Lock ma TD, 3 picki w przedsezonowej porażce Seahawks z Cowboys

ARLINGTON, Texas (AP) – Geno Smith jest wyborem jako pierwszy zmiennik Russella Wilsona na pozycji rozgrywającego dla Seattle Seahawks.

Trener Pete Carroll dokonał ogłoszenia w piątek wieczorem po 27-26 przedsezonowej porażce z Dallas Cowboys, która zawierała trzy przechwyty Drew Locka.

Wydawało się jasne, że ciężka noc Lock’a, która zawierała przyłożenie, nie była czynnikiem decydującym. Smith zagrał jedną serię, zanim Lock zagrał w czwartym kwartale.

„Geno, zna nasze rzeczy i robi to naprawdę dobrze, a on rozumie to i dowodzi wszystkim, co robimy”, powiedział Carroll. „On da nam najlepszą szansę na granie świetnego futbolu od razu po starcie”.

Seahawks wkraczają w nową erę po handlu zwycięzcą Super Bowl i 10-letnim starterem Wilsonem do Denver, gdzie Lock rozpoczął 21 gier w ciągu poprzednich trzech sezonów.

Lock zobaczył mnóstwo czasu gry po tym, jak zabrakło drugiego meczu przedsezonowego z powodu COVID-19. Carroll powiedział, że będzie to „makeup deal”, ale Smith już zrobił wiele, aby Seahawks myślał, że jest wyborem.

„To tylko krok pierwszy w procesie, ale naprawdę chodzi o wygraną”, powiedział Smith, który był rezerwowym Wilsona po rozpoczęciu większości swoich pierwszych dwóch lat w NFL z New York Jets i ma 34 starty w 45 meczach w ciągu ośmiu sezonów. „Nic z tego nie będzie miało znaczenia, jeśli nie wyjdziemy i nie wygramy gier, które mamy wygrać”

Pomimo picków Lock’a, Seahawks (0-3) nigdy nie traili, dopóki Cowboys nie poszli do przodu na połączeniu między parą długich strzałów dla rosteru. Ben DiNucci znalazł tight end Peyton Hendershot na 14-jardowym TD z 4:07 pozostałym.

W swojej jedynej serii, Smith przeniósł Seahawks do Dallas 19 przed karą i 14-jardowym workiem zmusił ich do zadowolenia się pierwszym z czterech field goals od Jasona Myersa, 53-jardowym.

Israel Mukuamu przechwycił drugie podanie Locka, zanim Lock rzucił 35-jardowy TD do Penny’ego Harta na pierwszym zagraniu swojej drugiej serii po zatrzymaniu przez obronę Seattle na czwartym jardzie.

Dallas’ Nahshon Wright zszedł ze swojego człowieka po zewnętrznej stronie i wszedł przed Harta przy drugim przechwycie Locka, ustawiając Will Grier’s 1 jardowy rzut punktowy do Simi Fehoko, aby uzyskać Cowboys (2-1) w 13-10 pod koniec pierwszej połowy.

Trzeci przechwyt od Lock’a ustawił kolejny TD Dallas, kiedy undrafted rookie safety Markquese Bell przechwycił przechylony pass i dudnił do Seattle 13, podczas gdy gwiazda quarterback Dak Prescott zatrzymał swój wywiad telewizyjny, aby świętować. Brandon Smith wykonał chwyt w strefie końcowej, aby doprowadzić do remisu 20-20.

Lock poprowadził kolejny atak na TD, aby rozpocząć drugą połowę, ale running back DeeJay Dallas był w centrum uwagi. Trzeci rok z powrotem miał 50 z jego 75 jardów pędzi na dysku, zakończone przez jego 1 jard plunge na 20-10 prowadzenie.

Grając w czwartym kwartale, Lock zakończył 13 z 24 dla 171 jardów i 51.2 passer rating.

„Jako zawodnik, jesteś zawsze rozczarowany, i byłem rozczarowany,” Lock powiedział o decyzji Carrolla. „Chcesz być w stanie wejść na boisko i pokazać, że możesz to zrobić. Teraz moim zadaniem jest mieć jego plecy. Być najlepszym kolegą z drużyny, jakim mogę być.”

Niewiele wydawało się zmienić w rywalizacji za Prescottem, który drugi rok z rzędu przesiedział cały preseason. Tym razem było to z założenia, po tym jak kontuzja barku trzymała go poza domem przez większość 2021 preseason. Prawie każdy inny przewidywany starter Dallas również nie grał w tym preseasonie.

Incumbent Cooper Rush poradził sobie z jedną serią, która zakończyła się puntem, zanim Grier zagrał kolejne 2 1/2 kwarty, kończąc 12 z 22 na 88 jardów z dwoma punktami i bez przechwytów.

REPLACING TYRON SMITH

Cowboys byli dwa dni po otrzymaniu wiadomości, że ośmiokrotny Pro Bowl left tackle Tyron Smith prawdopodobnie będzie poza grą do grudnia z zerwaną ścięgnem, co spowodowało również złamanie lewego kolana.

Jego najbardziej prawdopodobny zmiennik, debiutant pierwszego wyboru Tyler Smith, nie zagrał z powodu kontuzji kostki. Drugoroczniak Josh Ball zaczął i zobaczył wiele akcji, ale nie wydaje się być gotowy do bycia starterem po ślepej stronie Prescotta.

RETURN MEN

Po zwróceniu kickoffa i punta za przyłożenia w ostatni weekend, receiver Dallas KaVontae Turpin nie zobaczył akcji w grze powrotnej i dostał trochę pracy w ofensywie. Miał 8-jardowy przechwyt na dwóch celownikach.

Seattle Dee Eskridge powrócił po kontuzji i miał 18-jardowy punt return oraz 8-jardowy przechwyt na trzech celownikach. Seahawks przewidują go jako nr 3, ale ma problemy z utrzymaniem zdrowia.

INJURIES

Dallas CB Kelvin Joseph, którego miejsce w rosterze może być zagrożone, wyszedł po pierwszym zagraniu i nie wrócił. Wykluczono go ze wstrząśnieniem mózgu.

UP NEXT

Obie drużyny otwierają sezon w najlepszym czasie antenowym. Cowboys mają pierwszy niedzielny mecz u siebie przeciwko Tomowi Brady’emu i Tampa Bay 11 września. Seahawks są u siebie przeciwko Denver w pierwszym poniedziałkowym meczu nocnym 12 września.

___

Więcej AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl i https://twitter.com/AP_NFL