Lopetegui: „W futbolu nie chodzi o zasługi, tylko o bramki”

Julen Lopetegui przeanalizował remis z Sevillą przeciwko Valladolid w prezentacji drużyny dla swoich kibiców. „Analiza negatywna , nie zdobyliśmy trzech punktów, co jest głównym celem. Odczucie mam takie, że pojechaliśmy w bardzo wysokim tempie, stonowaliśmy, zdominowaliśmy, kradliśmy w opozycyjnej połowie, ale jedno to tempo, w którym jedziesz, a drugie to tempo, w którym wykonujesz. Nam zabrakło opanowania, by dostrzec wyraźne szanse na wyrządzenie szkody. Zasłużyliśmy na więcej, ale w futbolu chodzi o bramki i dostaliśmy to, na co zasłużyliśmy. Byliśmy zbyt pochopni w drugiej połowie, szukając słabych obszarów i tu nie chodzi o zasługi, tylko o bramki” – skomentował trener.

„Byliśmy zbyt pochopni, w końcu graliśmy to, co chciała opozycja z powodu pośpiechu i chęci zwycięstwa. Są to rzeczy do poprawy bez wątpienia. Szczerze wierzę, że w pierwszej połowie było kilka bardzo dobrych rzeczy, z wysokim tempem i musimy to utrzymać na dłużej i podejmować lepsze decyzje . Mieliśmy wiele czystych szans na wyrządzenie szkód. Nie byliśmy na samym końcu. Są rzeczy pozytywne i to dopiero się zaczęło. Musimy nadal pracować i poprawiać się” – dodał.

Gudelj i Iván Romero, odrzuceni

„To była decyzja techniczna, musieliśmy ją podjąć i zdecydowaliśmy się zostawić tę dwójkę”.

Debiut dla Nianzou i Isco

„Nianzou miał dobry mecz. Ma za sobą 90 minut, ostatnią rozegrał miesiąc temu i nie było to łatwe. Isco nie grał zbyt wiele, ale stopniowo będzie się poprawiał.”

Poziom Fernando i Jordana

„Jesteśmy zaniepokojeni i martwi nas wszystko. Musimy poprawić wiele rzeczy. Początek sezonu nie był taki, jak chcieliśmy. Musimy dojść do prędkości przelotowej i zacząć rywalizować tak, jak chcemy, dzięki czemu będą to trzy zwycięstwa z trzech. Gdybyśmy wygrali, mówilibyśmy o zespole z dużą intensywnością, dużym tempem”.

Wzmocnić niektóre pozycje w ataku

„To pytanie należy do kierownictwa sportowego. Będziemy starali się wzmocnić wszystkie zagrania, które mamy. Klub będzie kontynuował pracę i zobaczymy co się stanie”.

Read More