Martin Bakole rozbija „Hulka” Ihora Shevadzutskyi i wyzywa Dilliana Whyte’a, Daniela Dubois, Oleksandra Usyka i Deontaya Wildera | Wiadomości bokserskie

Martin Bakole utrzymał swoją wysoką pozycję w światowym rankingu dzięki miażdżącemu trzyrundowemu zwycięstwu nad Ihorem 'Hulkiem’ Shevadzutskyi’m w Polsce.

Walcząc na undercardzie walki Alen Babic vs Łukasz Różański w G2A Arena w Rzeszowie, Bakole musiał obronić swoją pozycję, nr 2 w rankingu WBA, aby przygotować się na kolejne ważne walki w wadze ciężkiej.

Zrobił to brutalnym pokazem skończenia.

  • ’The Savage’ roars – Alen Babic chce wczesnego KO Łukasza Różańskiego
  • Łukasz Różański: Alen Babic nie może się zmienić. A w starciu ogniowym nie cofnę się
  • Oglądaj Sky Sports Boxing na NOW

WORLD CHAMPIONSHIP BOXING.G2A ARENA,.RZESZOW,.POLAND.PIC;LAWRENCE LUSTIG.HEAVYWEIGHTS.MARTIN BAKOLE AND IGOR...HULK... SHEVADZUTSKIY ..

Image: Upadek „Hulka

Shevadzutskyi jest bardziej zwarty i, przynajmniej w pierwszej rundzie, pokazał zwodniczo szybkie ręce z jego ciężką masą za nimi. W pierwszej rundzie poszedł do przodu, wymuszając swoje jab i wyprowadzając prawy, aby złapać Bakolego z zaskoczenia.

Ukrainiec wylądował lewym sierpowym, a Bakole odwdzięczył mu się tym samym.

Ale słaba praca nóg Hulka pozostawiła go na linii strzału i Bakole miał już dość swojego przeciwnika w pierwszej rundzie. W drugiej zabrał się do pracy.

Gromki lewy obalił Hulka i Shevadzutskyi roztrzaskał się o płótno. Wielkolud wyprostował się, ale musiał się cofnąć, a Bakole kontynuował atak.

WORLD CHAMPIONSHIP BOXING.G2A ARENA,.RZESZOW,.POLAND.PIC;LAWRENCE LUSTIG.HEAVYWEIGHTS.MARTIN BAKOLE AND IGOR...HULK... SHEVADZUTSKIY ..

Image: Bakole zrani „Hulka” w drugiej rundzie i wykończy go w trzeciej

Uderzał z luźnych rąk, ale w karcących kombinacjach, także na korpus, by złamać opór przeciwnika.

Jego powtarzające się prawe górne uderzenia odbiły głowę Shevadzutskyi’ego do tyłu, a Bakole trafił brutalnym prawym krzyżowym.

Shevadzutskyi dotrwał do trzeciej rundy, ale na tym etapie był już na wyczerpaniu.

Bakole nie okazał litości. Podjął walkę tam, gdzie ją zakończył, zadając ciężkie ciosy na swój cel, a ostateczny prawy sierpowy zakończył walkę, a sędzia rzucił się do przodu, by ją zakończyć na 45 sekund przed końcem trzeciej rundy.

Była to pierwsza porażka Hulka i to porażka miażdżąca.

Bakole będzie walczył z każdym. Wywołał wielu czołowych zawodników wagi ciężkiej.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Po przekonującym pokonaniu Shevadzutskyi’ego, Bakole wyzywa Dilliana Whyte’a, Daniela Dubois, Oleksandra Usyka, a nawet Deontaya Wildera!

„Złożyłem wielkie oświadczenie. Byłem pierwszym facetem, który zatrzymał [Shevadzutskyi],” powiedział Sky Sports.

„Chcę Dilliana Whyte’a, Daniela Dubois, Oleksandra Usyka. Dlaczego nie Usyk? Dlaczego nie Deontay Wilder? Wywołuję ludzi, bo wiem, że mogę ich powstrzymać!”

BOXXER promotor Ben Shalom dodał: „Bakole jest tak dobry, że pięściarze nie chcą z nim walczyć. Wszyscy w boksie wiedzą jak dobry jest, więc musimy się upewnić, że dostanie swoje mandaty i ludzie nie będą mogli go unikać.

„Martin ma rodowód, jest gotowy na wielkie walki. Dla mnie Wilder to walka, którą powinien dostać w następnej kolejności. Wilder, Whyte czy Dubois.”

Waga ciężka Tottenhamu Jeamie TKV pomaszerował na Michala Boloza , wbijając swój jab w brzuch Polaka wielokrotnie, zanim trafił prawym w podbródek Boloza.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Jeamie TKV znokautował Michala Boloza w drugiej rundzie ich starcia w wadze ciężkiej

Polak potrząsnął jednak głową i gdy TKV szukał okazji do powtórzenia tego strzału Boloz złapał go na koniec krótkim prawym.

Londyńczyk wyszedł jednak na drugą rundę ze złymi zamiarami. Wkręcił lewy sierpowy w korpus i zranił Boloza. Jego prawy zamachnął się na tułów Polaka, a on sam zdzielił Boloza w głowę i przez liny za pierwszy knockdown.

TKV nie zamierzał go oszczędzać. Od razu po wznowieniu walki wziął się za Boloza. Znalazł kolejny brutalny lewy hak na korpus i zostawił swojego przeciwnika zwiniętego na płótnie, wyliczonego w 1-57 sekundy.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Jeamie TKV mówi, że czeka go jeszcze więcej

Walczący o tytuł mistrza Europy w wadze półciężkiej, przy wsparciu miejscowej publiczności, Michał Cieślak ruszył na francuskiego Dylana Bregeona bez wyrzutów sumienia czy wahania.

Bregeon zasypywał ciosami, gdy Cieślak szedł do przodu, ale był zmuszany do wycofania się.

Cieślak otrzymał rozcięcie na mostku nosa, ale to go nie spowolniło. Wyskoczył do przodu z lewym hakiem na głowę i kolejnym prawym.

Z Bregeonem zakorkowanym na linach, wstrząsnął Francuzem. Gdy tylko zobaczył, że jego ofiara się chwieje, podniósł swój atak na nowy poziom dzikości, uderzając Bregeona każdą pięścią i zbijając go do kolana.

Bregeon pobił liczenie, ale Cieślak nie zostawił mu miejsca na oddech i ucieczkę. Zapędził go na dalszą stronę ringu, uwięził na linach i po raz kolejny brutalnie oblał.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Michał Cieślak znokautował Dylana Bregeona w czwartej rundzie, by zostać mistrzem Europy w wadze cruiserweight

Bregeon został odliczony na sekundę przed końcem czwartej rundy.

Steed Woodall i Boris Crightonrozpoczęli swoją ósmą rundę spokojnie, szermując ciosami, szukając kolejnych otwarć. Woodall spiął Szkota zgrabnymi prawymi krzyżowymi i odchylił się do tyłu, by wyprowadzić mocny cios Crightona.

'The Blade’ Crighton był zdrowy w obronie, ale Woodall lepiej łączył ciosy i wygrał pierwsze rundy.

Woodall edges out Crighton in a tight eight-rounder (Photos: Lawrence Lustig/BOXXER)

Image: Steed Woodall pokonał Borisa Crightona w zaciętym ośmiorundowym pojedynku (Zdjęcia: Lawrence Lustig/BOXXER)

Ale Crighton wciąż łączył się z ciężkim prawym, kiedy otworzył się w piątej rundzie, a w następnej strofie wylądował z mocnym kontrującym backhandem, kiedy Woodall wszedł do akcji.

Wymienili się w flurmie w siódmej rundzie. Strzał Crightona na chwilę zachwiał Woodallem. Wyglądało na to, że nogi mieszkańca Birmingham zesztywniały. Jednak Szkot albo nie zauważył, albo nie był w stanie wykorzystać tej przewagi.

Crighton zaostrzył walkę przed końcem, ale jednogłośna decyzja, 77-75 dla wszystkich trzech sędziów, powiodła się po stronie Woodalla.

Również w undercardzie polska zawodniczka Laura Grzyb zdobyła wakujący tytuł europejskiej wagi super-bantamweight, kiedy pokonała Włoszkę Marię Cecchi przez podzieloną decyzję.