Liverpool-Arsenal i łokieć liniowego dla Robertsona: co się stało

Liverpool obrońca Andy Robertson został uderzony przez jednego z liniowych, w kierunku którego poszedł protestować pod koniec pierwszej połowy Premier League 30. meczu z Arsenalem. Ten bardzo nietypowy epizod, pokazany przez kamery, miał miejsce tuż po tym, jak sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy i zaprosił obie drużyny do szatni. Pierwsze 45 minut gry zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości i lewy obrońca The Reds i reprezentacji Szkocji podszedł do liniowego Constantine Hatzidakis, aby zaprotestować, zgodnie z tym co pokazały kamery na Sky Sports Uk transmitującym mecz. Asystent sędziego sprawiał wrażenie, że podniósł rękę, którą rzekomo dotknął gardła lub dolnej części twarzy zawodnika, wywołując kolejną falę protestów ze strony Czerwonych wokół trójki sędziowskiej. Według reportera Sky przy linii bocznej, Robertson wykrzyknął: „On łokciem uderzył mnie w gardło, liniowy łokciem uderzył mnie w gardło!”. Incydent miał miejsce po bardzo napiętej pierwszej połowie pomiędzy obiema drużynami. Po tym incydencie Robertson został upomniany.

Stellini-De Zerbi, faccia a faccia prima di Tottenham-Brighton!

Zobacz galerię

Stellini-De Zerbi, twarzą w twarz przed meczem Tottenham-Brighton!

Komunikat stowarzyszenia sędziów FA

W ciągu kilku minut filmik pokazujący to, co się stało, rozszedł się wirusowo po mediach społecznościowych, a związek sędziowski Football Association również zajął oficjalne stanowisko w sprawie tego, co wydarzyło się na Anfield w oświadczeniu: „Jesteśmy świadomi incydentu z udziałem asystenta Constantine’a Hatzidakisa i obrońcy Liverpoolu Andrew Robertsona w połowie meczu pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem. Po meczu dokładnie ocenimy sprawę.”.