McCann: Muszę odzyskać miłość do sportu po roku, który zmienił moje życie

Gwiazda UFC Molly McCann wie, że jej napęd i pasja do sportu powrócą. Ale po „zmieniającym życie” roku, w którym brytyjska waga muchowa była popychana od filaru do filaru, próbuje zdobyć jedną rzecz, która przychodzi najtrudniej ze wszystkich – biorąc czas dla siebie.

Oszałamiające zwycięstwa w UFC London w marcu i lipcu, a także pierwszy w historii występ w kultowym Madison Square Garden w Nowym Jorku w zeszłym miesiącu na UFC 281, sprawiły, że McCann stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w sporcie w tym roku.

Zabawna marka walki 32-latki w oktagonie i jej szczerość z sercem na rękawie poza klatką sprawiły, że McCann stała się pożądaną sportsmenką. Nie dziwi jednak, że odbiło się to na Liverpudlian.

Porażka z Amerykanką Erin Blanchfield przez poddanie w Nowym Jorku doprowadziła do tego, że McCann ujawniła, że zamierza zrobić sobie przerwę od sportu, jednak przyznała w rozmowie ze Sky Sports, że do tej decyzji doprowadziło wiele czynników.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Fanka Evertonu Molly McCann otrzymała ostatnie słowa wsparcia od Wayne’a Rooneya przed starciem z Erin Blanchfield na UFC 281

„W sierpniu uderzyłam w mój sufit, jeśli chodzi o moje zdolności psychiczne”, powiedziała. „Byłem wyczerpany psychicznie, fizycznie i emocjonalnie. Pogodziłam się z tym, że jestem dość znana – ale nikt nie jest w stanie przygotować cię na to, że nie masz już życia osobistego.

„Były cztery miesiące, w których każdego dnia budziłem się i to okropne bicie serca nie opuszczało mnie. To nudne niespokojne uczucie w moim brzuchu i nie mogłam przestać płakać. Byłem po prostu całkowicie zrobiony w i nie mogłem poradzić sobie z tym, jak bardzo moje życie zmieniło się i mój umysł nie dostał czasu, aby nadrobić zaległości.”

Poza wymaganiami sportowymi, jej praca z inicjatywą bokserską „Weapons Down Gloves Up”, która ma na celu wyprowadzenie ludzi w wieku 16-24 lat z ulicy, stała się kolejną warstwą emocjonalną, z którą trzeba było sobie poradzić.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Molly McCann z UFC wysłała ważną wiadomość o pokonaniu przestępstw z użyciem noży i broni w Liverpoolu

„Praca charytatywna, a także praca, którą robię poza klatką, jest czymś, z czego jestem prawdopodobnie bardziej dumny”, powiedziała. „Ale wtedy ze wszystkimi tragediami i śmiertelnymi ofiarami w mieście [Liverpool] i tym, co się stało, to wszystko po prostu uderzyło w ten punkt dla mnie”.

McCann szukał porady u niektórych członków kobiecej drużyny piłkarskiej Anglii, którzy również musieli poradzić sobie z przypływem znajomości po ich sukcesie Euro tego lata.

„Rozmawiałem z kilkoma Lionesses”, powiedział McCann. „Jestem przyjaciółmi z całkiem kilkoma z nich, ale jest jeden w szczególności, z którym rozmawiałem, ponieważ zajmowaliśmy się tym samym. Są die-hards twojego sportu, którzy cię znają, ale potem idziesz do casuals wiedząc, kim też jesteś. Oznacza to, że jesteś na straży przez cały czas.”

To jest cecha perfekcjonisty w McCann, a uziemiona natura byłego piłkarza, który czuje potrzebę powiedzieć „tak” na każde żądanie dotyczące jej czasu i każdą prośbę o selfie. Jednak z pomocą jej trenera odnowy biologicznej Martina Bowena, uczy się wartości mówienia „to nie z miłością” – chociaż jak sama odkrywa, łatwiej powiedzieć niż zrobić.

„Doszło do tego, że byłam na zewnątrz i płakałam przez telefon, a jednak ludzie przychodzili i chcieli tego, chcieli tamtego. Byłam w tak złym stanie i płakałam, ale ludzie nie chcieli przestać.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Molly McCann z UFC wyjaśnia wpływ, jaki na jej karierę miała jej przyjaciółka Natasha Jonas

„Byłam zdenerwowana, ponieważ myślałam 'dlaczego nie czytasz sytuacji’. To było trudne, ale nauczyło mnie to zwalniać, być pokornym i być statycznym. Kiedyś dość często wychodziłem na herbatę, ale od tamtej walki (w MSG) dwa razy byłem na obiedzie. Po prostu zostałem w domu, gotowałem własne obiady, spacerowałem z moimi psami i potrzebowałem tego uziemionego, normalnego życia i bycia bardziej domowym ptakiem. Czuję się jakbym się tam zresetowała.”

Perspektywa wolnych świąt Bożego Narodzenia i czasu z dala od siłowni była właśnie tym, co zlecił lekarz, a McCann jest przekonana, że ponownie odkryje swoją pasję do sportu i będzie miała świeże cele, do których będzie dążyć w 2023 roku.

„Nie miałam wolnych świąt Bożego Narodzenia w około ośmiu lub dziewięciu latach, ponieważ zazwyczaj mam walkę ustawioną w lutym. Ja, mój partner, jeden z moich trenerów i jego rodzina wyjeżdżają na Teneryfę na około trzy tygodnie.

„Prawdopodobnie zacznę tam znowu trenować i odzyskam do tego miłość. Zrobię pre-sezon w upale i po prostu będę się dobrze bawił. Nie mogę się doczekać, żeby w przyszłym roku zacząć działać.”

Nie żeby McCann nie była wdzięczna za sukces, wyróżnienia, przywileje, które pojawiły się na jej drodze podczas 'wiru’ 2022. McCann jest dumna z tego, że udało jej się pchnąć sport na nowe tory, że wzrosła liczba uczestników i że jest w stanie dotrzeć do nowej publiczności, która nigdy wcześniej nie oglądała MMA.

Podczas gdy jej działalność charytatywna napawa ją dumą, z zawodowego punktu widzenia, wisienką na torcie tego znakomitego roku był jej debiut w Madison Square Garden, nawet jeśli szczerze przyznaje, że skończyło się na tym, że miała „zajebisty dzień w biurze”.

Molly McCann of England celebrates as Paddy Pimblett of England prepares to enter the Octagon before facing Kazula Vargas of Mexico in a lightweight fight during the UFC Fight Night event at O2 Arena on March 19, 2022 in London, England. (Photo by Chris Unger/Zuffa LLC)

Image: Molly McCann odniosła wielki sukces w 2022 r

„Niewiele osób mogło zrobić media, którymi zarządzałem w tym tygodniu prowadzącym do MSG. Mówię o ośmiu godzinach dziennie, jesteś na minimalnej ilości kalorii, a jednak wciąż musisz trenować, pokazywać się, promować i rozwijać ten sport. To trudne środowisko, żeby to robić.

„Udzielanie wywiadów i promowanie swojego sportu, to prawdziwa sztuka i staram się nadać temu taki obrót, żeby ludzie się nie wyłączyli. Widzisz to w innych sportach, gdzie jest to ten sam powtarzalny b, podczas gdy ja pokazuję krew, flaki i więcej. Pokazuję wam to, co jest w moim sercu, daję wam czasami brawurę, pozwalam wam iść w tę podróż ze mną.

„Ten tydzień był najlepszym tygodniem walki w moim życiu. Nie zmieniłbym tego w ogóle, nawet wyniku, to był plan Boga, to był plan wszechświata. Jeśli to jest to, co musi się stać, aby pokazać mi, gdzie iść dalej, niech tak będzie. Nie było mi pisane zamieścić zwycięstwo, a to sprawia, że dla lepszego filmu na koniec mojego życia i tak nie jest.”

Ból porażki nadal boli, podobnie jak trolle internetowe, które ona robi jej najlepsze, aby zignorować biorąc siebie z mediów społecznościowych przez większą część roku, chociaż ona bierze serce w wylewu uczucia od jej wspierającej sieci wokół niej.

„Dzień po walce [w MSG] przeglądałam około 600 Whatsapp, myślałam 'ile osób ma mój numer’, i to nie umarło aż do około trzech tygodni po walce. Moi ludzie pukali do drzwi, przynosili mi jedzenie, więc nie musiałem gotować ani wychodzić. Byłam po prostu przepełniona tak wielką wdzięcznością, ponieważ moi ludzie są tam dla mnie.”

Życie mogło się zmienić nie do poznania dla jednorazowego pracownika fast-foodu Subway, który zapewnił jej monidło 'Meatball’, ale nie ma wątpliwości, że McCann zawsze pozostanie wierna swoim skromnym początkom.

„Wydałam mały vlog o nazwie 'Me, Myself and Molly’, gdzie staram się pokazać ludziom, co robi Molly McCann. Ważne jest, aby narysować linię pomiędzy sprzedażą biletów a byciem wojownikiem i pokazaniem swojej integralności i moralnego kompasu jako osoby.

„Pochwały przychodzą tak samo jak nienawiść, ale czuję, że kiedy nie miałeś szansy, aby postawić swoją najlepszą stopę do przodu, kiedy jesteś perfekcjonistą i chcesz zrobić wszystko najlepiej, to cię prześladuje, ale wtedy to jest paliwo do ognia.”