Means z przełomowym meczem w wygranej Pitta 37-7 nad Virginią

CHARLOTTESVILLE, Va – Obrona głównie ukradła show w wygranej 37-7 nad Virginią w sobotę na Scott Stadium. Jednak również atak pokazał kilka oznak życia i pomógł stworzyć przewagę 28-0 w pierwszym kwartale, aby zapewnić kontrolę i ostatecznie zabrać do domu przekonujące zwycięstwo na drodze konferencji.

Pitt sophomore wide receiver Bub Means miał duży udział w tym ofensywnym pokazie. Means złapał trzy podania na 90 jardów. Zdobył również swoje pierwsze przyłożenie w barwach Pitt, które pochodziło z 31 jardów w pierwszej kwarcie od Kedona Slovisa.

To było długo oczekiwane dla Meansa, który naprawdę nie miał takiego wpływu na grę w ataku, jaki przewidywano w preseason. W sobotnim meczu Means zaliczył zaledwie 19 złapań na 207 jardów i żadnych przyłożeń. W zeszłym tygodniu nie zanotował żadnego przechwytu w meczu z Syracuse, ale w sobotę był kluczowym graczem Panter.

„Po prostu konsekwencja, praktyka,” powiedział Means na temat tego, co zrobił, aby poprawić się w całym sezonie. „Mam na myśli, że po prostu wychodzimy tam i wykonujemy to, co robimy w praktyce. Nie patrzę zbytnio na moje indywidualne statystyki. Dopóki wygrywamy i pomagam drużynie w zwycięstwie, to wszystko co się dla mnie liczy.”

Przyłożenie Meansa było kluczowe dla zapewnienia Panterom zwycięstwa. Podszedł do góry i wykorzystał swój rozmiar, aby zejść z podaniem w strefie końcowej z dwoma obrońcami Virginii w okolicy, a do końca pierwszej kwarty pozostało 2:33.

To przyłożenie dało Pittowi przewagę 28-0.

Sobotni chwyt przyłożenia był podobnym zagraniem do tego z początku sezonu przeciwko Tennessee. Means podszedł do skoku po piłkę w meczu z Ochotnikami, ale upuszczone podanie przez transfer Louisiana Tech doprowadziło do kosztownego przechwycenia.

Means upuścił kilka podań na początku sezonu, ale ładnie odbił się w ostatnich meczach, szczególnie w sobotę.

„To niesamowite uczucie”, powiedział Means o pokazaniu poprawy z niektórych zmagań na początku sezonu. „Na początku sezonu mieliśmy kilka upadków. Ale pozostaliśmy konsekwentni i pracowaliśmy nad tym. Wszystko co robiliśmy na treningach było widoczne na boisku. Jestem po prostu szczęśliwy, że nasza ciężka praca się opłaciła.”

Means jest dużym graczem, który może zdjąć górę z obrony. Zrobił kilka głębokich zagrań przeciwko North Carolina dwa tygodnie temu i średnio 30 jardów na złapanie w sobotę.

„Zrobił świetną robotę,” Pitt quarterback Kedon Slovis powiedział o Meansie. „Myślę, że coraz bardziej, to jest naprawdę coraz możliwości, aby zrobić to, co robi dobrze. Widzieliście, że jest szybki i wszechstronny, że potrafi wyprzedzać ludzi. I think just getting him those opportunities has been huge.”

Means has been a fixture on offense throughout the season, even though he has not received many opportunities or balls thrown his way. Trener Pitt Pat Narduzzi szybko pochwalił bezinteresowność Meansa w całym sezonie.

„Bub jest takim bezinteresownym facetem”, powiedział Narduzzi. „Myślę, że z powrotem do obozu w pierwszym scrimmage nie miał nawet połowu i nie obchodzi go to. On jest jak, 'Nie obchodzi mnie to’. Jest taki bezinteresowny. W zeszłym tygodniu nie miał połowu, a Konata ma sześć lub Jared ma sześć, a czasami przychodzą w kroplach jak to i byłem szczęśliwy dla niego.”

Ofensywa Pitta była w stanie grać z pewną pewnością siebie w sobotę po skorzystaniu z dwóch zwrotów przechwytów na przyłożenia w początkowych sekundach gry.

„Wyszliśmy tam z całkowitą pewnością siebie, szczególnie z naszą obroną robiącą rzeczy, które robią,” Means powiedział o tej wczesnej poduszce. „Nie mieliśmy wątpliwości, że możemy wyjść tam i wykonać to, co ćwiczyliśmy, dobry plan gry. Musieliśmy tylko wyjść i zrobić te zagrania, i zrobiliśmy je.”

Ofensywa Pitt nadal walczyła o punkty w sobotę. Wygenerowali tylko dwa przyłożenia, ale w ostatnich meczach głębokie podanie było dla Slovisa. Means ma potencjał big play i choć jest późno w tym roku, to zaczyna go dostrzegać.