w ogromny sposób w pierwszej kwarcie. Seniorka zdobyła osiem punktów z dwóch rzutów trzypunktowych i dwóch wolnych.

Gdyby nie imponujący występ Nolan, Michigan znalazłoby się w całkiem sporym dołku w drugiej kwarcie. Jednak Wolverines zmniejszyli 12-punktowy deficyt o połowę i w drugiej kwarcie przegrywali 21-15.

Od tego momentu Leigha Brown zaczęła dominować nad obroną Spartan. W drugiej kwarcie zdobyła osiem punktów Nolan, ale atak Michigan State wciąż był w dobrej formie.

Wolverines prowadzili już siedmioma punktami w drugiej połowie, a powrót do gry bez Phelia i Kampschroedera wydawał się być trudnym zadaniem.

Trzecia kwarta okazała się punktem zwrotnym dla Michigan, ponieważ Brown i Emily Kiser połączyły się na 17 punktów, a duet ten przewyższał Spartan na własną rękę w trzeciej kwarcie. Michigan zniwelowało siedmiopunktowy deficyt z połowy i utrzymało jednopunktowe prowadzenie w czwartej kwarcie.

Maddie Nolan nie trafiła od początku drugiej kwarty, ale w czwartej odsłonie znów odżyła, trafiając dwa potężne rzuty za 3 punkty. Jej rzuty, wraz z wysiłkiem Browna, pomogły Michigan uzyskać 11-punktowe prowadzenie na początku czwartej kwarty.

Nolan zakończyła mecz z dorobkiem 22 punktów na 5-8 zza łuku i 7-8 z linii rzutów wolnych.

Brown była bardzo skuteczna w rzutach wolnych w końcówce meczu, a jej niesamowity występ wystarczył, by dać Michigan zwycięstwo.

Pięcioletnia seniorka zakończyła mecz z 29 punktami, 12 zbiórkami i ośmioma asystami. Trafiła 12-13 z linii rzutów wolnych i zabrakło jej tylko dwóch punktów do wyrównania swojego career-high w Michigan.

Michigan będzie teraz cieszyć się przedłużoną przerwą. Nie ma gry w dzień powszedni dla Kim Barnes Arico, co może dać Phelia i innym szansę na wyleczenie się przed Wolverines host Nebraska w niedzielę, 12 lutego.

Dla Brown będzie to kolejna okazja do zaprezentowania swojego talentu, gdyż będzie to jej ostatni gwarantowany matchup przeciwko swojej byłej drużynie. Oczywiście obie drużyny mogą spotkać się w marcowym turnieju Big Ten Tournament, ale na pewno nie jest to przesądzone. Mecz pomiędzy Wolverines i Cornhuskers rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie transmitowany przez B1G+.

Przedyskutuj ten artykuł z naszą społecznością na naszych tablicach ogłoszeń premium

Nie jesteś abonentem Maize & Blue Review? Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych Michigan intel M&BR ma do zaoferowania

Śledź nasz personel na Twitterze: @JoshHenschke, @Berry_Seth14, @TrevorMcCue, @DennisFithian, @BrockHeilig, @JimScarcelli, @DavisMoseley, @lucasreimink, @JaredHalus

Subskrybuj nasze podcasty: Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify

Sprawdź treści wideo Maize & Blue Review na YouTube

Śledź Maize & Blue Review w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, TikTok i Instagram