Messi, walka z Holandią i zablokowany Instagram: wywiad z mistrzem świata

Nie premedytowałem tego, to wyszło w momencie„. W ten sposób w pierwszym wywiadzie po triumfie w Mistrzostwach Świata gwiazda Psg i reprezentacji Argentyny Lionel Messi wraca – przy mikrofonach Urbana Play – do kontrowersyjnych uniesień wobec trenera Holandii Van Gaala podczas ćwierćfinału wygranego na karnych: „Wiedziałem, co powiedział przed meczem („W 2014 roku nie dotknął piłki, a kiedy nie dotyka piłki, to tak jakby mieć jednego człowieka mniej: nie możesz uważać się za lidera„, red. Nawet niektórzy z moich kolegów z drużyny powiedzieli mi 'Słyszałeś co on powiedział?’. I cóż, kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, nie podoba mi się to, co zrobiłem, nie podoba mi się 'bla bla bla, wracaj na swoje miejsce’ i to wszystko. Ale hej, to są napięte chwile, jest dużo nerwowości i wszystko dzieje się bardzo szybko. Reagujesz jak reagujesz, ale wcześniej w ogóle o tym nie myślałem. Stało się. Nie lubię zostawiać tego obrazu, ale to są rzeczy, które również mogą się zdarzyć”.

Messi a Van Gaal:

Zobacz galerię

Messi do Van Gaala: „Blah blah blah”, interweniuje Davids

Messi o finale MŚ Argentyna-Francja i o Maradonie

Finał Argentyna-Francja? Widziałem streszczenia, przedstawienia, świętowanie ludzi, gdy zostaliśmy mistrzami świata, ale samego finału, tych 90 minut, nie widziałem ponownie. Maradona? Chciałbym, żeby jeśli nie dał mi Pucharu, to przynajmniej widział to wszystko. Myślę, że z góry zarówno on, jak i wiele osób, które mnie kochają, byli blisko mnie. Pocałunek do Pucharu? Widziałem go tam i nie mogłem nie zrobić tego, co zrobiłem. Puchar mnie zawołał. Powiedział: „Chodź tu po mnie, teraz możesz mnie dotknąć”. Pomyślałem o tym i poszedłem ją pocałować. Musiałem. Już raz to powiedziałem. Myślę, że było to przed 2014 rokiem. Powiedziałem, że wiedziałem, że Bóg da mi Puchar Świata. To był niesamowity miesiąc dla mnie i mojej rodziny. Thiago był szalony. Widząc jak się cieszył, jak się czuł, jak cierpiał… bo po meczu z Holandią płakał. Albo Mateo robiący matematykę po meczu, który przegraliśmy z Arabią. Ciro jest tym, który najmniej rozumie, ale pozostała dwójka doświadczyła tego jako kibice. Cierpiąc, żyjąc pełnią życia, ciesząc się nim. Nawet po powrocie do Paryża tęskniliśmy za dniami w Katarze. Bawiliśmy się świetnie – podsumował Messi.

Messi i Instagram „on tilt”

Messi następnie opowiedział zabawną anegdotę w dzień po sukcesie w Pucharze Świata: ponad milion otrzymanych direktów spowolniło jego oficjalne konto na Instagramie do tego stopnia, że zostało ono całkowicie zablokowane. ’To bardzo miła rzecz, że inni sportowcy dają ci kredyt w ten sposób. Jednak ja nie jestem osobą, która odpowiada czy komentuje zdjęcia, co najwyżej wstawiam like – żartuje Pchełka.

© RIPRODUZIONE RISERVATA