Lopetegui: „Głowa jest bardzo ważna w futbolu, mieliśmy szklaną szczękę”

Julen Lopetegui, trener Sevilli , wie, że jego zespół nie może kontynuować tego negatywnego tempa w La Liga. „Jesteśmy w dniu meczowym 3, oczywiście przed nami jeszcze długa droga Niestety nie zaczęliśmy tak dobrze jak byśmy chcieli. Musimy uciec od tego , myśleć o rywalizacji i zmierzyć się z każdym meczem, jakby był naszym ostatnim – powiedział w kamerach DAZN. I był krytyczny wobec postawy i futbolu swojej strony w drugiej połowie, wszystko uwarunkowane wyrównaniem przed przerwą: „Negatywna analiza. Dwie bardzo różne połówki. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, mieliśmy szanse na zdobycie kilku bramek, a popełniliśmy błąd, który doprowadził do wyrównania.W drugiej połowie mieliśmy szklaną szczękę, wyszliśmy myśląc za dużo o wyrównaniu„.

Co powiedziałeś swoim zawodnikom w szatni?

„Przesłanie w połowie meczu było takie, że staraliśmy się zapomnieć o bramce, o błędzie. W drugiej połowie mieliśmy zbyt wiele zwrotów akcji. Karmiłyśmy ich mocne strony i ukrywałyśmy nasze. Zespół zagrał bardzo pochopnie przy wyrównaniu, a jeszcze bardziej przy zdobyciu drugiej bramki”.

Problem mentalny

„W pierwszej połowie mieliśmy wiele szans na zdobycie bramki. W drugiej połowie byliśmy bardzo pochopni. To coś, co musimy poprawić, nad czym musimy pracować i co musimy poprawić.Głowa jest bardzo ważna w piłce nożnej„.

Read More