Mercedes: „Powrót do gry” w Austrii

Czy Mercedes może utrzymać tempo GP Wielkiej Brytanii? Oglądaj GP Austrii w ten weekend na żywo na Sky Sports F1; Kwalifikacje w piątek o 16:00, Sprint w sobotę o 15:30 i Grand Prix Austrii w niedzielę o 14:00

Ostatnia aktualizacja: 07/07/22 4:46pm

 Lewis Hamilton heads to Austria on the back of a third-place finish at the British Grand Prix

Lewis Hamilton udaje się do Austrii po zajęciu trzeciego miejsca w Grand Prix Wielkiej Brytanii

Lewis Hamilton jest optymistą, że Mercedes osiągnął „punkt zwrotny” w swoim sezonie 2022, chociaż istnieją wątpliwości, że mistrzowie świata F1 będą tak konkurencyjni w ten weekend w GP Austrii, jak byli na Silverstone.

Podczas GP Wielkiej Brytanii Mercedes i Hamilton po raz pierwszy w tym sezonie walczyli o zwycięstwo, ale źle ustawiony Safety Car ostatecznie zniszczył ich nadzieje. Brytyjski kierowca zajął trzecie miejsce w swoim domowym wyścigu.

„Myślę, że to bardzo zachęcające, że byliśmy w walce”, powiedział Hamilton. „Mieliśmy upgrade i myślę, że tempo wyścigowe było zdecydowanie lepsze.

  • F1 2022: Terminarz i wyniki
  • Brundle: O zagrożeniu, dramacie i niezwykłym GP Wielkiej Brytanii
  • Norris odpiera ataki „nieogarniętych” sceptyków: „McLaren najlepszym miejscem dla mnie”

„Nie sądzę, że jesteśmy jeszcze na zwycięskiej pozycji. Ale nie jesteśmy daleko.”

Hamilton powiedział również Sky Sports: „Jesteśmy na punkcie zwrotnym… wciąż jesteśmy na zakręcie. Duża poprawa w samochodzie, ale wciąż mamy pracę do wykonania.”

Lewis Hamilton says that it was great to be back in the fight and could have won the British Grand Prix with a bit more luck.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton mówi, że wspaniale było wrócić

Lewis Hamilton mówi, że świetnie było wrócić do walki i przy odrobinie więcej szczęścia mógł wygrać Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Następnym wydarzeniem dla Mercedesa, który zdobył rekordową liczbę ośmiu tytułów mistrza świata konstruktorów, ale w tym roku zajmuje odległe trzecie miejsce w wyścigu o tytuł, jest GP Austrii na torze Red Bull Ring, gdzie wygrał tylko jeden z ostatnich pięciu wyścigów.

Domowy tor Red Bulla jest krótki, ale szybki i charakteryzuje się unikalnymi, pofałdowanymi, szybkimi prostymi i zakrętami, i istnieją wątpliwości, czy Mercedes może kontynuować swoje nowo odnalezione tempo.

Mercedes boss Toto Wolff was delighted with their improved showing at Silverstone as Lewis Hamilton finished on the podium in front of his home fans.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Szef Mercedesa Toto Wolff był zachwycony

„Byliśmy 'z powrotem w grze’ na Silverstone, ale to nie znaczy, że tak będzie ponownie [w Austrii]”, wyjaśnił szef zespołu Toto Wolff.

„Mieliśmy w Barcelonie momenty, w których widzieliśmy jakieś światełko na końcu tunelu, a potem kolejne trzy tory uliczne udowodniły, że się myliliśmy, więc nie chcę nas pomawiać, ani być zbyt optymistycznym na tym etapie.”

Dodał: „Myślę, że Austria zawsze była trochę trudna. Jest tam kilka zakrętów, których nie lubimy.

„To zupełnie inny tor niż Silverstone i taki, który nie zawsze nam odpowiadał w przeszłości.”

Cała akcja na żywo w Sky Sports F1 w ten weekend.

Ahead of this weekend's Austrian Grand Prix, we look back at some of the most memorable moments from previous races at the Red Bull Ring.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Przed tym

Przed weekendowym Grand Prix Austrii przyglądamy się niektórym najbardziej pamiętnym momentom z poprzednich wyścigów na Red Bull Ring.

’GP Francji to kolejna szansa dla Mercedesa’

Anthony Davidson

„Muszę powiedzieć, że w Silverstone samochód czuł się najlepiej w tym roku na symulatorze i najbliżej zeszłorocznego samochodu.

Anthony Davidson, who has been working with Mercedes to improve their car performance, says the gap to Red Bull and Ferrari is decreasing and additional wind-tunnel time will aide further improvements.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

„Miałem silne przeczucie, że będzie lepiej niż w ostatnich wyścigach, myślałem, że tor będzie pasował do samochodu, gładki i szybki jak Silverstone.

„Myślę, że następnym takim torem będzie Paul Ricard. Austria? Nie jestem pewien.

„W przeszłości tradycyjnie walczyli tam z takimi tuzami jak Red Bull. Ale przebijają się do czołowych zespołów.”

Terminarz GP Austrii na żywo w Sky Sports F1

Czwartek
13.30: Drivers’ Press Conference

Friday
12pm: Practice One (session begins 12.30pm)
3.30pm: Qualifying Build-up
4pm: Austrian GP Qualifying
5.45pm: Ted’s Qualifying Notebook

Saturday
11am: Practice Two (session begins 11.30am)
2.30pm: Sprint Build-up
3.30pm: Austrian GP Sprint

Sunday
12.30am: Grand Prix Sunday: Austrian GP Build-up
2pm: The Austrian Grand Prix
4pm: Chequered Flag: Reakcja na GP Austrii
17:00: Notatnik Teda

F1 2022 jedzie do Austrii w ten weekend, a Sprint powraca! Dołącz do Sky Sports F1 i zobacz obszerną relację, w której Sprint rozpocznie się o 15.30 w sobotę, a wyścig o 14.00 w niedzielę.