Malik Monk mówi, że jest gotów wziąć zniżkę, by zostać w Lakers, ale to może nie wystarczyć

http://sports.yahoo.com/

Kiedy gracz zaakceptuje jednoroczny minimalny kontrakt weterana, prawie nigdy nie dostaje już większego.

Malik Monk ma być wyjątkiem od tej reguły.

Monk zrehabilitował swój wizerunek najlepszym sezonem w karierze grając obok LeBrona Jamesa z Lakers w zeszłym sezonie – 13.8 punktów na mecz, strzelając 39.1% z 3 i solidna obrona. W sezonie, w którym tak wiele poszło nie tak dla Los Angeles, Monk był jednym z highlightów (a rozegrał 76 spotkań w drużynie nękanej przez kontuzje w innych miejscach).

Monk zasłużył na podwyżkę, prawdopodobnie w okolicach mid-level exception, czyli 10.4 miliona dolarów – średniej pensji w lidze, która jest w sam raz dla Monka. Tyle, że Lakers nie mogą mu tego zaoferować ze względu na minimalny kontrakt, który podpisał w zeszłym sezonie w L.A. (po roku Lakers nie mają jego praw Birda, a nie mają cap space tylko po to, żeby go podpisać).

Monk powiedział Jovanowi Buha z The Athletic, że wziąłby zniżkę, żeby zostać w Lakers, być może w okolicach mid-level podatnika 6.4 mln $, które Lakers mają do zaoferowania. Z tym, że jak wyjaśnia Buha, nawet to może nie być dostępne.

[Wyjątek jest] również jedynym narzędziem Lakers do poprawy w wolnej agencji, a oni mogą mieć większe potrzeby, szczególnie 3-and-D skrzydłowego z rozmiarem, który może uzupełnić Jamesa i Davisa we frontcourcie, według źródeł ligowych…

„Pieniądze są zawsze częścią, człowieku, ale nie sądzę, że to największy priorytet w mojej wolnej agencji w tym roku,” powiedział Monk. „To ja czuję, że mam dom i mogę wyjść tam i robić te same rzeczy, które zrobiłem w tym roku…

„Mogą nie być w stanie zapłacić mi tyle, ile chcę”, powiedział. „Ale mógłbym być tutaj i być o wiele bardziej komfortowy jako Laker niż idąc do jakiejkolwiek innej drużyny (która zapłaciłaby) mi 5 milionów dolarów więcej. Więc to tylko ja próbuję dowiedzieć się, która drużyna naprawdę by mnie chciała.”

Ten wyjątek 6.4 miliona dolarów może być również tym, jak Lakers wylądują Kyrie Irvingiem, jeśli ten naprawdę jest skłonny wziąć 30 milionów dolarów cięcia w przyszłym sezonie (z każdym innym byłoby to wykluczone, z Irvingiem… kto wie?).

Monk jest pierwszym z tego, co będzie paradą graczy w tym offseason, którzy powiedzą, że „nie chodzi o pieniądze” Tyle, że zawsze chodzi o pieniądze (znowu wyjątek Irving). Nie żeby nie wziął zniżki na powrót, ale Monk zarobił do tej pory w swojej karierze 17,3 miliona dolarów. Czy jest w stanie zostawić na stole 5 milionów dolarów?

Rzeczywistość jest taka, że Monk był tak dobry, że prawie na pewno odegrał się na Lakers. Dobrą wiadomością dla Monka jest to, że powinien mieć do wyboru kilka różnych drużyn starających się o jego usługi, więc może znaleźć dla siebie najlepsze dopasowanie.

Oto więcej o offseason Lakers

Raport: Nets dają Kyrie Irvingowi pozwolenie na szukanie umów sign-and-trade Draymond Green o możliwości Irvinga, LeBron o Lakers: „Nie będą… Wykup Johna Walla z Rockets podobno coraz bardziej prawdopodobny; Clippers, Heat,…

Malik Monk mówi, że jest gotów wziąć zniżkę, by zostać w Lakers, ale to może nie wystarczyć originally appeared on NBCSports.com