Luka Doncic, Jason Kidd obaj rzuceni jako Mavs woes pile up: 'Zasłużyłem na pierwszą, nie będę kłamał’

Jason Owens

Fatalny okres Mavericks pogorszył się w poniedziałek, kiedy trener Jason Kidd i gwiazda guard Luka Doncic zostali obaj wyrzuceni w przegranym 116-106 meczu z Minnesotą Timberwolves.

Po meczu Kidd był wyraźnie wkurzony, ale ugryzł się w język na podium.

„Jestem tu, bo muszę tu być,” powiedział Kidd dziennikarzom. „Już oddałem pieniądze, więc nie chcę oddawać więcej. Więc nie ma pytań. Wrócimy i spojrzymy na taśmę i zobaczymy jak możemy się poprawić. To oni byli dziś lepszą drużyną, a my pójdziemy stamtąd.

„Dzięki za pojawienie się.”

To było wszystko dla trenera Mavs, który wypełnił swoje obowiązki medialne w najkrótszym z możliwych sposobów.

Wyrzuty miały miejsce, gdy do końca trzeciej kwarty pozostało 2:00, a Timberwolves prowadzili 85-71. Doncic zaprotestował przeciwko faulowi, kiedy myślał, że był faulowany przy strzale. To co powiedział spowodowało nie jeden, ale dwa szybkie gwizdki od sędziego Rodneya Motta, który był już tutaj wcześniej z Donciciem.

Gdy Mavs przegrywali 14 punktami, a jego gwiazda nie grała, Kidd skorzystał z okazji, by dać urzędnikom po uszach. Sam zapracował na wyrzucenie z boiska, otrzymując dwa faule techniczne od sędziego Nicka Bucherta.

Doncicowi oczywiście nie jest obce wyciąganie fauli technicznych. Był drugi w lidze z 18 w zeszłym sezonie i jest wśród liderów ligi ponownie w 2022-23. Nawet Doncic przyznał, że za bardzo narzeka na urzędników.

Mott wyrzucił Doncica wcześniej i wyraźnie nie ma cierpliwości do jego żalów. Doncic, co nie jest zaskoczeniem, nie zgodził się z decyzją Motta. Ale nawet on uważa, że zasłużył na pierwszy gwizdek.

„Prawdopodobnie zasłużyłem na jedynkę, ale na dwójkę na pewno nie,” powiedział Doncic dziennikarzom. „Zasłużyłem na pierwszy, nie będę kłamał. Ale na pewno nie na drugą. Byłem naprawdę zszokowany, kiedy zostałem wyrzucony.

„To było zagmatwane. Nawet nie wiem, co się działo. Potem usłyszałem, że zostałem wyrzucony, byłem jak, 'To była niespodzianka.’ Więc po prostu się uśmiechnąłem.”

Choć jest to problem, to jednak wyrzuty nie są głównym zmartwieniem Mavericks. Weszli oni w sezon z nadziejami na dokonanie skoku w klasyfikacji Konferencji Zachodniej. Poniedziałkowa porażka była ich 10. w 16 meczach i sprawiła, że Mavericks spadli poniżej .500 na 15-16. To było dobre dla 10 miejsca na Zachodzie w poniedziałek.

Dec 19, 2022; Minneapolis, Minnesota, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) reacts after being ejected from the game during the third quarter against the Minnesota Timberwolves at Target Center. Mandatory Credit: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Luka Doncic był zaskoczony swoim wyrzuceniem w poniedziałek. (Matt Krohn/Reuters)