Mayer pokonuje twardego Wildhearta po późnym zastępstwie

Mikaela Mayer zaliczyła zwycięski powrót na ring, pokonując zastępującą ją w ostatniej chwili Lucy Wildheart jednogłośną decyzją w Copper Box Arena w Londynie w sobotni wieczór.

Wildheart została powołana na zaledwie 24 godziny przed walką po tym, jak zaplanowana przeciwniczka Mayer Christina Linardatou nie przeszła przed walką badań lekarskich.

Szwedzka zawodniczka okazała się godnym podziwu testem, biorąc pod uwagę szybką zmianę, ale to Mayer zarejestrowała lepszą pracę przez cały czas, ponieważ sędziowie ocenili walkę 98-92, 100-90, 98-91 na jej korzyść, czyniąc ją nową tymczasową mistrzynią WBC w wadze lekkiej.

Mayer była w akcji po raz pierwszy od czasu porażki z amerykańską rywalką Alycią Baumgardner w ich walce unifikacyjnej w wadze super piórkowej na karcie wszystkich kobiet w The O2 w październiku.

  • Tyson Fury vs Anthony Joshua? George Warren „nie słyszał” od ekipy AJ’a
  • Fabio Wardley ma bronić brytyjskiego tytułu wagi ciężkiej przeciwko Frazerowi Clarke’owi
  • ’Walka Tysona Fury’ego byłaby przyjemnością! Czy Alen Babic może rzucić wyzwanie Tysonowi?

Była mistrzyni IBF i WBO powiększyła swój rekord do 18-1 dzięki zwycięstwu, robiąc krok w kierunku walki o tytuł mistrza świata. Teraz jej celem jest zmierzenie się ze zwyciężczynią walki o tytuł Katie Taylor i Amandą Serrano w Madison Square Garden 30 kwietnia.

„Oczywiście zawsze chciałam walczyć z Katie” – powiedziała Mayer. „To nie była żadna tajemnica. Zawsze chciałem się z nią zmierzyć.

„Ale nie miałbym nic przeciwko, aby Serrano również znalazła się w moim CV. Myślę, że obaj są świetnymi zawodnikami, obaj zrobili wiele dla tego sportu. Zobaczymy, kto wyjdzie na szczyt.”

Mayer celebrates her victory over Wildheart

Image: Mayer świętuje zwycięstwo nad Wildheartem

Wildheart podkreśliła sztukę pozostawania w gotowości na początku, ponieważ wyglądała w doskonałej kondycji, powstrzymując się od nadmiernego angażowania się, pokazując szybką pracę w obronie, aby nałożyć na Mayer obowiązek podjęcia z nią walki.

30-latka, która mieszka w Essex, starała się otworzyć w drugiej, na którą Mayer była w stanie wykorzystać swoim pierwszym czystym ciosem, aby odepchnąć głowę Wildheart. Kilka sekund później chciała ukarać moment agresji Wildheart, rzucając lewy sierpowy, aby złapać przeciwniczkę z równowagi, zanim zanurzyła się w torsie Szwedki.

Wildheart z podziwem wzięła na siebie zwiększenie tempa w czwartym, para wymieniała kombinacje w środku, zanim Mayer wcisnęła mocny prawy w brzuch swojej przeciwniczki na linach. Wildheart wróciła z ciosem lewym w bok twarzy Mayer, gdy Amerykanka na chwilę odwróciła się do swojego uppercuta jako sposobu na wzmocnienie swojej siły.

Mayer znacznie zwiększyła swoje wysiłki w piątej rundzie, prześladując srogą Wildheart po ringu kilkoma siniakami w środku, prosząc z narożnika tej ostatniej o użycie haka, co skutkowało zamachem i chybieniem.

Amerykanka zaczęła korzystać ze swojego zasięgu i długości, kontrolując dystans za pomocą zwinnych ciosów, aby uniemożliwić Wildheartowi przeniesienie wymiany do środka.

Mikaela Mayer throws a jab against Lucy Wildheart

Image: Mikaela Mayer rzuca cios przeciwko Lucy Wildheart

„Głęboko głęboko” brzmiała prośba z narożnika Wildheart, gdy Mayer całkowicie kontrolowała w siódmej rundzie, prawą ręką przebijając obronę późnej rezerwowej, by uderzyć jej głową w bok.

Skóra zaczęła latać w końcowych etapach ósmej rundy, para jednocześnie uderzając prawymi sierpami w policzki swoich odpowiedników po tym, jak Mayer ponownie cieszyła się lepszymi kompromisami.

Wildheart, co trzeba jej przyznać, zademonstrowała swoje imponujące przygotowanie kondycyjne, ładnie przechodząc od prawego sierpowego do szybkiego uniku, zmuszając Mayer do zbliżenia się do niej od wewnątrz, gdzie była mistrzyni była bardziej niż chętna do zaprezentowania swojego charakteru kilkoma zgrabnymi ciosami na korpus.

Celność i siła Mayer została odzwierciedlona przez krwawiący nos Wildheart rozmazany na białych rękawicach Amerykanina, który uwolnił zaciekły uppercut na 30 sekund przed walką, zanim wymienił ciężkie ręce aż do gongu, kiedy każda para pozwoliła sobie na uśmiech.