Maradońska gra Álvaro Leivy – młodej perły madryckiej akademii młodzieżowej

  • JORGE HIDALGO

Actualizado

At Real Madryt zaciera ręce na jedną ze swoich młodych perełek. Andaluzyjczyk, Álvaro Leiva, jest jednym z obiecujących młodych zawodników, którym przeznaczone są wielkie rzeczy w drużynie rezerw.

Andaluzyjczyk wykonał prawdziwie maradońskie posunięcie w meczu towarzyskim, który Real Madryt Castilla i Fuenlabrada rozegrały w Ciudad Deportiva de Valdebebas.

Zawodnik z Algeciras rozpoczął na linii trzech kwartałów i zaczął dryfować w kierunku lewej flanki. Dwóch przeciwników wyszło, by zablokować mu drogę i ruchem w talii, udając, że idzie na zewnątrz, dryblował do środka i w maleńką przestrzeń, jaka istniała między dwoma zawodnikami Fuenlabrady. Gdy jeden z obrońców próbował go złapać, Leiva dostał się na pole karne, wbiegł na pole karne i popędził wzdłuż linii końcowej. Gdy środkowi obrońcy Fuenlabrady wyszli, by go odciąć, Andaluzyjczyk zagrał zabójcze podanie, które kolega z drużyny Nico Paz wykończył zachwycającym finiszem w siatce.

Mecz z Fuenlabradą drużyna rezerw Madrytu zakończyła przegraną 3-4.

Andaluzyjski talent na usługach białej drużyny

Álvaro Leiva przybył do Realu Madryt Castilla z Algeciras CF jako jedna z wielkich betek andaluzyjskiej młodzieżowej akademii piłkarskiej. 17-latek udowadnia w pre-seasonie z madryckim oddziałem, że postawienie na niego wydaje się być bezpiecznym posunięciem.

Read More