Marcowe szaleństwo: Deja Kelly z UNC trafia decydujący strzał po tym, jak została zniesiona, ale Ohio State nr 3 wygrywa

Jack Baer

COLUMBUS, OH - MARCH 20: Deja Kelly #25 of the North Carolina Tar Heels shoots the ball during the game between between the Ohio State Buckeyes and the North Carolina Tar Heels in Second Round of the NCAA Women's Basketball Championship Seattle Regional 3 on March 20, 2023 at Value City Arena in Columbus, Ohio. (Photo by Jason Mowry/Icon Sportswire via Getty Images)

Deja Kelly miała swój moment, ale Ohio State ma teraz swoje zwycięstwo. (Zdjęcie Jason Mowry/Icon Sportswire via Getty Images)

Rozstawiona z nr 7 North Carolina zakończyła swój sezon w poniedziałek, ale nie bez poważnych dramatów.

Tar Heels przegrały z rozstawionym z nr 3 Ohio State 71-69. 3 rozstawionym Ohio State 71-69 w drugiej rundzie kobiecego turnieju NCAA, ale wydawało się, że mogą przegrać o wiele więcej, gdy All-ACC point guard Deja Kelly upadła z widoczną kontuzją nogi.

Juniorka musiała zostać zniesiona z boiska po tym, jak została uderzona przez parawan. W tym czasie UNC przegrywało 62-50, a do końca meczu pozostawało około siedmiu minut, co nie jest najlepszym momentem na utratę najlepszego zawodnika. Kelly został ostatecznie zabrany do szatni.

Tar Heels znaleźli jednak trochę energii po tym wydarzeniu i zaliczyli serię 11-2, aby ponownie zbliżyć się do Buckeyes. Następnie otrzymali nieprawdopodobny impuls, gdy Kelly wrócił na boisko.

Kilka minut później Kelly trafił rzut rozstrzygający mecz, gdy do końca pozostawało 9,8 sekundy.

Niestety, 9,8 sekundy to wciąż bardzo dużo czasu, aby opuścić drużynę gospodarzy w marcu. Ohio State odzyskało piłkę i wygrało po floaterze Jacy Sheldon na 1,8 sekundy przed końcem.

Kelly zakończył mecz z 22 punktami na 7 z 18 rzutów, 5 zbiórkami, 2 asystami, 3 kradzieżami, 2 blokami i 3 stratami. Sheldon miał 16 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Ohio State awansuje do Sweet 16, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu nr 2 z UConn i nr 7 z Baylor, mając szansę na awans do Elite Eight po raz pierwszy od 1993 roku.