McIlroy w obronie Pucharu CJ: Co się stało od jego zwycięstwa?

Spojrzenie na to, jak golf i szczęście Rory’ego McIlroy’a zmieniły się od jego zwycięstwa w 2021 roku w The CJ Cup – czy może zarejestrować trzecie zwycięstwo PGA Tour w tym roku? Oglądaj na żywo w czwartek od 20:00 na Sky Sports Golf

Ostatnia aktualizacja: 18/10/22 4:21pm

Highlights from Rory McIlroy's final-round at The CJ Cup in 2021, where the four-time major champion claimed a one-shot victory and 20th PGA Tour title.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z finałowej rundy Rory’ego McIlroy’a na The CJ Cup w 2021 roku, gdzie czterokrotny mistrz majorsów zapewnił sobie zwycięstwo jednym uderzeniem i 20. tytuł PGA Tour.

Najważniejsze wydarzenia z finałowej rundy Rory’ego McIlroy’a na The CJ Cup w 2021 roku, gdzie czterokrotny mistrz majorsów zapewnił sobie zwycięstwo jednym uderzeniem i 20. tytuł PGA Tour.

Jaką różnicę robi rok.

Kiedy w październiku ubiegłego roku odbywał się CJ Cup, Rory McIlroy pozostawał poza światową czołówką, Scottie Scheffler wciąż nie wygrał w PGA Tour, a rozmowy na temat potencjalnego oderwania się od rywalizacji w tym sporcie były minimalne.

Krok do przodu 12 miesięcy i dwa z ostatnich czterech zwycięzców CJ Cup – Brooks Koepka i Jason Kokrak – są nieuprawnione do tee it up ze względu na ich przystąpienie do LIV Golf, podczas gdy Scheffler przybywa z jego pozycji na szczycie światowych rankingów zagrożone przez odradzającego się McIlroy.

  • What helped McIlroy make FedExCup history?
  • Flashback: Zwycięstwo McIlroya w Pucharze CJ w Las Vegas
A look at how Scottie Scheffler made a dominant start to 2022 to jump top of the world rankings

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Spojrzenie na to, jak Scottie Scheffler dominująco rozpoczął rok 2022, by wskoczyć na szczyt światowych rankingów

A look at how Scottie Scheffler made a dominant start to 2022 to jump top of the world rankings

W tym wydarzeniu McIlroy sięgnął po swój historyczny 20. tytuł PGA Tour w 2021 r, pokonując dwukrotnego mistrza świata Collin Morikawa o jedno uderzenie w Las Vegas, co było jego pierwszym startem od czasu udziału w rekordowej porażce w Ryder Cup dla drużyny Europy w Whistling Straits.

McIlroy był doprowadzony do łez podczas tej porażki w Ryder Cup, która nastąpiła po ponad roku niekonsekwencji i zmagań ze swingiem, ale ówczesny numer 14 na świecie pozostał nieugięty przed swoim występem w The Summit Club: „Kiedy gram najlepiej, jestem najlepszym graczem na świecie.”

Twitter Ze względu na Twoje preferencje dotyczące zgody, nie możesz oglądać tego Opcje prywatności

Północny Irlandczyk pokazał przebłyski tego, dlaczego spędził 106 tygodni do tej pory jako światowy nr 1 podczas tego zwycięstwa, kończąc tydzień na 25 under, i przyznał w niedzielny wieczór po swoim sukcesie, jak to emocjonalne doświadczenie Ryder Cup pomogło mu cieszyć się zwycięskim początkiem sezonu.

„Być może próbowałem być kimś innym, aby spróbować stać się lepszym i w pewnym sensie zdałem sobie sprawę, że bycie mną jest wystarczające i będąc mną, mogę robić takie rzeczy”, powiedział McIlroy. „To czuje się naprawdę dobrze, pewne potwierdzenie tego, co zrobiłem w ciągu ostatnich kilku tygodni i to po prostu utrzymuje mnie w ruchu do przodu.”

Rory McIlroy reflected on securing his 20th PGA Tour title with an impressive one-shot victory at The CJ Cup last October

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Rory McIlroy odniósł się do zapewnienia sobie 20. tytułu PGA Tour dzięki imponującemu zwycięstwu jednymzwycięstwo w The CJ Cup w październiku ubiegłego roku

Rory McIlroy zastanawia się nad zapewnieniem sobie 20. tytułu PGA Tour dzięki imponującemu zwycięstwu jednym uderzeniem w The CJ Cup w październiku ubiegłego roku

Zwycięstwo McIlroya podniosło go z powrotem do pierwszej dziesiątki, po tym jak kilka miesięcy wcześniej spadł do najniższego światowego rankingu od 12 lat. Od tego czasu jego trajektoria wzrasta, a on sam stara się powrócić na pierwsze miejsce w męskiej grze po raz pierwszy od lata 2020 roku.

Mimo że w pierwszych czterech światowych startach w tym roku McIlroy zajął miejsca w pierwszej dziesiątce, po czym nastąpił frustrujący tydzień w Players Championship, który został dotknięty przez pogodę, oraz nieudany występ w Valero Texas Open, McIlroy rozpoczął swój 2022 rok od najlepszego w karierze wyniku w The Masters.

Twitter Ze względu na preferencje dotyczące zgody, nie możesz tego zobaczyć Opcje prywatności

Dziurkowanie w bunkrze na ostatnim dołku zakończyło znakomite niedzielne 64 punkty i na krótko dało mu nadzieję na nieprawdopodobne zwycięstwo wymagane do ukończenia Wielkiego Szlema w karierze, zanim Scheffler zapewnił sobie Zieloną Kurtkę, a wicemistrzostwo McIlroya było pierwszym z czołowych ośmiu miejsc we wszystkich czterech tegorocznych Majorach.

McIlroy zdobył swój pierwszy tytuł w tym roku w czerwcu dzięki udanej obronie tytułu w RBC Canadian Open, dzięki czemu wyprzedził Grega Normana w klasyfikacji wszystkich zwycięstw w PGA Tour w tym samym tygodniu, w którym tor wspierany przez Saudyjczyków rozpoczął się w Londynie.

Rory McIlroy appeared to take a dig at LIV Golf CEO Greg Norman after he surpassed his number of PGA Tour wins the RBC Canadian Open

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Rory McIlroy wydawał się kopać w dyrektora generalnego LIV Golf Greg Norman po tym, jak przekroczył jego liczbę PGA Tour „Facet, który stoi na czele tego Tour [Greg Norman] ma 20 zwycięstw w PGA Tour, byłem z nim związany i chciałem go wyprzedzić o jedno. I udało mi się. Więc to było dla mnie naprawdę fajne.”

Kilka gwiazd wkrótce przeszło do LIV Golf, w tym Koepka, Bryson DeChambeau, Phil Mickelson i Dustin Johnson, chociaż McIlroy nadal wypowiadał się na korzyść poprzedniego ekosystemu golfa i oferował niezachwiane wsparcie dla tradycyjnych tourów tego sportu.

Phil Mickelson says that divisive talk is doing the sport of golf no good and hopes both PGA Tour and LIV Golf can come together for the benefit of the game.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Phil Mickelson mówi, że dzielące rozmowy nie robią sportowi golfowemu nic dobrego i hop

Phil Mickelson mówi, że dzielące rozmowy nie robią sportowi golfowemu nic dobrego i ma nadzieję, że zarówno PGA Tour jak i LIV Golf mogą się zjednoczyć dla dobra gry.

LIV Golf nadal dominował w rozmowach przed The 150th Open w St Andrews, gdzie McIlroy czuł, że pozwolił, aby szansa na pierwszy główny tytuł od 2014 roku „wymknęła się”, kiedy nie udało mu się przekształcić udziału w 54-dołkowym prowadzeniu w zwycięstwo.

McIlroy powiedział, że został „pokonany przez lepszego gracza” po tym, jak musiał zadowolić się trzecią lokatą, przegrywając z związanym z LIV Golf Cameronem Smithem, tylko po to, by miesiąc później w Tour Championship stworzyć historię PGA Tour i zostać pierwszym trzykrotnym zwycięzcą FedExCup.

Rory McIlroy said he'll have to 'keep plugging away' as his wait for a fifth major continues after surrendering his lead on the final day of The Open.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Rory McIlroy powiedział, że będzie musiał „dalej się męczyć” jako

33-latek rozpoczął tydzień na siódmym miejscu w klasyfikacji sezonowej i sześć uderzeń za Schefflerem, czterokrotnym zwycięzcą w 2022 roku, a McIlroy został jeszcze bardziej z tyłu i zobaczył, że jego nadzieje są pozornie skończone po zagraniu swoich pierwszych dwóch dołków w czterech over.

McIlroy walczył, aby umieścić back-to-back 67s przed po trzecim okrążeniu 63 z zamknięciem 66, widząc go przełamać sześć kroków deficytu w ostatnim dniu, aby pokonać Scheffler przez strzał, z czterokrotnym mistrzem głównym wydając jasną wiadomość do LIV Golf waders po jego zwycięstwie.

Rory McIlroy says that it was great to end the season on a high note and become the first person to win the FedEx Cup three times.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Rory McIlroy mówi, że to było g

„Wierzę w grę w golfa”, powiedział w swojej prezentacji zwycięstwa. „Wierzę w ten Tour w szczególności. Wierzę w graczy na tym Tour. To najwspanialsze miejsce na świecie do gry w golfa, bar none, a grałem na całym świecie.”

McIlroy utrzymał swoje mocne stanowisko wobec członków LIV Golf podczas gry w BMW PGA Championship, gdzie przyznał, że byłoby „ciężko przełknąć” widząc, że jeden z członków konkurencyjnego toru wygrywa przed nim, kończąc na drugim miejscu za kolegą z drużyny Ryder Cup, Shane Lowry.

Rory McIlroy said he hates what LIV Golf is doing to the game and added it would be hard to stomach coming up against some of the players at Wentworth

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Rory M

McIlroy koncentruje się teraz na PGA Tour i swoim pierwszym starcie na amerykańskiej ziemi od czasu sukcesu w Tour Championship, gdzie ma szansę obronić tytuł po raz drugi w tym sezonie.

Dodatkową zachętą jest możliwość przeskoczenia Schefflera na szczycie światowego rankingu, z solowym drugim lub lepszym finiszem potencjalnie wystarczającym w tym tygodniu, aby zakończyć sześciomiesięczny okres mistrzów The Masters jako światowego nr 1.

Congaree Golf Club w Południowej Karolinie gości jak dotąd najsilniejsze pole w sezonie 2022-23 PGA Tour, z 15 z najlepszych 20 na świecie zaplanowanych do gry, podczas gdy byłoby niespodzianką zobaczyć McIlroya kończącego tydzień z trzecim zwycięstwem w już imponującym 2022 roku.

Oglądaj Puchar CJ przez cały tydzień na żywo na Sky Sports. Relacja na żywo rozpoczyna się w czwartek od godziny 20:00 na Sky Sports Golf.