Meksykański lewy obrońca Gerardo Arteaga na celowniku LaLiga

  • ISAAC SUÁREZ

Actualizado

Des po pożegnaniu z LaLigą czołowej gwiazdy Meksyku, Hectora Herrery, reprezentacja Azteków sprowadza się do zawodników Betisu Guardado i Laínez, Celtiku Araujo i trenera Mallorki Javiera Aguirre. Nowy internacjonał może jednak przybyć tego lata, gdyż jest kilka klubów, a mianowicie Getafe, Villarreal i Valencia, które nie przeszły obojętnie obok sezonu Gerardo Arteaga w Genk.

Nazwisko lewego obrońcy było jednym z tych na stole w Coliseum po tym, jak Olivera odszedł do Napoli. Villarreal również nastawił się na Arteagę w oczekiwaniu na odejście Estupiñána. Valencia również ma go na oku na wypadek, gdyby Gayá nie został w zespole, choć niestabilność w prezydium i na ławce oraz długi cień Mendesa czynią klub jednym z najbardziej nieprzewidywalnych na rynku.

Jednak cztery asysty i dwa gole, które zdobył w 42 meczach, w których wystąpił w tym sezonie w Lidze Belgijskiej, Lidze Europy, a nawet w eliminacjach do Ligi Mistrzówzwróciły uwagę nie tylko w Hiszpanii, bo nazwisko Gerardo Arteaga brzmi mocno również w Włoszech.

W Calcio, a właściwie Fiorentina wydaje się być najlepiej usytuowana w wyścigu o pozyskanie usług zawodnika, który jest w pełni zaadaptowany do europejskiego futbolu po rozegraniu 70 spotkań (osiem asyst) w ciągu dwóch sezonów. Wyścig o podpisanie umowy z Gerardo Arteagą, który w wieku 23 lat zaliczył już 14 występów dla Meksyku, już się rozpoczął.

Read More