Martin Brundle: Zmiany szefa zespołu Ferrari dobre dla Mercedesa, ale McLarena złe dla Lando Norrisa | F1 News

Martin Brundle o zmianach szefa zespołu Ferrari: „Gdybym był teraz Mercedesem lub Red Bullem, uśmiechałbym się, bo ciągłość jest wszystkim”; Brundle o McLarenie: „Lando Norris będzie patrzył na to myśląc: dlaczego Andreas Seidl przeskoczył statek?”

Ostatnia aktualizacja: 15/12/22 11:05am

Sky F1 's Martin Brundle is unsure whether Frederic Vasseur has the skills required to take Ferrari in the right direction

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Sky F1 's Martin Brundle jest niepewny, czy Frederic Vasseur ma umiejętności wymagane do prowadzenia Ferrari we właściwym kierunku

Martin Brundle ze Sky F1 nie jest pewien, czy Frederic Vasseur ma umiejętności potrzebne do poprowadzenia Ferrari we właściwym kierunku

Martin Brundle ze Sky Sports F1 wydał swój werdykt na temat zmian szefów zespołów Ferrari i McLarena, twierdząc, że odejście Mattia Binotto to dobra wiadomość dla Mercedesa, który chce odbić się od dna w 2023 roku, a odejście Andreasa Seidla jest niepokojące dla Lando Norrisa, który szuka zwycięstw w wyścigach i tytułów.

Sezon poza Formułą 1 stał się „głupim sezonem” we wtorek z przetasowaniami szefów zespołów, ponieważ Frederic Vasseur został potwierdzony jako następca Binotto w Ferrari, podczas gdy Seidl opuścił McLarena, aby objąć wakującą rolę Saubera.

Vasseur, którego ruch był mniejszą niespodzianką i który rozpocznie się 9 stycznia, będzie miał za zadanie przekształcić Ferrari z pretendentów do tytułu – jak byli w 2022 roku po latach poza tempem – w zwycięzców po raz pierwszy od 15 lat.

  • Karuzela dyrektorów zespołów F1 przeanalizowana
  • Vasseur potwierdzony jako nowy dyrektor zespołu Ferrari po odejściu z Alfa Romeo
  • Seidl dołącza do Saubera, by nadzorować wejście Audi F1 | Stella przejmuje stery w McLarenie

Brundle, brundle uważa jednak, że moment wprowadzenia „fundamentalnej” zmiany sprawi, że główni rywale Ferrari – Mercedes i Red Bull – „uśmiechną się”.

„Nie jestem do końca pewien, dlaczego Ferrari wybrałoby teraz miesiąc bez szefa,” Brundle powiedział Sky Sports.

„Myślę, że powinni byli dać Binotto więcej czasu.

Sky F1's Ted Kravitz gives his reasons why he thinks Frederic Vasseur is a good team principal appointment for Ferrari

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Ted Kravitz ze Sky F1 podaje powody, dla których uważa, że Frederic Vasseur jest dobrym dyrektorem zespołu w Ferrari

Ted Kravitz ze Sky F1 podaje powody, dla których uważa, że Frederic Vasseur to dobra nominacja na dyrektora zespołu Ferrari

„Gdybym był teraz Mercedesem lub Red Bullem, I’d be smiling because continuity is everything.

„W miarę jak sezony Formuły 1 stają się coraz dłuższe i bardziej intensywne, trzeba uważać na te morskie zmiany personalne.

„Mercedes ma prawdziwą ciągłość, podobnie jak Red Bull w kluczowym personelu. Fred Vasseur musi wejść i znaleźć swoją drogę, ugruntować się, zrozumieć i to jest wysokie zamówienie.

„Nie ma znaczenia kim jesteś, to zajmie trochę czasu, chyba że jesteś częścią tkanki jak [były szef Stefano] Domenicali był i jak Binotto był.

A look back at the most memorable moments from Martin Brundle's grid walks in  the 2022 Formula One season

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Spojrzenie wstecz na najbardziej pamiętne momenty z grid walk Martina Brundle’a w sezonie 2022 Formuły 1 Wszyscy będą lekko wytrąceni z równowagi myśląc, na czym stoją i co dalej. Będą w zawieszeniu.”

Mercedes zajął w tym roku trzecie miejsce, za Ferrari i dominującymi mistrzami Red Bullem, ponieważ ich rekordowa ośmioletnia passa tytułów została zakończona. Ale Brundle dodał: „Będą uśmiechnięci, ponieważ wiedzą, co jest nie tak z ich samochodem i myślę, że wrócą z dużo silniejszym w 2023 roku.

„Widzę, że Mercedes przynosi walkę do Ferrari i Red Bulla w przyszłym sezonie.”

„Seidl exit disappointing for Norris, McLaren”

Odejście Seidla z McLarena po trzech latach pracy w zespole było największym szokiem wtorku, nawet jeśli nie było wewnętrznie z CEO Zak Brownem ujawniającym, że i tak odejdzie do Saubera w 2025 roku.

Przyspieszone przejście Seidla do Saubera, by nadzorować jego transformację w zespół Audi F1, doprowadziło do tego, że McLaren awansował Andreę Stellę z wewnątrz, i choć Brundle nie panikuje o swój były zespół, uważa, że odejście Seidla to cios.

„Nie ma wątpliwości, że utrata Seidla to zła wiadomość dla McLarena”, powiedział Brundle.

„Miał długoterminowe relacje z grupą Volkswagena i Porsche, więc rozumiem, co zrobił i rozumiem, dlaczego McLaren chciał to przyspieszyć.

Relive some of the best races this year in Formula 1, including the Bahrain, British, Hungarian, US and Sao Paulo Grands Prixs

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Przeżyj niektóre z najlepszych wyścigów w tym roku w Formule 1, w tym Bahrajn, Brytyjczycy, Węgrzy, USA i Sao Pa „Więc Lando będzie patrzył na to myśląc, dlaczego Andreas przeskoczył statek? Co Andreas widział w Audi, że woli McLarena?

„Oscar [Piastri, nowo podpisany kontrakt] również będzie rozczarowany, ponieważ przeprowadziłby wszystkie dyskusje, wszystkie wyobrażenia, z Andreasem, aby Oscar dołączył, a Lando został.

„Lando jest bardzo blisko Zaka (Browna) i wykonuje tam świetną robotę, w McLarenie jest dobra struktura. Nie panikuję w najmniejszym stopniu za nich, ale nie można tego odczytać jako dobrą wiadomość.”