Mbappé odrzuca Real Madryt i zostanie w PSG

  • MARIO CORTEGANA

Actualizado

Ton ’Mbappé soap opera’ zaczęła się kończyć, raz na zawsze, w sobotę 20 maja 2022 roku. Zawodnik dokonał wyboru i jego wyborem jest kontynuacja w PSG, któremu powie „tak” w sprawie odnowienia umowy. Tak zapewniają źródła zaznajomione z sytuacją MARCA, wyszczególniając, że Kylian był odpowiedzialny za poinformowanie Florentino Péreza.

Maldiniego „tapado” dla Madrytu, jeśli nie przybędzie Mbappé: „Jest jeden, który jest w zasięgu”

W ten sposób zdobywca Pucharu Świata w 2018 roku po raz kolejny odrzuca Real Madryt, co miało już miejsce w 2017 roku, kiedy opuścił Monaco na rzecz Parc des Princes. Podobnie jak wtedy, na Santiago Bernabéu nie spodziewano się takiego wyniku, choć tym razem zaskoczenie było mniejsze.

Mbappé przyjeżdża na obóz treningowy PSG w furgonetce z przyciemnianymi szybami

Real Madryt i Mbappé osiągnęli w zeszłym tygodniu porozumienie w sprawie wszystkich warunków jego kontraktu. Obejmowała ona między innymi wypłatę 130 milionów euro jako bonus za podpisanie kontraktu, pełną kontrolę nad prawami do wizerunku oraz bardzo lukratywną pensję.

Jednak Kylian i jego sztab, nieustannie otoczony politycznymi naciskami ze strony Kataru i Republiki Francuskiej, przez cały czas słuchali PSG. Francuski klub dał mu wszystko, o co prosił, poza zawrotnymi kwotami finansowymi. „To najtrudniejsza decyzja w jego życiu” – mówią osoby z jego otoczenia.

Xavi „palito” po pytaniu o Mbappé: „Następny?

To, co jednak ważyło najwięcej, to aspekt sportowy. Mbappé będzie miał głos, najbardziej słuchany zresztą, przy wyborze nowego dyrektora sportowego i kolejnego trenera. Ponadto, aby przygotować drużynę, która jest kandydatem do Ligi Mistrzów, będą próbowali obejść się bez niektórych gwiazd i postarają się pozyskać mocnych zawodników.

Z wątpliwościami od piątku

W Realu Madryt od wczorajszego ranka złość przybierała na sile. Przeciwstawne opinie wewnątrz i na zewnątrz urzędów do sposobu działania tak bardzo pożądanego galáctico przenikały na bardzo wysokie stanowiska, które rozważały nawet podjęcie drastycznych środków.

Pochettino: „Nie znam decyzji Mbappé, to sprawa osobista”

Jednostka, której przewodniczy Florentino Pérez, wykonała kompletną robotę i z ustępstwami, których nigdy wcześniej nie rozważano, jak również zdystansowała się od „operacji Haaland”. Ale nie udało się i w najbliższą sobotę, na zakończenie kampanii, na stadionie PSG odbędzie się impreza ku pamięci.

Read More