Mecz wiosenny Michigan: Z gwiazdami z powrotem, Jim Harbaugh „goni tę doskonałość

„Ci, którzy zostaną, będą mistrzami” to mantra futbolu Michigan od pokoleń, sięgająca czasów Bo Schembechlera, który wypowiedział te sześć słów do swojej pierwszej drużyny w 1969 roku.

Dwukrotni obrońcy tytułu mistrza Wielkiej Dziesiątki Wolverines, którzy w sobotę rozegrali swój wiosenny mecz, są zachwyceni, że wielu kluczowych graczy zdecydowało się zostać w tym sezonie w nadziei na załatwienie niedokończonych spraw.

Ostatnie dwie drużyny Jima Harbaugha pokonały rywala Ohio State, poszły wygrać mecze o mistrzostwo konferencji i przegrały w College Football Playoffs.

„Nie jest idealnie, 13-1, ale to jest to, do czego ciągle dążymy”, powiedział Harbaugh, który wchodzi w swój dziewiąty sezon. „Ciągle gonimy tę doskonałość.”

Zmotywowany, aby pomóc Michigan wygrać swój pierwszy tytuł narodowy od 1997 roku, kilku graczy zdecydowało się wrócić w tym roku zamiast wejść do draftu NFL.

All-America running back Blake Corum, all-Big Ten ofensywni strażnicy Zak Zinter i Trevor Keegan wraz z linebackerem Michaelem Barrettem, defensywnym linemanem Krisem Jenkinsem, cornerbackiem Mike’iem Sainristilem i receiverem Corneliusem Johnsonem byli wśród tych, którzy zostali.

„Samolubnie, naprawdę szczęśliwy”, przyznał Harbaugh.

J.J. McCarthy też jest.

„To są faceci, których potrzebujemy, aby wygrać mistrzostwo kraju”, powiedział McCarthy, który pokonał zdobywcę mistrzostwa Big Ten, rozgrywającego Cade’a McNamarę, aby być starterem drużyny w zeszłym sezonie. „Oni są jednymi z korzeni naszego programu, korzeni naszej kultury. Po prostu będąc w stanie mieć ich z powrotem, to ekstremalne błogosławieństwo. Mogliby odejść i zarobić swoje miliony i pójść do zawodowców, ale zdecydowali się zostać z powrotem i osiągnąć coś, co nie zostało osiągnięte od dawna.”

Oczekuje się, że Wolverines będą mieli szansę na ponowne ubieganie się o tytuł.

Dwukrotnie broniąca tytułu mistrza kraju Georgia jest zdecydowanym faworytem, a następnie Alabama, Buckeyes i Michigan, według FanDuel Sportsbook.

Oprócz graczy, którzy wstrzymali swoje marzenia o NFL, Michigan ma McCarthy’ego, Donovana Edwardsa, linebackera Juniora Colsona i cornerbacka Willa Johnsona, którzy zapewniają mnóstwo rozgrywających po obu stronach piłki.

Harbaugh wzmocnił również roster względnym napływem transferów. Dodał byłego centra Stanforda Drake’a Nugenta, byłego tight enda z Indiany A.J. Barnera, byłego linebackera z Nebraski Ernesta Hausmanna i byłego defensora z Karoliny Nadmorskiej Josaiaha Stewarta, aby zwiększyć konkurencję o miejsca pracy.

Tak utalentowani jak wydają się Wolverines, będą mieli wiele powodów, aby przepchnąć się tego lata i w sezonie, po tym jak boleśnie przekonali się, jak wielka przepaść dzieli ich od najlepszych w futbolu.

Georgia upokorzyła Michigan wygrywając 34-11 w półfinałach w zeszłym roku, a TCU zdobyło 51 punktów w sześciopunktowym zwycięstwie przeciwko Wolverines w półfinałach trzy miesiące temu.

Potencjalne rozproszenie uwagi również krąży nad programem.

Michigan otrzymał zawiadomienie na początku tego roku, że NCAA przygląda się potencjalnym naruszeniom zasad w programie prowadzonym przez Harbaugha.

Dochodzenie obejmuje niedopuszczalne teksty i telefony – w tym niektóre przez Harbaugha – do potencjalnych uczniów szkół średnich podczas części związanego z pandemią martwego okresu na kontakt z potencjalnymi rekrutami. NCAA przygląda się również temu, czy jeden z członków sztabu Michigan naruszył zasady, prowadząc treningi na boisku.

Harbaugh powiedział śledczym NCAA podczas wielu spotkań, że nie zgodzi się na oskarżenie o nieetyczne zachowanie, według osoby zaznajomionej z sytuacją. Osoba ta rozmawiała z The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ szczegóły dochodzenia nie zostały ujawnione.

Publicznie, Harbaugh odmówił komentarza i może unikać więcej pytań na temat dochodzenia, które może potencjalnie trwać do sezonu 2023, a może nawet dłużej, jeśli on, szkoła i NCAA zaangażują się w spór poza boiskiem.

Reporting by The Associated Press.

Top stories from FOX Sports:


COLLEGE FOOTBALL trending


College Football

Get more from College Football Follow your favorites to get information about games, wiadomości i więcej