Mets podobno zatrudniają Kodai Senga na 5-letnią umowę za 75 milionów dolarów

Metsi znów to zrobili.

W sobotę klub kontynuował swoje wydatki, podpisując z japońskim miotaczem Kodai Senga pięcioletni kontrakt na 75 milionów dolarów.

Po 11 sezonach w Nippon Professional Baseball, Senga w końcu będzie mógł grać w lidze, po tym jak skorzystał z prawa międzynarodowego wolnego agenta. 30-letni zawodnik ma za sobą najlepszy rok w karierze. W 2022 roku zanotował ERA na poziomie 1.89 i 159 uderzeń w 148 inningach.

Senga staje się najnowszym wysoko postawionym wolnym agentem, który podpisał umowę z Metsami, dołączając do Justina Verlandera i Brandona Nimmo w ciągu ostatnich sześciu dni.

Jordan Shusterman napisał tak o Sendze na początku listopada, kiedy to twardo rzucający prawy obrońca został uznany za nr. 20 wolnych agentów tej zimy:

quote

Senga był jednym z najlepszych miotaczy w Japonii przez ostatnią dekadę i jest gotowy, by stać się najnowszym topowym ramieniem NPB, które wykona skok do MLB. Jego szybka piłka osiąga 99 MPH, ale jego piłka widłowa jest prawdziwą gwiazdą. Jednak przy całym szumie i intrydze wokół Sengi, niektóre drużyny będą wolały wybrać starterów, którzy Been There, Done That.

Top stories from FOX Sports:


Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej