Man Utd bliski uzgodnienia transakcji za De Jonga

Manchester United jest bliski uzgodnienia umowy z Barceloną w sprawie pomocnika Frenkiego de Jonga.

Sky Sports News uzyskało informację, że kluby osiągnęły „szerokie porozumienie” w sprawie opłaty – szacowanej na 65 mln euro (56 mln funtów) plus dodatki związane z wynikami.

  • Ronaldo nie na sprzedaż | De Jong coraz bliżej | Nadzieja na Eriksena
  • Gotowe oferty | Premier League ins and outs

Dyskusje nadal trwają nad szczegółami umowy i wciąż jest wiele do zrobienia, ale wydaje się, że wzrasta wiara w to, że umowa może zostać zawarta.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Sam Lee z The Athletic rozbija różne zadania, które nowy menadżer Manchesteru United Erik ten Hag musi wykonać z klubem, mówiąc, że holenderski trener ma „wielką pracę na rękach”, aby odwrócić je.

Warunki osobiste nie powinny być problemem.

Holender zaliczył 46 występów dla Barcelony w zeszłym sezonie i pozostały mu cztery lata obecnego kontraktu na Nou Camp.

De Jong grał pod nowym szefem United Erik ten Hag w Ajaxie i był częścią składu, który ukończył podwójne Eredivisie i Puchar KNVB podczas kampanii 2018/19, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów.

Raporty wcześniej w tym miesiącu sugerowały, że podpisanie 25-latka było priorytetem Ten Hag w tym letnim oknie transferowym, choć postępy w sprawie transakcji były powolne.

Jego potencjalne przybycie na Old Trafford jest na czasie, gdyż Juan Mata, Nemanja Matic i Paul Pogba odeszli już tego lata, pozostawiając klub bez opcji w środku parku.

Jak De Jong może pomóc Ten Hagowi sprowadzić podejście Ajaxu do Man Utd

Jeśli Man Utd ma grać „dominujący, dyktujący” futbol, jakiego pragnie Erik Ten Hag, ich środek pola potrzebuje modernizacji. Frenkie de Jong może być rozwiązaniem, pisze Peter Smith ze Sky Sports.

Stylowy pomocnik wykonuje swoją najlepszą pracę z głębi pola, mijając przeciwników lub podając przez linie, aby przesunąć drużynę w górę boiska.

Rzadko oddaje piłkę. W zeszłym sezonie w La Liga miał 91-procentowy wskaźnik podań, a oprócz tego wyprzedził McTominaya i Freda w statystykach mierzących skuteczność dryblingu, jakość dotyku i częstotliwość pozbywania się piłki.

De Jong może nie być jedyną odpowiedzią na problemy United, ale przyniósłby modernizację środkowej strefy pomocy i odblokowałby sposób gry, którego pragnie Ten Hag.

Frenkie de Jong

United zwiększają zainteresowanie Malacią z Feyenoordu

United wykorzystali agencję De Jonga – HCM Sports Management – do pomocy przy kolejnym celu – klub przyspieszył swoje zainteresowanie lewym obrońcą Feyenoordu Tyrellem Malacią.

Erik ten Hag mocno obserwował 22-latka jako menedżer Ajaxu, doceniając jego szybkość, świadomość pozycji, wysoki wskaźnik przechwytów i zdolność do atakowania przestrzeni. Malacia pasuje do profilu zawodnika, którego Holender chce mieć na Old Trafford.

Raporty z Holandii sugerują, że osiągnięto już porozumienie z Feyenoordem w sprawie Malacii, przy czym United nie dystansują się od silnego zainteresowania holenderskim zawodnikiem.

HCM Sports Management reprezentuje również Donny’ego van de Beeka i Victora Lindelofa.

Co Manchester United powinien zrobić tego lata?

Jack Wilkinson ze Sky Sports:

„Od czego zacząć?

„Przywrócenie Manchesteru United na wyżyny z dawnych lat to zadanie zbyt wielkie, by można je było wykonać w jednym sezonie, ale kibice mają prawo domagać się postępów w realizacji tego ostatecznego celu.

„Możliwości, jakie stoją przed nowo mianowanym menedżerem Erikiem Ten Hagiem i dyrektorem generalnym Richardem Arnoldem, by to osiągnąć, są niezliczone.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Holenderski dziennikarz piłkarski Marcel van der Kraan ostrzega, że będzie to postrzegane jako „załamanie”, jeśli Manchester United nie podpisze dwóch głównych celów transferowych Erika ten Haag – Christiana Eriksena i Frenkiego de Jonga.

„Trudno zarzucić United, że nie inwestują na boisku, skoro w ostatniej dekadzie wydali na transfery ponad 1 miliard funtów, ale należą do najgorszych w Europie pod względem wartości każdego wydanego funta.

„W swoim pierwszym sezonie razem, Ten Hag i Arnold musi skorzystać z okazji, aby opracować nową strategię transferową, wykonać ją z powodzeniem i podjąć pierwsze kroki w kierunku przywrócenia słynnego partnerstwa, które stanowiło podstawę Sir Alex Ferguson i David Gill’s czar razem.

„Na boisku, fanbase tęskni za grupą graczy, do których mogą się odnieść, grupa graczy, którzy mogą inwestować w emocjonalnie, niezależnie od wyników.

„Zawodnicy sprowadzeni do klubu muszą zrozumieć przywilej, jakim jest przywiązanie do koszulki Manchesteru United i, co najważniejsze, muszą mieć zdolność do przeniesienia tego na występy na boisku, podczas gdy ci, którzy już są w klubie, muszą postawić ultimatum wykazania się zrozumieniem.

„Osiągnij to, a United powinno być w stanie zapobiec wyniszczającemu poczuciu apatii z dalszego ogarniania Old Trafford, a klub zrobi pierwszy krok z powrotem w kierunku górnej tabeli angielskiego i europejskiego futbolu.”

Śledź letnie okno transferowe ze Sky Sports

Kto będzie w ruchu tego lata przed zamknięciem okna transferowego o 23:00 1 września?

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami i plotkami transferowymi w naszym dedykowanym blogu Transfer Centre na platformach cyfrowych Sky Sports . Możesz również śledzić ins, outs i analizy na Sky Sports News.