Luke Fickell i sztab UW podpisali 13 zawodników w pierwszym dniu early signing period

Head coach Luke Fickell and Wisconsin announced player commitments for the 2023 class Wednesday.

Główny trener Luke Fickell i Wisconsin ogłosili w środę zobowiązania zawodników na klasę 2023.

MADISON – Wisconsin wszedł w środę z 12 znanymi zobowiązaniami na klasę 2023, osiem od poprzedniego personelu i cztery od kiedy Luke Fickell został mianowany głównym trenerem piłki nożnej.

Fickell i jego sztab dodali dwa intrygujące elementy w środę jako defensywny back Amare Snowden i szeroki odbiornik Trech Kekahuna ogłosili, że planują uczęszczać do UW.

Snowden, 6-foot-3 i 187 funtów, ogłosił przed reporterami spotkał się z Fickell. Jego lista została skrócona do UW, Colorado, Cincinnati, West Virginia i Howard.

Kekahuna ogłosił po tym jak Fickell opowiedział o klasie i jego decyzja była zaskakująca. Zobowiązał się do poprzedniej kadry, zdekomunizował po zwolnieniu Paula Chida, zobowiązał się do Arizony w sobotę, a następnie ostatecznie wybrał UW w środę.

Co ciekawe, Fickell został zapytany o potencjał dodania graczy na kluczowych pozycjach przed ogłoszeniem podpisania Kekahuny.

Jego odpowiedź: „Possibility with wide receiver that, whether it is finishing some things out either today or into January, there’s some things that we’ve been on that hopefully we can close the deal on here soon.”

Consider the deal closed.

Snowden, Ohio safety Braedyn Moore and cornerback Jonas Duclona initially committed to Cincinnati but de-committed after Fickell took the UW job.

„Those are guys we’ve known for a couple years,” Fickell said. „Nie mówię, że poszliśmy po każdego faceta, z którym mieliśmy relacje, albo znaliśmy w czasie naszej pracy w Cincinnati. Byli inni, którzy poszli w inne miejsca.

„To są ci, których znaliśmy najlepiej, wiedzieliśmy dobrze i naprawdę wierzyliśmy, że nie tylko pasują tutaj jako gracz, ale pasują do kultury i wszystkich rzeczy, które będą od nich oczekiwane.”

Decyzja Snowdena o wyborze UW była interesująca, ponieważ początkowo planował grać w piłkę nożną i baseball w Cincinnati. UW, oczywiście, nie posiada drużyny baseballowej.

„Musieliśmy naprawdę dowiedzieć się, gdzie jest jego serce”, powiedział Fickell. „Nigdy nie mieliśmy wątpliwości (co do) jak dobrym jest graczem i gdzie najlepiej pasuje.

„Ale to miało się sprowadzić do: 'Czy jesteś gotów zrezygnować z baseballu i doskonalić swoje umiejętności jest w jeden (sport)?'”

Snowden był.

Dziewięciu członków klasy projektuje się do gry w obronie.

Sześciu z tych graczy jest przewidywanych do gry w drugiej części.

Są to:

Justin Taylor z Illinois, Jace Arnold z Georgii, A.J. Tisdell z Teksasu, Snowden, Moore i Duclona.

Fickell powtórzył, że on i jego trenerzy będą kontynuować rekrutację przez tradycyjny dzień podpisywania umów, 1 lutego.

Dwa obszary, które budzą niepokój to linia ofensywna i defensywna.

UW podpisał tylko jednego ofensywnego linemana w środę, Jamesa Duranda z Arizony. Borsuki nie podpisały żadnego obrońcy, choć sztab nadal rekrutuje tackle Jamela Howarda z Chicago.

„Myślę, że będzie kilka opcji i kilka możliwości w styczniu”, powiedział. „Linia defensywna zdecydowanie będzie w centrum uwagi”.

UW może wejść na wiosnę i następny sezon w dół jednego tailbacka.

Borsuki straciły tailbacka Isaaca Guerendo na portalu transferowym i podpisały tylko jeden tailback w środę, Nate White z Milwaukee King. Ohio tailback Jaquez Keyes początkowo zobowiązał się do UW, ale zmienił zdanie i kieruje się do Wake Forest.

UW ma trzech stypendialnych tailbacków w rosterze — Braelon Allen, Chez Mellusi i Julius Davis. Allen i Mellusi mogą zwrócić się do zawodowców po następnym sezonie.

„To jest pozycja siły tutaj (tradycyjnie),” powiedział, dodając, że jest otwarty na dodanie high-school tailback przed następnym sezonem. „To nie jest pozycja, moim zdaniem, że chcesz wyjść tam i znaleźć transfer.

„Myślę, że będziemy w dół jeden (ciało) w naszej wizji w tym, co chcemy zmierzać do jesieni. Myślę, że masz szansę stracić dwóch najlepszych facetów po tym sezonie. To jest to, czego bym się spodziewał, ponieważ zawsze oczekujemy, że będziemy mieli wspaniałe lata.

„To jest kolejna z tych pozycji, które mogą się przewrócić dość szybko, więc zawsze musisz mieć jakąś głębię tam i jakieś zaufanie do tych młodych chłopaków.”

Więcej: Były rozgrywający Wisconsin Graham Mertz podobno przenosi się na Florydę

Więcej: Dyrektor sportowy Wisconsin Chris McIntosh omawia swój proces myślowy przy zatrudnianiu trenera futbolu

Więcej: Wisconsin Badgers lądują w portalu transferowym rozgrywającego z Oklahomy, któremu pozostaną cztery lata kwalifikacji

Więcej: Spojrzenie na 12 graczy jak dotąd w pierwszej klasie rekrutacyjnej Luke’a Fickella dla drużyny futbolowej Wisconsin Badgers

UW kontynuuje rekrutację defensive tackle Jamela Howarda z Illinois. Howard początkowo związał się z UW, ale zrezygnował po zmianie trenera.

Badgers podpisali tylko jednego rozgrywającego – Cole’a LaCrue z Colorado, który ma zapisać się do drużyny w styczniu. Świeżo upieczony zawodnik z Oklahomy, Nick Evers, planuje transfer i również zapisze się do drużyny w styczniu.

Nasi subskrybenci umożliwiają to doniesienie. Proszę rozważyć wsparcie lokalnego dziennikarstwa poprzez subskrypcję Journal Sentinel na stronie jsonline.com/deal.

DOWNLOAD THE APP: Get the latest news, sports and more

This article originally appeared on Milwaukee Journal Sentinel: Luke Fickell, Wisconsin podpisuje 14 zawodników podczas early signing period