Manchester United w szokującym wypożyczeniu Christiana Pulisica z Chelsea

Christian Pulisic's opportunities have been limited since Thomas Tuchel became manager at Stamford Bridge - GETTY IMAGES

Możliwości Christiana Pulisica są ograniczone, odkąd Thomas Tuchel został menedżerem na Stamford Bridge – GETTY IMAGES

Manchester United próbuje przekonać Chelsea, by pozwoliła im wziąć Christiana Pulisica na wypożyczenie.

Jednocześnie Real Madryt nie stanie na drodze Casemiro, gdyby United podążyli za swoim zainteresowaniem z ofertą opiewającą na 50 mln funtów, a pomocnik powiedziałby im, że chce odejść.

Chociaż Chelsea pozwoli Pulisicowi na odejście, klub wolałby sprzedać amerykańskiego międzynarodowego zawodnika, który stał się coraz bardziej sfrustrowany brakiem szans na Stamford Bridge.

Pulisic, który został podpisany z Borussii Dortmund za 58 milionów funtów w 2019 roku, ale nie zdołał przekonać, byłby otwarty na przeniesienie do United. 23-letni skrzydłowy jest kapitanem USA i zależy mu na zapewnieniu, że gra wystarczająco dużo przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata, ale nie jest centralnym punktem planów Thomasa Tuchela w Chelsea.

Pulisic wszedł z ławki w pierwszych dwóch meczach Chelsea w Premier League, ale przybycie Raheema Sterlinga i z klubem licytującym 45 milionów funtów za Anthony’ego Gordona oznacza, że ma jeszcze mniejsze szanse na bycie starterem w tym sezonie i nie ukrył swojej frustracji.

United szukają wszechstronnego napastnika, aby dodać do swoich opcji ataku, ale działają również w ramach dość napiętego budżetu, który wyniósł 85 milionów euro za Frenkiego de Jonga z Barcelony. Mimo, że ta oferta jest mało prawdopodobna, gdyż Chelsea również jest zainteresowana De Jongiem, United nie chcą jeszcze wykorzystywać tej gotówki.

Z 15 milionami funtów za Adriena Rabiota z Juventusu, który upadł z powodu jego żądań płacowych, United zwrócili swoją uwagę na Casemiro, który jest poszukiwany przez menedżera Erika ten Hag.

Chociaż panuje powszechny sceptycyzm co do tego, dlaczego Casemiro chciałby opuścić Madryt, rozumie się, że jest on zainteresowany wysłuchaniem oferty United i to nie tylko dlatego, że jego szanse w pierwszej drużynie mogą zostać zmniejszone w tym sezonie po przybyciu Aureliena Tchouameni za 80 milionów euro. Oczekuje się, że 22-latek będzie grał.

Casemiro, który ma kontrakt z Madrytem do 2025 roku, ma dobre relacje z prezydentem Florentino Perezem i uważa się, że klub nie zablokuje jego przeprowadzki, jeśli o to właśnie poprosi. Źródła sugerują, że po wygraniu wszystkiego w Hiszpanii przez kilka lat 30-letni Brazylijczyk może być skłonny przyjąć nowe wyzwanie, zwłaszcza jeśli United zaoferuje mu wystarczająco lukratywny kontrakt.

United chcą podpisać co najmniej trzech nowych graczy przed końcem okna transferowego: napastnika i dwóch pomocników.