Lwy przegapiły playoffy, ale do offseason podchodzą z optymizmem

GREEN BAY, Wis. (AP) – Wyeliminowanie z walki o playoffy na godzinę przed finałem sezonu nie zmniejszyło motywacji Detroit Lions.

Wciąż mieli coś do udowodnienia. Jamaal Williams zdobył dwa przyłożenia przeciwko swojej byłej drużynie w niedzielny wieczór, kiedy Lwy zakończyły swój sezon zwycięstwem 20-16 w Green Bay, które uniemożliwiło Packersom dotarcie do playoffów. To nie są już te same stare Lwy, które rozpadały się, kiedy robiło się ciasno. Nie chcą już słyszeć, że to te same stare Lwy” – powiedział trener Dan Campbell. „O to właśnie chodzi w tym wszystkim. Jest tak wiele rzeczy i to wszystko przychodzi wraz z wygraną, ale chciałem być częścią budowania zupełnie nowej marki.”

Lwy nie dotarły do postseason od 2016 roku i nie wygrały meczu playoff od sezonu 1991. Ale mają powód, by wierzyć, że jaśniejsze dni są przed nimi po odbiciu się od startu 1-6, aby wygrać osiem z ostatnich 10 spotkań.

Detroit (9-8) potrzebowało Los Angeles Rams, aby pokonać Seattle wcześniej w ciągu dnia, a następnie pokonać Green Bay, aby dotrzeć do playoffów. Ale Seahawks rozwiali te nadzieje, kiedy pokonali Rams 19-16 w dogrywce.

„Zasadniczo dowiedzieliśmy się w rozgrzewce przedmeczowej lub schodząc, i mówię ci, byliśmy niezrażeni”, powiedział Campbell. „Wiedzieliśmy po co tu przychodzimy i było to zdobycie trochę szacunku i pokazanie do czego jesteśmy zdolni bez względu na to co się stało. Wiedzieliśmy, że jedynym sposobem, aby to zrobić jest wygrana. Więc nasi chłopcy byli zamknięci w sobie, nie mieli na to wpływu, bo wiedzieliśmy jaki jest cel.”

Detroit zanotowało swój pierwszy zwycięski rekord od czasu finiszu 9-7 w 2017 roku. Jedyne inne drużyny w historii NFL, które zakończyły z wygrywającym rekordem po starcie 1-6, to 1970 Cincinnati Bengals i 2021 Miami Dolphins.

Podczas gdy Packers kruszyli się w dół odcinka, Lions dokonywali zwycięskich zagrań, aby zakończyć regularny sezon zamiatania swoich rywali z NFC North.

Kerby Joseph odebrał Aaronowi Rodgersowi ostatnie podanie w tym, co może być ostatnim meczem czterokrotnego MVP na Lambeau Field. Detroit quarterback Jared Goff tymczasem zakończył sezon, przechodząc dziewięć kolejnych spotkań bez przechwytu.

Goff zakończył sezon rzucając 324 proste podania bez przechwytu, co jest piątą najdłuższą passą w historii NFL. Rzucił parę krytycznych fourth-down completions do DJ Chark, jeden z nich przyszedł na zwycięskim dysku i drugi umożliwiając Lions uruchomić zegar.

„To czuje się dobrze, ale to jest rodzaj tego, czego oczekujemy,” powiedział Goff, który poszedł 23 z 34 dla 224 jardów. „To gra na linii, chcesz go w swoich rękach. Przebyliśmy długą drogę w ciągu dwóch lat i myślę, że to była miła kulminacja tego.”

Lwy nie przewróciły piłki w niedzielę. Zakończyli sezon z najniższym w lidze wynikiem 15 oddań.

Williams zakończył sezon z 17 rushing TDs, bijąc jednosezonowy rekord Lions, który w 1991 roku ustanowił Barry Sanders. Williams, który grał dla Packers w latach 2017-20, stał się pierwszym graczem Lions, który przekroczył 1000 jardów pędzenia od czasu Reggiego Busha w 2013 roku.

„Jestem po prostu błogosławiony za to”, powiedział Williams. „To sprawia, że jestem jeszcze bardziej głodny”.

Detroit nie zrobił playoffów po części z powodu obrony, która weszła w ostatni tydzień, mając pozwolenie na najwięcej jardów w NFL. Ale Lwy wyszły na plus po tej stronie piłki w niedzielę.

Joseph, który odebrał dwa podania w zwycięstwie Lions 15-9 nad Packers w Detroit, przechwycił Rodgersa ponownie w niedzielę, gdy Packers próbowali się zjednoczyć w czwartej kwarcie. Joseph został pierwszym graczem w historii, który przechwycił Rodgersa trzy razy w tym samym sezonie.

Joseph faktycznie odebrał dwa podania Rodgersa w niedzielę, ale kara unieważniła jeden z przechwytów.

Podczas gdy pierwszorundowy pick Packers Quay Walker został wyrzucony z gry po tym, jak potrząsnął lekarzem drużyny Lions Seanem Lynchem, który zajmował się kontuzjowanym graczem Detroit w czwartej kwarcie, pierwszorundowy pick Lions Aidan Hutchinson kontynuował swój rewelacyjny sezon debiutancki z kolejnym wielkim występem.

Hutchinson, nr 2 w klasyfikacji generalnej z Michigan, zanotował dwa sacki i zakończył mecz z wynikiem 9 1/2. Debiutanci Lions połączyli 20 1/2 sacków, najwięcej w historii klasy debiutantów. 1999 Tennessee Titans dostali 19 sacków od swoich debiutantów.

„Ciężką częścią tego jest to, że to koniec dla tego sezonu, ponieważ jest to specjalna grupa”, powiedział Campbell. „Ale, hej, jeśli masz zejść na tym jednym, jeśli jest to ostatni z na sezon, człowiek, co lepszy sposób, aby wyjść niż to dla 2022.”

___

AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl i https://twitter.com/AP_NFL