Matt Fitzpatrick: Mistrz US Open popiera Sergio Garcię w walce o udział w Ryder Cup | Golf News

Matt Fitzpatrick chce, aby Sergio Garcia znalazł się w drużynie Europy na Ryder Cup 2023 w Rzymie; Europa nie potwierdziła jeszcze, czy kapitan Luke Donald wybierze graczy, którzy dołączyli do LIV Golf

Ostatnia aktualizacja: 29/12/22 5:21pm

US Open champion Matt Fitzpatrick looks back on an incredible year when he became a major champion in Boston back in June and caps it off by parading the trophy at his beloved Sheffield United on Boxing Day

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Mistrz US Open Matt Fitzpatrick spogląda wstecz na niesamowity rok, w którym został mistrzem w Bostonie w czerwcu, i kończy go paradą z trofeum w swoim ukochanym Sheffield United w Boxing Day

Mistrz US Open Matt Fitzpatrick spogląda wstecz na niesamowity rok, kiedy to w czerwcu w Bostonie został mistrzem zawodów głównych i zwieńczył go paradą z trofeum w swoim ukochanym Sheffield United w Boxing Day

Matt Fitzpatrick mówi, że chce, aby Europa wystawiła najsilniejszą możliwą drużynę na Ryder Cup w 2023 roku, w tym kolegów z drużyny, którzy opuścili PGA Tour, aby dołączyć do LIV Golf.

Europa będzie próbowała odzyskać Ryder Cup od USA w Rzymie następnej jesieni, ale ich przygotowania zostały rzucone w chaos przez wojnę domową w golfie, która zobaczyła Henrika Stensona pozbawionego kapitana i kwalifikowalność kilku graczy pozostawionych w wątpliwość.

Legendy Pucharu Rydera, Sergio Garcia, Lee Westwood i Ian Poulter, dołączyli do finansowanego przez Saudyjczyków toru LIV, podczas gdy światowy nr 1 Rory McIlroy, przewodniczący rady doradczej graczy PGA Tour, był bardzo krytyczny wobec swoich byłych kolegów z drużyny.

  • McIlroy lepszy niż kiedykolwiek? Dlaczego majors może nastąpić dla Rory’ego w 2023 roku
  • Bunkrowy strzał roku? Jak Fitzpatrick został „szefem Brookline”

Podczas gdy USA wykluczyły wybór graczy LIV, w tym mistrzów majorowych Dustina Johnsona i Patricka Reeda, pozostaje niejasne, czy kapitan Europy Luke Donald będzie miał takie same ograniczenia.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Sky Sports News, mistrz US Open Fitzpatrick powiedział, że „całkowicie zgadza się”, że Europa powinna wybrać 12 najlepszych dostępnych graczy.

Fitzpatrick wants Sergio Garcia to be on Europe's Ryder Cup team in Rome

Fitzpatrick chce, aby Sergio Garcia znalazł się w drużynie Europy na Ryder Cup w Rzymie

„To może być kilku graczy z innych miejsc na świecie”, powiedział Fitzpatrick.

„Myślę, że na pewno jest kilka osobistych relacji, które zostały nadszarpnięte przez to.

„Nie przejmuję się tym, chcę po prostu wygrywać i jestem pewien, że ci chłopcy również.”

Fitzpatrick uważa, że zawodnikiem, którego umiejętności i doświadczenie najbardziej przydadzą się Europie w Rzymie jest Sergio Garcia, którego 28,5 punktu czyni go czołowym strzelcem drużyny w historii.

Relive Matt Fitzpatrick's memorable US Open victory as he claimed his first major title at Brookline. You can watch Fitzpatrick: The Boss of Brookline on demand on Sky Sports

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Przeżyj pamiętne zwycięstwo Matta Fitzpatricka w US Open, kiedy to zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w Brookline. Możesz oglądać Fitzpatrick: The Boss of Brookline na żądanie na Sky Sports

Przeżyj pamiętne zwycięstwo Matta Fitzpatricka w US Open, kiedy to zdobył swój pierwszy poważny tytuł w Brookline. Fitzpatrick: The Boss of Brookline można obejrzeć na żądanie na Sky Sports

„Sergio byłby tym, który wyróżniałby się szczególnie dla mnie”, powiedział Fitzpatrick.

„Nie znam szczegółów [jego relacji z McIlroyem].

„Jestem szczęśliwy, że mogę dzielić z nim pokój, jeśli tak będzie, mogę go odciąć od innych.”

’Stenson departure was tough’

Usunięcie Stensona z funkcji kapitana w lipcu było poważnym ciosem dla przygotowań Europy, a Szwed znalazł się w ogniu krytyki za swoją decyzję.

Fitzpatrick podkreśla, że nie ma problemu z tym, że jakikolwiek gracz zdecyduje się na dołączenie do LIV Golf, o ile nie będzie próbował grać w imprezach PGA Tour lub DP World Tour.

„To było trudne, ponieważ on [Stenson] zaczął przygotowywać się do Rzymu, robił notatki i układał plany,” powiedział Fitzpatrick: „A potem jest tak, że 'sorry, chłopaki, odpadam.

Rob Lee reacts to the news of Henrik Stenson joining the LIV Series and subsequently having his Ryder Cup captaincy stripped

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Rob Lee reaguje na wiadomość o dołączeniu Henrika Stensona do LIV Series, a następnie o jego zdobyciu Ryder Cup Bierz pieniądze, graj gdzie chcesz, nie obchodzi mnie to, tylko nie wracaj i nie zabieraj miejsc innym facetom, którzy chcą grać.

„Rozumiem, że są tacy jak Westy, Poulter i Sergio, którzy grali dużo w Europie przez lata i zrobili swoje, i zrobili. Nie mogę ich za to skrytykować, zrobili dla European Tour o wiele więcej niż ja.”

Europa stara się uniknąć pierwszej od 1993 roku porażki w Ryder Cup, ale przystąpi do zawodów jako outsiderzy ze względu na niesamowitą siłę drużyny USA.

Rory McIlroy and Luke Donald put their own spin on this classic Love Actually scene

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Rory McIlroy i Luke Donald włożyli swój własny spin w tę klasyczną scenę z Love Actually

„Myślę, że to będzie zdecydowanie młodszy zespół” – dodał Fitzpatrick.

„Młodzi chłopcy będą musieli podnieść swoją grę i grać dużo lepiej, aby konkurować z Amerykanami, ponieważ ich głębia jest lepsza niż nasza, nie da się tego ukryć.”

Uzyskaj najlepsze ceny i zarezerwuj rundę na jednym z 1,700 pól golfowych w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii