Martin Bakole mówi, że chciał zatrzymać Zhilei Zhanga po tym jak Joe Joyce popełnił „duży błąd” | Wiadomości bokserskie

Martin Bakole uważa, że Joe Joyce popełnił „duży błąd” w swojej szokującej porażce z Zhilei Zhangiem i mówi, że nie miałby żadnych obaw przed wybuchowym spotkaniem z potężnie bijącym chińskim ciężkim.

29-latek wraca do ringu w Polsce w tę sobotę po raz pierwszy od czasu pokonania Tony’ego Yoki w maju 2022 roku, kiedy to podejmie Ihora „Hulka” Shevadzutskyi’ego, co, jak ma nadzieję, posłuży jako ostatni krok w kierunku spotkania z jednym z głównych nazwisk dywizji.

Bakole w ostatnich miesiącach nie ukrywał, że chciałby zmierzyć się z regularnym mistrzem WBA Danielem Dubois, który jest obecnie numerem 2 w rankingu, ale teraz podkreśla, że nie wahałby się stanąć w ringu z Zhangiem.

  • Joe Joyce ogłuszony przez Zhilei Zhanga | „Moja podróż się nie skończyła, wrócę”
  • Mikaela Mayer pokonuje twardą Lucy Wildheart po spóźnionym zastępstwie
  • Tyson Fury vs Anthony Joshua? George Warren „nie słyszał” od ekipy AJ-a

Zhilei Zhang stopped Joe Joyce in a huge upset

Image: Zhilei Zhang zatrzymał Joe Joyce’a w ogromnym zwycięstwie

„100 procent”, powiedział Sky Sports. „Powiedziałbym tak bez nawet zastanowienia.

„To było niesamowite”, dodał o zwycięstwie Zhanga nad Joycem. „Ludzie cieszyli się tym, mimo że mogli być rozczarowani, że Joe Joyce został zatrzymany. Ludzie nie spodziewali się tego, ale to jest boks, stało się.

„Można popełnić błąd i Joe Joyce popełnił duży błąd stając przed dużym Zhangiem – i myślę, że może nie potraktowali go poważnie. Dostaje to, co dostaje.”

Bakole, który twierdzi, że wcześniej zatrzymał zarówno Dubois, jak i Oleksandra Usyka w sesjach sparingowych, dodał, że uniknie natrafienia na takie same problemy przeciwko południowcowi, jakich doświadczył Joyce w Copper Box.

Powiedział: „Nigdy nie sparowałem ani nie spotkałem się z nim w przeszłości, ale wszystko co wiem to to, że nauczyłem się boksować od mojego brata (Ilunga Makabu), który jest southpawem, Usyk wie o czym tu mówię, nie są trudni do rozpracowania czy zatrzymania, zatrzymam gościa. Dam mu popalić.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Frazer Clarke omawia przegraną Joyce z Zhilei Zhangiem oraz swoją walkę z Fabio Wardleyem.

Podczas gdy Joyce mogła być pożądanym przeciwnikiem w przeszłości, Bakole mówi, że teraz patrzy poza srebrną medalistką olimpijską.

„Nie teraz,” powiedział, zapytany o perspektywę zmierzenia się z Joyce. „Musiałbym przegrać walkę (w sobotę). Wymieniałem jego nazwisko kilka razy i nigdy nie wrócił, żeby powiedzieć tak, bo wie, co się stało w sparingach kilka razy.

„Zdjąłem mu głowę, to było w 20-tonowych rękawicach na mojej ręce – wyobraźcie sobie, że mam je w 10-tonowych. Z tym co się stało z jego oczami, życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję, że jego oczy nie mają problemów, więc będzie mógł wrócić szybciej.

„Myślę, że powinien wziąć czas na naprawienie swojego błędu, tak jak Dubois, gdzie wziął czas, doszedł do siebie i wrócił.

„Patrzę teraz do przodu, po sobocie szukam dużego nazwiska. Nie sądzę, żeby teraz powiedział tak, nie powiedział tak wcześniej, więc nie powie teraz.”

Dodaj komentarz