Mets zwalniają Darina Rufa po wcześniejszym wyznaczeniu go do przydziału

Darin Ruf

Darin Ruf / Rich Storry – USA TODAY Sports

Metsi oficjalnie zwolnili Darina Rufa w niedzielę, po tym jak 27 marca wyznaczyli 36-latka do przydziału.

Ruf zmagał się z trudnościami od czasu pozyskania go w zeszłym roku w trakcie trade deadline, notując zaledwie .152/.216/.197 z zerową liczbą home runów i trzema dublami w 29 meczach w Nowym Jorku.

Zmagania weterana trwały jeszcze w wiosennym treningu, gdzie w 11 meczach trafił zaledwie .167 z dwoma dublami i jednym RBI.

Ruf zarobi w tym sezonie 3 miliony dolarów, a jego kontrakt zawiera opcję drużyny na 3,5 miliona dolarów w sezonie 2024 (ten rok umowy zawiera wykup w wysokości 250 tysięcy dolarów). Mets będą winni Rufowi całą jego pensję, ponieważ nie byli w stanie znaleźć dla niego partnera handlowego po tym jak został DFA’d.

GM Billy Eppler zdecydował się zatrzymać Tima Locastro na 26-man roster na Dzień Otwarcia zamiast Rufa, z nadzieją, że szybkość outfieldera pomoże drużynie ukraść więcej baz w tym sezonie.

Eppler wypowiedział się na temat pobytu Rufa w drużynie w zeszłym tygodniu po rozstaniu i przyznał, że wymiana nie wypaliła.

„Ogólnie rzecz biorąc, ciężko było mu postawić stopy pod sobą,” powiedział Eppler. „W pierwszym meczu z nami miał chyba dublet, a potem wszystko zaczęło się toczyć jak kula śnieżna.

„Szkoda mi go jako osoby i tego, co przeszedł, ale doceniam to, jak sobie z tym wszystkim poradził i jak profesjonalny był w tym wszystkim. Tak jak w zeszłym roku w niektórych sprawach, zamierzamy podjąć najlepszą decyzję baseballową, jaką mamy do podjęcia.”