Mecz drugiej rundy Alabamy z Maryland oferuje dodatkowe prawa do chwalenia się

BIRMINGHAM, Ala. – Krótko po tym, jak Maryland pokonało Zachodnią Wirginię w czwartkowym meczu otwierającym turniej NCAA, obrońca Terrapins Noah Batchelor miał wiadomość dla obrońcy Alabamy Jadena Bradleya.

„Musisz wygrać ten następny mecz” – powiedział Batchelor swojemu byłemu koledze z drużyny IMG Academy – „abyśmy mogli zagrać w sobotę”

Starcie między bliskimi przyjaciółmi szykowało się od czasu, gdy najwyżej rozstawiona Alabama i rozstawiony z nr 8 Maryland znalazły się w drabince południowej. Po zwycięstwie Maryland nad Zachodnią Wirginią, Bradley i Crimson Tide zajęli się swoją połową równania, pokonując Texas A&M-Corpus Christi, aby scementować starcie o prawa do chwalenia się.

„Po tym jak wygrali, zadzwonił do mnie i zaczął trochę pyskować” – powiedział Batchelor o Bradleyu. „To była przyjacielska rozmowa. Mówił tylko, że nas pokonają, ale ja myślę inaczej.”

Przyjaźnie zostaną tymczasowo odłożone na dalszy plan w sobotni wieczór, gdy Batchelor i Bradley zmierzą się o awans do Sweet 16 o godzinie 20:40 w Birmingham’s Legacy Arena. Niezależnie jednak od wyniku, obaj przyjaciele darzą się wzajemnym szacunkiem.

„To mój chłopak, jesteśmy naprawdę blisko” – powiedział Bradley o Batchelorze. „Byliśmy razem dwa lata w IMG. Wiele przeszliśmy, więc nadal piszemy do siebie i jesteśmy ze sobą na bieżąco”

Bradley i Batchelor komunikują się za pośrednictwem grupowego SMS-a IMG Academy, który obejmuje również inne gwiazdy: skrzydłowego Houston Jarace’a Walkera, obrońcę Baylor Keyonte George’a i skrzydłowego Michigan Jetta Howarda. Razem, byli koledzy z drużyny pomagali sobie nawzajem nawigować przez swoje pierwsze sezony na poziomie college’u.

„Kiedy ktoś czegoś potrzebuje, zawsze jesteśmy dla siebie” – powiedział Bradley. „Zawsze jesteśmy jeden telefon dalej, jeden sms dalej. Wspieramy się nawzajem. Oglądamy nawzajem swoje mecze, krytykujemy je, dajemy sobie rady, komplementujemy się nawzajem.”

Podczas gdy drogi Bradleya i Batchleora mają się skrzyżować w sobotę, zaczęli na różnych ścieżkach kariery uniwersyteckiej.

Bradley, zdobywca nagrody McDonald’s All-American, został w tym miesiącu wybrany do drużyny debiutantów SEC. Mierzący 185 funtów rozgrywający rozpoczął 22 mecze w 35 występach dla Alabamy i notuje średnio 6,7 punktu i 3,7 asysty na mecz.

„Jest świetnym pomocnikiem i uwielbia znajdować swoich kolegów z drużyny, nawet w transition lub pick-and-roll” – powiedział Batchelor. „To naprawdę dobry zawodnik. Zna grę, ma naprawdę dobre IQ”

Batchelor, z drugiej strony, zaliczył tylko jeden start w 21 występach dla Maryland i notuje średnio 1,7 punktu i 1,2 zbiórki. Mimo to Bradley wierzy, że jego były kolega z drużyny ma jeszcze wiele do zaoferowania.

„Jego największą rzeczą dla mnie jest mówienie mi, abym kontynuował” – powiedział Batchelor. „Moja szansa nadejdzie wkrótce, więc powiedział mi, żebym był gotowy na to, co nadejdzie później.”

Bradley kibicuje temu przełomowi, ale ma nadzieję, że nadejdzie on w przyszłym sezonie, a nie w sobotę przeciwko Alabamie.

„To elitarny strzelec” – powiedział Bradley o Batchelorze. „Zdecydowanie jest snajperem. Jest atletyczny, potrafi dostać się do dołka i potrafi też bronić. Oglądałem kilka jego meczów w tym sezonie i widziałem go na boisku. To świetny zawodnik i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go ponownie na boisku”