Mancini żegna się z Włochami: rezygnuje! Głośna decyzja, czy Arabia się pojawi?

Głośno: Roberto Mancini opuszcza Włochy. Komisarz techniczny reprezentacji narodowej, zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Gravina, że stoi na czele całej struktury Azzurri i projektu Włochy jako koordynator wszystkich reprezentacji narodowych, zdecydował się opuścić kierownictwo Azzurri. Czekamy tylko na oficjalny komunikat Figc tego, co jest prawdziwym trzęsieniem ziemi w federacji, która niedawno przyjęła Buffona jako szefa delegacji.

Mancini, oferta z Arabii Saudyjskiej?

Decyzja zapada na mniej niż miesiąc przed podwójnym zobowiązaniem kwalifikacyjnym do Euro 2024 (Macedonia-Włochy w Skopje 9 września i Włochy-Ukraina na San Siro 12 września). Mówi się o niezidentyfikowanych tarciach w środowisku stojących za decyzją, ale także o możliwej, sensacyjnej ofercie z Arabii Saudyjskiej.

Figc, oficjalny komunikat w sprawie Manciniego

Federazione Italiana Giuoco Calcio informuje, że przyjęła do wiadomości otrzymaną wczoraj późnym wieczorem rezygnację Roberto Manciniego ze stanowiska komisarza technicznego reprezentacji Włoch. Tym samym kończy się znacząca karta w historii Azzurri, która rozpoczęła się w maju 2018 r. i zakończyła finałami Ligi Narodów 2023; w środku zwycięstwo na Euro 2020, triumf odniesiony przez grupę, w której wszystkie jednostki wiedziały, jak stać się drużyną. Biorąc pod uwagę ważne i bliskie zobowiązania związane z kwalifikacjami do UEFA Euro 2024 (10 i 12 września z Macedonią Północną i Ukrainą), FIGC ogłosi nazwisko nowego trenera reprezentacji w najbliższych dniach. W związku z tym właśnie opublikowano zimny komunikat Federacji.

Mancini e l'Italia: i dieci momenti più significativi da ct

Obejrzyj galerię

Mancini i Włochy: dziesięć najważniejszych momentów w roli trenera

© REPRODUKCJA ZAREZERWOWANA