Mets free agency and trade buzz: Spotkanie Kodai Senga podobno poszło dobrze

J.D. Martinez

J.D. Martinez / Bob DeChiara – USA TODAY Sports

Oto najnowszy free agency i trade buzz wokół Metsów….

17 grudnia, godz. 19:58

Potencjalny cel Metsów J.D. Martinez podpisał roczną umowę z Los Angeles Dodgers, według wielu raportów.

Na początku tego tygodnia, The Athletic poinformował, że właściciel Steve Cohen uważa, że Mets potrzebują więcej ofensywy, a Martinez kwalifikuje się do tego, obok byłego OF MetsMichael Conforto.

W zeszłym sezonie, Martinez uderzył 16 home runów i napędził 62 biegi podczas slashing .274/.341/.789 z Boston Red Sox.

Dec. 17, 2:16 p.m.

Michael Conforto, były zawodnik Met, którego sprowadzeniem zainteresowana jest drużyna, ma podobno nowego chętnego w Texas Rangers.

Oprócz Mets i Rangers, outfielder jest również na radarze Houston Astros i Miami Marlins.

Conforto, który przez cały zeszły sezon był wyłączony z gry z powodu kontuzji barku, która wymagała operacji, szuka krótkoterminowej umowy z opcją wykupu, jak twierdzi jego agent Scott Boras.

16 grudnia, godz. 15:05

Metsi rozmawiają z drużynami na temat handlu Carlosem Carrasco i Jamesem McCannem, według Andy’ego Martino z SNY.

Nowy Jork odebrał Carrasco 14 milionów dolarów opcji na sezon 2023 10 listopada. 35-latek w ciągu dwóch sezonów spędzonych z Metsami, od kiedy został pozyskany z Cleveland przed rozpoczęciem sezonu 2021, zaliczył 16-12 z 4,51 ERA. W sezonie 2022 rozegrał 152 inningi w 29 startach, notując 3,97 ERA (3,53 FIP) i 1,32 WHIP.

Mets zawarli umowy z miotaczami Justin Verlander, Kodai Senga i Jose Quintana, aby wzmocnić swoją startową rotację po tym jak Jacob deGrom odszedł do Texas Rangers, a Taijuan Walker odszedł do Philadelphia Phillies, tym samym miejsce Carrasco pozostaje w powietrzu obok Davida Petersona i Tylora Megilla.

McCann, 32, podpisał czteroletnią, 40,6 mln dolarów umowę z Metsami przed sezonem 2021 i jest winien 12 mln dolarów za sezon przez następne dwa lata. W ciągu 182 meczów w dwóch sezonach w barwach Metsów, McCann zanotował wyniki 220/.282/.328 z 13 domami, 18 dubletami i 64 RBI. W poprzednim sezonie, w 61 meczach, McCann zanotował wynik .195 z trzema domami, sześcioma dublami i 18 RBI.

Mets podpisali w czwartek roczną umowę z łapaczem Omarem Narvaezem, co daje im czterech łapaczy w składzie, w tym McCanna, Tomasa Nido i Francisco Alvareza.

16 grudnia. 14:35 p.m.

RHP Trevor May zgodził się na roczną, 7-milionową umowę z Oakland A’s, jak podaje Jeff Passan z ESPN.

May, 33, przeszedł 9-3 z 4.00 ERA i 113 strikeoutami w ciągu dwóch sezonów z Mets. W ciągu ośmiu sezonów w lidze, prawy obrońca ma na koncie 32-24 z 4.35 ERA i 480 strikeoutami.

15 grudnia, 11:10

Agent Scott Boras był na Citi Field w czwartek rano, kiedy Brandon Nimmo został ponownie przedstawiony jako Met. Po konferencji prasowej Boras rozmawiał z reporterami na wiele tematów, w tym na temat Michaela Conforto.

Według Borasa, 29-latek wrócił do pełni zdrowia i kontaktował się z drużynami w sprawie krótkoterminowego kontraktu.

„Michael jest w Arizonie, radzi sobie świetnie, znów rzuca normalnie, wrócił do pełni zdrowia, świetnie uderza i rozmawiamy teraz o nim z kilkoma drużynami” – powiedział Boras, dodając, że Nimmo prawdopodobnie będzie szukał czegoś „krótkoterminowego, prawdopodobnie kilku lat z opcją wyjścia.”

W ramach kontynuacji Boras został zapytany, czy Metsi są jedną z tych zainteresowanych drużyn.

„Cóż, będziesz musiał zapytać Billy’ego [Epplera] o to”, powiedział.

Dec. 14, 8:58

We wtorek wieczorem, gdy The Athletic informował o zainteresowaniu Metsów Carlosem Correą (który niedługo potem podpisał 13-letnią umowę z San Francisco Giants), podano również, że Metsi interesują się wolnymi agentami J.D. Martinezem i Michaelem Conforto.

Według The Athletic, właściciel Steve Cohen uważa, że Mets potrzebują więcej ataku, a Martinez i Conforto się do tego kwalifikują.

Jednak z obydwoma są niewiadome.

Conforto opuścił cały sezon 2022 po tym, jak doznał kontuzji barku podczas offseason, a Martinez zmagał się z pewnymi problemami z kontuzjami w zeszłym sezonie, które mogły przyczynić się do spadku jego mocy home run. Trafił tylko 16 homerów, ale zaliczył 43 double double podczas slashingu .274/.341/.448.

Dec. 13, 11:55 p.m.

Carlos Correa zgodził się na 13-letnią, 350-milionową umowę z San Francisco Giants, według wielu raportów.

Mets byli podobno późnym pretendentem do zdobycia All-Star shortstop, ale Giants znaleźli swój wielki free agent splash po tym, jak przegapili Trea Turner i Aaron Judge wcześniej w tym offseason. Według Jona Heymana z The New York Post, kontrakt nie zawiera żadnych klauzul opt-out i ma pełną klauzulę no-trade.

Andy Martino z SNY zauważył, że Correa nie pasował do Metsów, ponieważ obóz shortstopu chciał długoterminowego kontraktu, podczas gdy plan Nowego Jorku to głównie „krótkoterminowi, drogocenni weterani, aby odczekać czas na poprawę rozwoju gracza.”

13 grudnia, 10:25 p.m.

Wygląda na to, że Carlos Correa ma kolejnego możliwego zalotnika i są nim Mets.

Według The Athletic, ludzie zaznajomieni z myśleniem drużyny mówią, że Mets wykazują zainteresowanie All-Star shortstop. Jeśli Mets pozyskają Correę, 28-latek grałby na trzeciej bazie.

„Powiedziałbym, że jest trochę dymu”, powiedziała The Athletic jedna osoba z Mets. „Nie jestem jednak pewien, jak duży jest ogień”.

Obecnie uważa się, że Minnesota Twins i San Francisco Giants są drużynami w miksie dla Correi.

10 grudnia, 20:16.

Chris Bassitt jest podobno na radarze San Francisco Giants, według Susan Slusser z San Francisco Chronicle, która mówi, że Giants „wydają się być zainteresowani” praworęcznym miotaczem.

Rozwój rynku Bassitta w tym offseason był powolny, jako że Mets i Toronto Blue Jays są jedynymi innymi drużynami, które pytały o 33-latka do tej pory.

W zeszłym tygodniu Mike Puma z New York Post doniósł, że Bassitt „szuka kontraktu dłuższego niż trzy lata”, ale Metsi nie wydają się być entuzjastycznie nastawieni do tego, by poświęcić mu więcej niż trzy lata.

Jeśli chodzi o Giants, to w tym sezonie byli oni na celowniku, jeśli chodzi o pozyskanie miotacza i byli związani z takimi zawodnikami jak Carlos Rodon , Kodai Senga i teraz Bassitt.

Jeśli Mets nie podpiszą ponownie kontraktu z Bassittem, ktokolwiek to zrobi, będzie musiał zrezygnować z rekompensaty za draft, po tym jak Bassitt odrzucił ofertę kwalifikacyjną Nowego Jorku na początku tego roku.

W 30 startach podczas swojego pierwszego roku w Queens, Bassitt osiągnął 15-9 z 3.42 ERA i 1.145 WHIP w 181.2 inningach, najwięcej w swojej karierze, jednocześnie wybijając 167 zawodników. W lutym skończy 34 lata.

9 grudzień, 10:05

Trevor Williams zgodził się na dwuletnią umowę z Washington Nationals, według MASN Sports’ Mark Zuckerman.

Mets byli zainteresowani sprowadzeniem Williamsa z powrotem na sezon 2023, ale byli świadomi, że inne drużyny również się o niego starały, według Andy’ego Martino z SNY.

Zuckerman zauważa, że Williams może stać się piątym starterem Nationals lub długim relieverem — podobną rolę miał w Mets.

W 30 meczach (dziewięć startów) w 2022 roku, Williams przeszedł 3-5 z 3.21 ERA i 1.23 WHIP.

7 grudnia, godz. 19:15

Metsi rozmawiają z Trevorem Williamsem na temat powrotu w 2023 roku, według Andy’ego Martino z SNY.

30-letni prawy obrońca ma jednak innych chętnych, według Martino.

Po tym jak Metsi podpisali Justin Verlander i Jose Quintana w tym offseason, Nowy Jork szuka przynajmniej jeszcze jednego startera. Williams może nie jest tym starterem, ale jego wszechstronność jako starter i reliever może dać Nowemu Jorkowi bardzo potrzebną głębię.

Williams wystąpił w 30 meczach i rozpoczął dziewięć. W tym czasie zanotował 3-5 punktów z 3,21 ERA i 1,23 WHIP.

7 grudnia, godz. 14:42

Jeśli zarówno Kodai Senga jak i Brandon Nimmo będą chcieli zostać Metsami, drużyna rozważy to, donosi Andy Martino z SNY.

Według Martino, Metsi „są przynajmniej otwarci na rozciąganie się poza to, czego chcieli”, jeśli chodzi o budżet.

Po podpisaniu LHP Jose Quintany w środę, Metsi nadal są poważnie zainteresowani pozyskaniem Sengi, który otrzymał oferty na pięć i sześć lat, jego agent powiedział we wtorek.

Jeśli chodzi o to, ile Senga mógłby kosztować rocznie, to jego cena mogłaby ewentualnie oscylować w granicach 15-20 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o Nimmo, z którym Metsi utrzymują dialog, to oczekuje się, że dostanie on umowę na co najmniej pięć lat, która zapłaci mu ponad 20 milionów dolarów rocznie.

Metsi mają obecnie około 298 milionów dolarów na liście płac do 2023 roku, co uwzględnia szacowane podwyżki dla zawodników kwalifikujących się do arbitrażu.

7 grudnia, 1:10 rano

Były Yankees starting pitcher Jameson Taillon zgodził się na umowę z Chicago Cubs.

Według Jesse Rogersa i Jeffa Passana z ESPN, umowa opiewa na cztery lata i 68 milionów dolarów.

SNY’s Andy Martino wspomniał o Taillonie jako potencjalnym celu dla Metsów, którzy szukają uzupełnienia swojej rotacji za Maxem Scherzerem i Justinem Verlanderem.

Niektóre nazwiska, które Mets rozważają, według Martino, to Kodai Senga, Ross Stripling i Chris Bassitt.

Dla Jankesów, Taillon w 2022 roku zaliczył rekord 14-5 i 3,91 ERA w 32 startach.

6 grudnia, godz. 21:15

Były miotacz startowy Mets Taijuan Walker osiągnął porozumienie w sprawie czteroletniej, wartej 72 miliony dolarów umowy z Philadelphia Phillies, według licznych raportów.

Prawy obrońca spędził ostatnie dwa lata w pomarańczowo-niebieskich barwach.

Walker w obu sezonach zaliczył ponad 150 inningów i uzyskał łącznie 3.98 ERA, 1.18 WHIP, wybijając przy tym 278 zawodników w 58 startach. W zeszłym sezonie wygrał 12 meczów.

SNY’s Andy Martino wspomniał o Walkerze jako potencjalnym celu dla Metsów, którzy chcą uzupełnić swoją rotację za Maxem Scherzerem i Justinem Verlanderem.

Zamiast tego dołączy do Aarona Noli, Zacka Wheelera, Rangera Suareza i Baileya Faltera w rotacji rywala Phillies.

Niektórzy z pozostałych wolnych agentów, z którymi rozmawiali Metsi, według Martino, to między innymi Kodai Senga, Jameson Taillon, Nathan Eovaldi, Ross Stripling i Chris Bassitt,.

6 grudnia, godzina 16:30.

Lewy obrońca Andrew Heaney osiągnął porozumienie w sprawie dwuletniej umowy z Texas Rangers, według licznych doniesień.

Umowa opiewa na 25 milionów dolarów, z szansą na zarobienie do 40 milionów dolarów poprzez bonusy i zawiera opcję wyjścia po sezonie 2023, według Joela Shermana z New York Post.

Heaney walczył z kontuzjami w zeszłym sezonie, ale dobrze spisywał się dla Dodgersów, kiedy był zdrowy. W 72.2 inningach pracy zanotował 3.10 ERA, 1.08 WHIP i 110 strikeoutów. Jego 35.5% K-rate jest w 97 percentylu w baseballu, według Baseball Savant.

Dołączy do Jacoba deGroma, Jona Graya, Martina Pereza, Dane Dunninga, i Jake’a Odorizzi’ego w rotacji Texasu.

Według Andy’ego Martino z SNY, Metsi rozmawiali z leworęcznym, szukając możliwości uzupełnienia swojej rotacji za Maxem Scherzerem i nowo nabytym Justinem Verlanderem.

Połączenie z pewnością miało sens, ponieważ grał on dla Aniołów podczas dni GM’a Metsów Billy’ego Epplera w organizacji.

Jednakże, Nowy Jork będzie musiał teraz zwrócić się gdzie indziej na rynku startowych miotaczy. Drużyna wykazuje ciągłe zainteresowanie zarówno Jamesonem Taillonem jak i Kodai Senga, również według Martino.

6 grudnia, godz. 14:14

Jeśli Mets nie podpiszą ponownie Brandona Nimmo, mogą poszukać zastępstwa w centrum pola przez wolnego agenta Kevina Kiermaiera, donosi Jon Heyman z The New York Post.

GM Mets Billy Eppler powiedział w poniedziałek, że Metsi pozostają w kontakcie z Nimmo, który w tym tygodniu przebywa na Winter Meetings w San Diego, aby spotkać się z zainteresowanymi drużynami.

Kiermaier, który wchodzi w swój wiek-33 sezonów, jest graczem nastawionym przede wszystkim na obronę, który nie zapewnia wiele po stronie ofensywnej.

W 2022 roku dla Tampa Bay Rays, Kiermaier trafił tylko .228/.281/.369 z siedmioma home runami i ośmioma dublami w 63 meczach.

W ciągu ostatnich pięciu sezonów nie miał slugging percentage powyżej .398 i dostał się na bazę w sub-.300.

Jak zauważono powyżej, większość wartości Kiermaiera pochodzi z jego obrony na środku pola, gdzie był blisko czołówki ligi w Outs Above Average (98 percentyl) w 2021 roku podczas ostatniego sezonu, w którym miał dużą próbkę pracy na środku.

5 grudnia, 10:35 p.m.

Po podpisaniu Justina Verlandera na dwuletnią, 86-milionową umowę Metsi nie skończyli dodawać do startowej rotacji SNY MLB Insider Andy Martino powiedział w poniedziałek.

„Na 100% podpiszą kolejny kontrakt lub pozyskają go w drodze wymiany, ale jest kilku wolnych agentów, z którymi prowadzą rozmowy na ten temat,” powiedział Martino na The Mets Pod z Zimowych Spotkań w San Diego.

„Jameson Taillon jest gościem – próbowali podpisać go przed Verlanderem kilka dni temu i nie zamknęli tej transakcji – ale nadal są zainteresowani nim,” dodał.

Inni starterzy Jose Quintana, Ross Stripling i Andrew Heaney to nazwiska, które się pojawiły, oprócz wolnych agentów Metsów Chris Bassitt i Taijuan Walker zostali również wymienieni przez Martino.

5 grudnia, 10:40.

Wolny agent CF Brandon Nimmo jest na Zimowych Spotkaniach w San Diego odwiedzając zainteresowane drużyny.

Rynek Nimmo jest solidny, Mets, Yankees, Toronto Blue Jays, Seattle Mariners i inni byli z nim łączeni.

Po odejściu Jacoba deGroma, ponowne podpisanie Nimmo przez Metsów może być bardziej prawdopodobne.

Jeśli chodzi o Yankees, to wydaje się, że mogliby oni poważnie złożyć ofertę za Nimmo tylko w przypadku utraty Aarona Judge’a.

Gdziekolwiek Nimmo skończy, wydaje się, że otrzyma umowę na pięć lub więcej lat ze średnią roczną wartością przekraczającą 20 milionów dolarów.

GM Mets Billy Eppler powiedział wcześniej w tym offseason, że Metsi będą komfortowo przesuwać Starlinga Marte z powrotem na środek pola, jeśli będzie taka potrzeba.

Innymi opcjami na środek pola dla Metsów, jeśli Nimmo odejdzie, mogą być m.in. niedawno DFA’d Cody Bellinger i wolny agent Kevin Kiermaier.

3 grudnia, godz. 20:00.

Chris Bassitt pozostaje wolnym agentem, a Mike Puma z New York Post donosi, że RHP szuka kontraktu dłuższego niż trzy lata.

Metsi nie brzmią entuzjastycznie, jeśli chodzi o pójście na cztery lub pięć lat z Bassittem, według raportu. Po tym jak Jacob deGrom podpisał kontrakt z Texas Rangers, Metsi chcą sprowadzić Justina Verlanderalub Carlosa Rodona do Nowego Jorku wraz z miotaczem środka rotacji.

Według SNY’s Andy Martino, Mets patrzyli na Andrew Heaney, Kyle Gibson — który podobno podpisał z Baltimore Orioles — Taijuan Walker, Ross Stripling, Jose Quintana i Kodai Senga aby wypełnić tę rolę.

W swoim pierwszym sezonie z Mets w 2022, Bassitt miał 3.42 ERA (3.66 FIP) i 1.14 WHIP ze 167 strikeoutami w 181.2 inningach w 30 startach.

3 grudnia, 1:05 p.m.

Po podpisaniu Jacoba deGroma z Texas Rangers, Mets są nadal w aktywnych rozmowach z kilkoma startowymi miotaczami oprócz Justina Verlandera i Carlosa Rodona, według Andy’ego Martino z SNY.

Według Marino, były starter Yankees Jameson Taillon jest wśród tych miotaczy, z którymi Metsi prowadzą rozmowy, chociaż jest wiele drużyn zainteresowanych nim. Były Los Angeles Dodger Andrew Heaney jest kolejnym starterem, z którym Mets prowadzili rozmowy.

Kyle Gibson był na liście Metsów, ale podobno podpisał roczną umowę z Baltimore Orioles w sobotę rano.

Martino poinformował w piątek, że Mets są zdecydowani wylądować albo Verlandera albo Rodona, plus starter średniej rotacji.

3 grudnia, 10:32.

The Baltimore Orioles są wśród drużyn zainteresowanych miotaczem Carlosem Rodonem, według Jona Heymana z The New York Post.

Mets, Yankees i prawdopodobnie San Francisco Giants to inne drużyny, które również są zainteresowane leworęcznym zawodnikiem.

Według Andy’ego Martino z SNY, Metsi rozmawiali z Rodonem przez Zoom w tym tygodniu i teraz będą do niego wracać po tym jak Jacob deGrom podpisał z Texas Rangers. Mets są zdeterminowani, aby podpisać albo Rodona albo miotacza free-agent Justin Verlander, według Martino.

Rodon zdobył występy All-Star w ostatnich dwóch sezonach, idąc 13-5 z 2,37 ERA z Chicago White Sox w 2021 roku, a następnie idąc 14-8 z 2,88 ERA z Giants w 2022 roku.

2 grudnia, 5:35 pm.

Phillies mają spotkać się z czterema najlepszymi shortstopami z wolnych agentów w tym offseason, w tym z celem Mets Trea Turnerem.

Według Jaysona Starka z The Athletic, Philadelphia ma zaplanowane spotkania z Turnerem, Xanderem Bogaertsem, Carlosem Correą i Dansby Swansonem. Raport mówi również, że Phillies chcą szybko podpisać jedną z gwiazd shortstopów jeszcze przed zakończeniem Winter Meetings w środę.

Turner został opisany przez The Athletic jako „wybór nr 1” Phillies i będą mieli sit-downs z wszystkimi czterema shortstopami przed rozpoczęciem Winter Meetings w niedzielę.

SNY’s Andy Martino wcześniej donosił z GM Meetings w Las Vegas, że Metsi rozmawiali wewnętrznie o Turnerze „od dłuższego czasu”, wiedząc, że wkrótce będzie wolny.

Dec. 1, 1:37 p.m.

GM Mets Billy Eppler powiedział w czwartek, że „rozmowy posuwają się naprzód na wielu frontach w wielu demografiach”, jak Mets rozmawiają z wolnymi agentami miotaczy i graczy pozycyjnych.

„Jest trochę więcej jasności,” Eppler powiedział reporterom w czwartek podczas Zoomu, aby ponownie wprowadzić Edwina Diaza. „Jak to nadal się dzieje i jak te rozmowy nadal się dzieje, dostajesz poczucie rzeczy, które rodzaj upadku w rzeczywistość, a może niektóre rzeczy, które — gdzie luka po prostu zapewnia zbyt wielki, aby rodzaj mostu, że. To wszystko jest procesem odkrywania, a my zmierzamy w kierunku bycia w stanie zidentyfikować więcej rzeczywistości.”

Zapytany konkretnie o Jacoba deGroma i potrzeby Metsów w rotacji, Eppler zauważył:

„Nie wdając się w konkrety, mogę tylko powiedzieć, że prowadzę aktywny i całkiem regularny dialog na wielu frontach. Jest mnóstwo rozmów telefonicznych i połączeń, które wykonujemy na co dzień – na rynku graczy startowych, rezerwowych i pozycyjnych. To jest całkiem stałe. To jest aktualizacja.”

Naciskany dalej o deGroma i czy Metsi potrzebują jasności co do jego przyszłości przed działaniem gdzie indziej, Eppler wydawał się sugerować, że domino deGroma nie musi spaść jako pierwsze.

„Nie powiedziałbym, że jest to krytycznie ważne,” powiedział Eppler. „Oceniliśmy rynek i mieliśmy wystarczająco dużo dialogu, aby spróbować uzyskać poczucie tego, co myślimy, że będzie rzeczywistością. Jesteśmy pozycjonowani, aby móc realizować inne rzeczy, jeśli ma to sens i zbliżamy się wystarczająco blisko. Nie potrzebujemy, aby jedna rzecz wydarzyła się najpierw, zanim inne rzeczy staną się rzeczywistością.”

30 listopada, 10:07

Metsi „mają nadzieję na powrót” wolnego agenta RHP Chrisa Bassitta, donosi Jeff Passan z ESPN, który dodaje, że „zakulisowa akcja” z udziałem Bassitta może doprowadzić do podpisania przez niego kontraktu podczas Zimowych Spotkań, które rozpoczynają się 4 grudnia.

Bassitt, który rozpoczyna swój 34-letni sezon, odrzucił jednoroczną ofertę kwalifikacyjną Metsów wcześniej w tym offseason.

W swoim pierwszym sezonie z Metsami w 2022 roku, Bassitt miał 3,42 ERA (3,66 FIP) i 1,14 WHIP ze 167 strikeoutami w 181,2 inningach w 30 startach.

Można wierzyć, że Bassitt mógłby otrzymać umowę w przedziale trzyletnim wartym około 20 milionów dolarów za sezon.

Metsi traktują priorytetowo ponowne spotkanie z Jacobem deGromem, a także mieli spotkania z Carlosem Rodonem i Justinem Verlanderem, donosi Andy Martino z SNY.

Metsi spotkali się także z japońskim asem Kodai Senga, według Martino.

28 listopada, godz. 14:20.

Wolny agent first baseman/DH Jose Abreu finalizuje umowę z Houston Astros, według wielu doniesień.

Kontrakt Abreu z Houston będzie na trzy lata, donosi Bob Nightengale z USA Today.

Mets, którzy mają dziurę do wypełnienia w DH, mogliby być sensownym rozwiązaniem dla Abreu. Jednak Andy Martino z SNY doniósł w poniedziałek, że Metsi „spodziewają się, że będą pracować wewnętrznie” na DH.

Metsi pracowali wewnętrznie na DH na początku sezonu 2022, używając plutonu J.D. Davis i Dominic Smith, który zawiódł. Następnie wymienili lewego Daniela Vogelbacha i prawego Darina Rufa, aby stworzyć nowy pluton DH.

Vogelbach spisywał się stosunkowo dobrze, a Metsi podnieśli jego opcję na sezon 2023. Ruf zmagał się z problemami i trudno go widzieć z powrotem w Mets w 2023 roku (jest pod kontraktem i ma zarobić 3 miliony dolarów).

Oprócz Vogelbacha, wewnętrznymi opcjami DH dla Mets w nadchodzącym sezonie mogą być Brett Baty, Francisco Alvarez, i Mark Vientos, którzy wszyscy dostali krótki posmak majors w 2022 roku.

26 listopada, 10:00 rano.

Metsi są podobno zainteresowani sprowadzeniem prawego obrońcy Adama Ottavino w tym offseason, w zależności od jego ceny wywoławczej, według Mike’a Pumy z New York Post.

Ottavino z pewnością ustawił się na ładną wypłatę po mocnym pierwszym sezonie w bullpen Mets i podobno stara się o wieloletnią umowę.

Billy Eppler i spółka podobno wolą uniknąć czegoś dłuższego niż jednoroczna umowa.

Ottavino był jednym z najbardziej niezawodnych pomocników Metsów, nie nazwanym Edwinem Diazem w zeszłym sezonie. 37-latek zanotował 2.06 ERA, 0.97 WHIP i 79 strikeoutów w 65.2 inningach. Jego 30,6% K-rate podskoczyło o pięć procent od 2021 roku i znalazło się w 89. percentylu w baseballu.

Jednym ramieniem, którego Mets są mniej pewni w zatrzymaniu jest Seth Lugo. Źródła podobno powiedziały Pumie, że prawy obrońca jeszcze nie usłyszał o Nowym Jorku w tym offseason.

Niektóre drużyny mogą być skłonne podpisać Lugo na wieloletnią umowę jako startujący miotacz w tym offseason. Metsi jednak widzą go w roli pomocnika.

Kojec na pewno będzie na szczycie listy priorytetów Metsów w tym sezonie. Być może na nadchodzących spotkaniach zimowych uda im się zrobić jakiś ruch.

23 listopada, 8:48

Metsi kontaktowali się z kilkoma miotaczami, w tym z Jacobem deGromem, Justinem Verlanderem i japońskim asem Kodai Senga.

Podpisanie zarówno deGroma jak i Verlandera prawdopodobnie dodałoby mniej więcej 90 milionów dolarów do listy płac rocznie, ale czy Metsi mogliby podpisać deGroma i Sengę?

Oprócz Metsów, Atlanta Braves i Texas Rangers byli wymieniani jako potencjalni kandydaci na deGroma, a Jankesi ostatnio poprosili o jego badania medyczne, jak donosi Andy Martino z SNY.

Jankesi sprawdzili również Sengę, według Jona Morosi z MLB Network, ale Martino nie sądzi, że deGrom lub Senga ostatecznie wylądują w Bronksie.

Obydwaj wylądują w Queens, choć jest to możliwe.

„Nie sądzę, by Jankesi podpisali deGroma lub Sengę — takie mam odczucia z raportów,” powiedział Martino we wtorek w Baseball Night in New York na SNY. „Myślę, że Metsi mogą skończyć z nimi oboma”.

Podczas gdy deGrom może starać się o umowę, która zapłaci mu 45 milionów dolarów za sezon, szacunki niektórych ekspertów na temat kontraktu Sengi określiły go na około 15 milionów dolarów za sezon.

Nov. 21, 10:23

Mets byli w kontakcie z RHP Jamesonem Taillonem, donosi Ken Rosenthal z The Athletic.

Taillon, 31, nie został przedłużony jednoroczną ofertę kwalifikacyjną przez Yankees. Oznacza to, że nie zostanie dołączony do rekompensaty za draft pick.

W 2022 roku za yankees, Taillon miał 3,91 ERA (3,94 FIP) i 1,12 WHIP z 151 strikeoutami w 177,1 inningach w ciągu 32 startów. Te 32 starty dopasowały się do career-high — Taillon również wykonał 32 starty w 2018 roku dla Pittsburgh Pirates.

Oprócz Taillona, Metsi również interesują się Justinem Verlanderem i Kodai Senga — jak SNY’s Andy Martino donosił w zeszłym tygodniu.

W międzyczasie Metsi pozostają zaangażowani w obóz Jacoba deGroma.

20 listopada, 6:26 p.m.

Metsi rozmawiali z Justinem Verlanderem, zgodnie z raportem Kena Rosenthala z The Athletic.

Nowy Jork i Verlander rozmawiali w zeszłym tygodniu na temat Zoomu, według Rosenthala.

Andy Martino z SNY doniósł 15 listopada, że Metsi „rozważają, czy ścigać” Verlandera, ponieważ Jacob deGrom testuje wolną agenturę.

„Pomysł podpisania z Verlanderem kontraktu o wysokiej średniej wartości rocznej, jak w przypadku Maxa Scherzera, krążył po front office Metsów od miesięcy i pozostaje tematem dyskusji,” napisał Martino.

„Głównym pytaniem – bardzo trudnym do odpowiedzenia – jest to, kto lepiej zadba o zdrowie: Verlander, zbliżający się do przypuszczalnego sezonu Cy Young, ale wkrótce skończy 40 lat, czy deGrom, 34-letni, ale niezdolny do pozostania na polu przez ostatnie dwa sezony?

„Najlepszą odpowiedzią jest prawdopodobnie to, że żaden z nich nie jest dobrym zakładem, ale Metsi mają zasoby finansowe i przynajmniej rozważają pomysł Verlandera. Pozostają w kontakcie z obozem deGroma i oczywiście sprawdzili każdą możliwą do wyobrażenia opcję wolnego agenta lub handlu.”

Verlander, który kończy 40 lat 20 lutego, „oczekuje się, że będzie miał wieloletni kontrakt ze średnią pensją w przedziale Scherzera rekordowych 43,3 milionów dolarów”, według Rosenthala.

17 listopada, 9:55 p.m.

Metsi podobno mieli swoje wyczekiwane spotkanie z gwiazdą japońskiego pitchingu, Kodai Senga i poszło ono dobrze, jak podaje The Athletic.

Andy Martino z SNY doniósł na początku tygodnia, że Metsi kontynuują starania o Sengę.

Należy zauważyć, że GM Metsów Billy Eppler ma duże doświadczenie w skautingu w Japonii, sięgające czasów jego pracy w Yankees. Jako GM, który podpisał Shohei Ohtani w Los Angeles, ma dodatkowe uznanie w tamtejszej społeczności baseballowej.

16 listopada, 8:49 a.m.

Justin Verlander szuka umowy podobnej do tej, którą as Mets Max Scherzer podpisał w zeszłym sezonie, właściciel Houston Astros Jim Crane powiedział Brianowi McTaggartowi z MLB.com.

Metsi podpisali Scherzera na trzyletnią umowę wartą 130 milionów dolarów, co dało mu najwyższą średnią roczną wartość w historii miotacza na poziomie 43,3 milionów dolarów.

Scherzer miał 37 lat, kiedy podpisał tę umowę i skończył 38 lat w lipcu tego roku, podczas gdy Verlander skończy 40 lat w lutym — około miesiąc przed rozpoczęciem sezonu 2023.

Crane zauważył dla MLB.com, że ma nadzieję, iż brak stanowego podatku dochodowego w Teksasie może dać Astros przewagę.

„Znam go dobrze, więc byliśmy całkiem szczerzy”, powiedział Crane dla MLB.com. „On patrzy na komp, który moim zdaniem jest tylko jeden lub dwa. … J.V. ma prawdopodobnie jeszcze kilka lat i chce je jak najlepiej wykorzystać. Myślę, że zamierza przetestować rynek w tym zakresie.”

15 listopada, 10:56

Metsi rozważają, czy ścigać Verlandera, donosi Andy Martino z SNY, który dodaje, że pomysł podpisania Verlandera na kontrakt o wysokiej średniej wartości rocznej „krążył po front office Metsów od miesięcy.”

Verlander, który skończy 40 lat przed rozpoczęciem przyszłego sezonu, niedawno zrezygnował z kontraktu z Houston Astros.

Ewentualny pościg za Verlanderem pojawia się w tle wolnej agentury Jacoba deGroma, a Mets postrzegają Texas Rangers jako poważnych zalotników, według Martino.

Martino dodaje, że Metsi pozostają zaangażowani w obóz deGroma.

15 listopada, 9:17.

Pisząc, że Justin Verlander wydawał się być „dobrym zakładem” na szybkie ponowne podpisanie kontraktu z Houston Astros, Ken Rosenthal z The Athletic doniósł, że Verlander mógł nie ponowić kontraktu „być może dlatego, że Verlander widzi potencjał lukratywnych możliwości między innymi z Mets, Yankees i Dodgers.”

Verlander, który wchodzi w swój sezon 40 lat i jest bliski zdobycia nagrody AL Cy Young w 2022 roku, mógłby być zastępstwem dla Jacoba deGroma, jeśli deGrom podpisze gdzie indziej.

Jeśli chodzi o Dodgers, Rosenthal zauważa, że mogliby ścigać Verlandera, jeśli Tyler Anderson odrzuci ich ofertę kwalifikacyjną — lub nawet jeśli Anderson ją zaakceptuje.

Wydaje się prawdopodobne, że Verlander mógłby zostać zatrudniony na wysokiej średniej rocznej umowie na jeden lub dwa sezony.

14 listopada, godz. 14:23

Metsi są zainteresowani podpisaniem umowy z wolnym agentem LHP Andrew Heaney, według wielu raportów.

Według Willa Sammona z The Athletic, Mets nawiązali wstępny kontakt z obozem Heaneya.

Heaney, 31, miał bardzo mocny sezon 2022 dla Los Angeles Dodgers, z 3.10 ERA (3.75 FIP) i 1.08 WHIP z 110 strikeoutami w 72.2 innings — oszałamiające 13,6 na dziewięć.

Heaney walczył źle w 2021 roku z Los Angeles Angels i Yankees, i miał ERA kariery 4,72 w ciągu ośmiu sezonów w dużej lidze przed jego zwrotem w tym ostatnim sezonie.

W dniu 6 listopada SNY wymienił Heaney wśród pięciu wolnych agentów startowych miotaczy, którymi Mets powinni się zainteresować.

13 listopada, godz. 23:00

Mets i Rays kontaktowali się w sprawie dostępnego pitchingu Tampa Bay przed wtorkowym terminem roster-protection, donosi Jon Morosi z MLB Network.

Chicago Cubs, Cincinnati Reds i Los Angeles Angels również podzielili się tym samym zainteresowaniem z Rays, według MLB Network, która dodała, że Tampa Bay jest „w zaawansowanych negocjacjach handlowych.”

„W tym momencie, obserwatorzy branży spodziewają się wielu transakcji przez klub w ciągu najbliższych 48 godzin,” napisał Morosi na Twitterze.

Aby chronić graczy, którzy kwalifikują się do wyboru w Rule 5 Draft w Dec. 7, zespoły muszą dodać graczy do swoich 40-man rosters do listopada. 15 o 18:00.

Nov. 12, 10:40 a.m.

Rafael Montero, który był potencjalnym celem Metsów w tym offseason, jest poza rynkiem.

Świeżo po wygraniu World Series, Montero i Houston Astros uzgodnili trzyletnią umowę na 34,5 miliona dolarów, według Jeffa Passana z ESPN.

W 68,1 inningach w 71 występach podczas sezonu regularnego, prawy obrońca miał 2,37 ERA (2,64 FIP) i 1,02 WHIP z 73 strikeoutami.

Montero zaliczył 10 występów w postseason, pozwalając na dwa biegi w 9.1 inningach (1.93 ERA) z 10 strikeoutami i sześcioma walkowerami.

Nov. 10, 7:25 p.m.

Jose Abreu jest niezastrzeżonym wolnym agentem i według nowego raportu prawdopodobnie nie wróci do White Sox.

Jon Heyman z New York Post donosi, że White Sox planują przesunąć Andrew Vaughna na jego naturalną pozycję przy pierwszej bazie. Pozostawiają jednak otwarte drzwi dla powrotu Abreu, ale „prawdopodobieństwo wydaje się być takie, że pójdzie do nowej drużyny.”

Z Metsami potrzebującymi więcej mocy z prawej strony, aby wypełnić ich miejsce DH, Abreu mógłby wypełnić tę rolę. Wchodząc w swój 36-letni sezon, Abreu kończy kolejny świetny rok, w którym uzyskał wynik .304 z 15 home runami i 75 RBI dla rozczarowujących White Sox.

W swojej dziewięcioletniej karierze, Kubańczyk zanotował wynik .292/.354/.506 z 243 home runami i 863 RBI.

10 listopada, 8:51.

Mets rozważają ponowne spotkanie z wolnym agentem OF Michaelem Conforto, donosi Will Sammon z The Athletic.

Jak pisaliśmy 5 listopada, eksplorowanie Conforto przez Mets ma sens — zwłaszcza jeśli stracą wolnego agenta Brandona Nimmo.

Mets nie podjęli silnego wysiłku, by zatrzymać Conforto w zeszłym offseasonie po rozszerzeniu oferty kwalifikacyjnej (którą Conforto odrzucił). Następnie Conforto nigdy nie podpisał umowy z nową drużyną i opuścił cały sezon 2022 po operacji barku w kwietniu, która była wynikiem jego kontuzji podczas treningów poza sezonem.

Przemawiając w środę, Scott Boras — agent Conforto — powiedział, że jest szerokie zainteresowanie jego klientem. Jednak ciężko jest zobaczyć Conforto dostającego więcej niż jednoroczną, potwierdzającą umowę.

9 listopada, 18:30

GM Mets Billy Eppler powiedział w środę podczas GM Meetings w Las Vegas, że drużyna odrzuciła swoją wzajemną opcję z RHP Mychal Givens.

Givens, 32, został pozyskany w trade deadline z Chicago Cubs i spieszył się z wynikiem 4.79 ERA w 19 występach i 20.2 inningach w Nowym Jorku.

9 listopad, 17:23:00

Metsi ogłosili, że odebrali LHP Taylera Saucedo z Toronto Blue Jays w środę.

Saucedo wystąpił w 33 meczach w swojej karierze i grał z 5.40 ERA i 1.38 WHIP. W 28.1 inningach, Southpaw wybił 19, przeszedł 11 i oddał cztery home runy.

Pochodzący z Hawajów zawodnik walczył w swoim krótkim czasie z Blue Jays w 2022 roku, ale był szczególnie imponujący przeciwko leworęcznym w 2021 roku, ograniczając ich do średniej .139 w 10.1 inningach.

Nov. 9, 4:20 p.m.

Agent Scott Boras rozmawiał z reporterami podczas GM Meetings w Las Vegas w środę i powiedział, że właściciel Mets Steve Cohen podpisując Maxa Scherzera w zeszłym sezonie sprawił, że drużyna stała się „organizacją na poziomie mistrzowskim.”

„Kiedy Steve Cohen wyciągnął rękę i podpisał Scherzera, naprawdę podniósł flagę, że jesteśmy tutaj, aby być organizacją na poziomie mistrzowskim”, powiedział Boras.

„I wpływ Maxa na drużynę, ich intensywność, pitching staff, publiczność. Myślę, że to przyniosło naprawdę wiarygodną ilustrację do tego, czym jest nowa organizacja Met. A tego nie było przez długi czas, nie było namiotu przyniesionego na Citi Field. I myślę, że przyniesienie tego naprawdę zmieniło postrzeganie graczy, jak patrzą na Metsów, co robią.

„Myślę, że rola Bucka [Showaltera] w pracy i kontaktach z graczami była naprawdę czymś w społeczności graczy, co było dla nich zaletą. Myślę, że są bardzo dobrze odbierani w społeczności graczy, bez dwóch zdań.”

8 listopada, godz. 17:47

Według SNY MLB Insider Andy Martino, nie ma słowa na temat ostatecznej decyzji Metsów w sprawie odebrania opcji klubowej na 14 milionów dolarów od Carlosa Carrasco.

Jednakże, Martino poinformował również, że w organizacji panuje przekonanie, że podniesienie opcji Carrasco „ma dużo sensu”, biorąc pod uwagę niepewność rotacji drużyny i wiele wolnych miejsc.

W obecnej sytuacji, Max Scherzer jest jedynym startującym miotaczem w drużynie, który jest wpisany do rotacji w 2023 roku.

8 listopada, 9:14

Andy Martino z SNY doniósł z GM Meetings w Las Vegas, że Metsi rozmawiali wewnętrznie o Trea Turnerze „od dłuższego czasu”, wiedząc, że wkrótce trafi do wolnej agentury.

Jeśli chodzi o to, czy Mets mogą zmieścić Turnera w swoim budżecie, Martino teoretyzuje, że jeśli Jacob deGrom odejdzie, to może to sprawić, że transakcja Turnera będzie bardziej akceptowalna dla Nowego Jorku — przy czym Martino zauważa, że może to „otworzyć dużo pieniędzy na zrobienie kreatywnych rzeczy.”

DeGrom prawdopodobnie będzie chciał 44 miliony dolarów rocznie.

Szacuje się, że Turner, 29, otrzyma umowę przekraczającą 30 milionów dolarów lub więcej rocznie.

7 listopada, godz. 19:00

Anioły nie przehandlują Shohei Ohtani w tym offseason, generalny menadżer Perry Minasian powiedział dziennikarzom.

Shohei Ohtani nie zostanie przeniesiony/zbywalny w tym offseason i rozpocznie sezon 2023 z Aniołami, zgodnie z Perry Minasian,” Sarah Valenzuela z Los Angeles Times tweeted.

SNY’s Andy Martino doniósł Nov. 1, że wiele drużyn nie widziało „żadnego apetytu” ze strony Aniołów na odejście od Ohtaniego, który był postrzegany jako potencjalny cel Metsów.

7 listopada, 10:32

Zgodnie z oczekiwaniami, zarówno Jacob deGrom jak i Taijuan Walker zrezygnowali w poniedziałek z kontraktów z Metsami. DeGrom o swoich zamiarach informował już od wiosennych treningów.

Jeśli chodzi o Walkera, opting out był łatwą decyzją, ponieważ jego opcja zawodnika na 2023 rok opiewała na zaledwie 6 milionów dolarów. Mets będą mieli możliwość złożenia oferty kwalifikacyjnej za około 20 milionów dolarów Walkerowi, który będzie szukał wieloletniej umowy na wolnym rynku.

Dodatkowo, Andy Martino z SNY poinformował, że Edwin Diaz — który zgodził się w niedzielę na potężną pięcioletnią umowę, aby powrócić do Mets — ma odroczenia w swoim kontrakcie.

Konkretnie, 26,5 miliona dolarów z 102 milionów dolarów jest odroczonych, co ma obniżyć podatek od luksusu Metsów w nadchodzących latach. Liczba ta jest obliczana poprzez wzięcie rocznej średniej wartości kontraktu.

6 listopada, 1:20 p.m.

Mets planują odebrać DH/1B Daniel Vogelbach’s $1.5 million option, według Jona Heymana z New York Post.

Pozyskany przez Mets w połowie sezonu w transakcji z Pirates, Vogelbach slashed .255/.393/.436 z sześcioma home runami i 25 RBI w 183 występach jako część plutonu DH Metsów.

W międzyczasie Heyman donosi również, że startujący miotacz Chris Bassitt odrzuci swoją opcję wzajemnego rozliczenia za 19 milionów dolarów.

Odrzucenie opcji przez Bassitta było oczekiwanym ruchem, ponieważ weteran prawdopodobnie będzie szukał wieloletniej umowy na wolnym rynku.

Nov. 2, 2:11 p.m.

Metsi przedkładają Edwina Diaza i Brandona Nimmo nad wszystkich innych wewnętrznych wolnych agentów i oczekują, że utrzymają otwartą i spójną komunikację z Diazem, gdy rozpocznie się wolna agentura rano po zakończeniu World Series, donosi Andy Martino z SNY.

Martino donosił 10 października, że wzajemne zainteresowanie Mets i Diazem w sprawie powrotu jest silne, a Mets kochają Nimmo „zarówno jako gracza, jak i część ich kultury.”

GM Mets Billy Eppler powiedział we wtorek, że Mets „absolutnie” chcą powrotu Diaza:

„Czy chcielibyśmy mieć go z powrotem? Absolutnie. Czy będziemy w stanie coś wypracować? Potencjalnie. Ale doszedł do takiego punktu w swojej karierze, że dał sobie możliwość rozejrzenia się, jeśli tak zdecyduje, ale wie, jak my się czujemy w jego towarzystwie i my wiemy, jak on się czuje w naszym towarzystwie i jak komfortowo czuł się w tym roku.

„Wyraził to i nie jestem pewien, czy wyraził to konkretnie do Bucka [Showaltera], ale przekazałem to dalej, bo kiedy rozmawiałem z jego agentem, wspomniał o tym. Edwin może być dużym wzmocnieniem dla bullpen i tak jak powiedziałem, może być używany w wielu rolach. Ale zobaczymy, co przyniesie nadchodzący dzień i nadchodzące tygodnie.”

Nov. 1, 10:52 a.m.

Justin Turner, który w najbliższych dniach stanie się wolnym agentem, jeśli Los Angeles Dodgers odrzucą swoją opcję klubową na niego wartą 16 milionów dolarów, może być zainteresowany ponownym spotkaniem z Metsami.

Po tym jak Turner przyjął Roberto Clemente Award w poniedziałek wieczorem, powiedział Mike’owi Pumie z The New York Post, że jest „w zawieszeniu”, ponieważ czeka na decyzję Dodgers.

Kiedy Puma zasugerował Turnerowi, że mógłby podpisać kontrakt z Metsami, jeśli trafi na wolną agenturę, Turner „nie znienawidził tego pomysłu”, według Pumy.

Turner, który rozpoczyna swój sezon w wieku 38 lat, uderzył .278/.350/.438 z 13 homerami i 36 dublami w 128 meczach dla Los Angeles w tym sezonie.

W dziewięciu sezonach z Dodgersami, Turner rozciął .296/.375/.490 ze 156 home runami, grając głównie na trzeciej bazie. W 2022 roku Turner rozegrał 66 meczów na trzeciej bazie i był DH w 62 innych.

Mets odeszli od Turnera po sezonie 2013, po tym jak trafił zaledwie .256/.326/.370 z ośmioma homerami w czterech sezonach w Nowym Jorku.

Oct. 29, 2:33 p.m.

Zamiast testować rynek wolnej agentury jako jedna z najlepszych opcji trzeciej bazy, siedmiokrotny All-Star i dziewięciokrotny zdobywca Złotej Rękawicy Nolan Arenado zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z St. Louis Cardinals, według wielu raportów.

Arenado, 31, jest teraz pod kontraktem z Cardinals do sezonu 2027.

Z Eduardo Escobar zmagającym się z problemami przez większość sezonu 2022, Metsi mogą szukać ulepszeń na trzeciej bazie w tym offseason, z innymi wewnętrznymi kandydatami włączając Brett Baty i Luis Guillorme. Gdyby Arenado zrezygnował, z pewnością znalazłby się na radarze Metsów jako potencjalny nabytek.

Oct. 27, 4:14 p.m.

The Colorado Rockies mają Brandona Nimmo na swojej „wstępnej liście” wolnych agentów, donosi Patrick Saunders z The Denver Post.

Saunders zauważa, że szacunki, które widział, przewidują, że Nimmo zawrze pięcioletnią umowę wartą około 115 lub 120 milionów dolarów.(Metsi są zainteresowani zatrzymaniem Nimmo, który wyraził chęć powrotu. Nimmo, który rozpoczyna swój 30-letni sezon, zarobił w tym roku 7 milionów dolarów podczas ostatniego sezonu arbitrażu. Nimmo w 2022 roku uzyskał wynik .274/.367/.433 z 16 domami, 30 dubletami i siedmioma trójkami oraz grał na świetnym środku pola, gdzie był w 91. percentylu w Outs Above Average.