Mantua Tennis Club stawia wszystko na padel

Oaza spokoju zanurzona we wspaniałym otoczeniu Bosco Virgiliano, dużego parku nazwanego na cześć największego łacińskiego poety, który urodził się w tych stronach. Jest to Mantua Tennis Club, który kilka tygodni temu również przekształcił się w padel. Dwa zupełnie nowe korty, kryte i ogrzewane. Nowość, która została bardzo doceniona w tych stronach. Klub, który znajduje się w odległości jednego kilometra od centrum miasta, posiadał już sześć kortów tenisowych, z których pięć było krytymi kortami z trawy syntetycznej, a jeden odkryty kort z gliny. „Od połowy listopada mamy przyjemność powitać na naszym terenie również padel” – mówi Paolo Bistaffa, prezes klubu – „W rzeczywistości postanowiliśmy skupić się na tej nowej dyscyplinie, dokonując ważnej inwestycji. Jest to projekt realizowany w partnerstwie z gminą, która przyznała nam obiekty na kolejne 20 lat. Korty do padla powstały w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się zewnętrzny kort tenisowy z syntetyczną trawą.”

Boiska ogrzewane

Bilans tego półtora miesiąca może być tylko pozytywny: „Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z opinii, które od razu otrzymaliśmy – dodaje Bistaffa – Jeśli chodzi o lekcje, możemy liczyć na dwóch instruktorów. Zorganizowaliśmy już dzień otwarty dla wszystkich, w którym wzięło udział 50 osób oraz dzień otwarty zarezerwowany dla lokalnego liceum, w którym wzięło udział 50 uczniów. Jest duże zainteresowanie padlem, a lokalizacja nam pomaga, bo jesteśmy bardzo blisko centrum Mantui. Postanowiliśmy zrobić to dobrze: nasze korty mają podgrzewane podłogi, właśnie po to, by priorytetowo traktować dobre samopoczucie naszych użytkowników. Niewiele obiektów dokonało takiej inwestycji. Rezerwacje kortów są możliwe dla wszystkich użytkowników już zarejestrowanych w naszym rejestrze, w porządku ze sportowym zaświadczeniem lekarskim i mogą być dokonywane bezpośrednio poprzez aplikację o nazwie „Tennis Club Mantova”.”

Progetti

Na koniec wskazówka dotycząca przyszłych celów: „Chcielibyśmy – kończy prezes Mantua Tennis Club, Paolo Bistaffa – gościć ważne turnieje, stopniowo zobaczymy, co możemy zrobić. Jesteśmy stowarzyszeniem non-profit, chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność konkurencyjną i pozakonkursową. Nie wykluczam zwiększenia liczby sądów, zobaczymy prośby naszych użytkowników i ocenimy przyszłą rozbudowę.”